Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sopa ile dövüş sanatı (staff)

Mirage

Öne çıkan mesajlar

onun için yapacağın tek şey,stilini belirlemek ;)

1-Çift el 2 sopa ufaktan
2-Çift El 2 sopa büyükten
3-Tek el ufak sopa(Cop tarzı)
4-Tek el büyük sopa

Açıkcası çift el 2 ufak sopayla kimse kolay kolay durdurulmaz..

Bir dummy yapıcaksın bahçen varsa,Sabaha kadar pata küte dalacaksın ona..Ancak bu şekilde gelişirsin..Yoksa stilini sana sadece Gösterirler..Başka bişi kalmaz anlıcağın...
Birde ÇOK seri olmak zorundasın..Seri-Dengeli..

Bizzat çalıştım vaktiyle
Mançıka(Böylemi yazılıyor ne?) çevirirdim vaktiylede...Hey digi günler ;)

6 kişiyi mahalleden kovalamıştım öyle :P Yaşca 2 kat oğlanları ehe

*!Hüzünlenir*[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

Modern Dans öğrenin karşınızdakini mesmerise edip etkisiz hale getirebilirsiniz :P

Sanatın gücü...[hline]Trust in my self-righteous suicide
I cry, when angels deserve to die!

Benim la, Phann!

Hatırlar mısın bir aralar OSI'de etrafa para saçan Wacky diye onurlu bi mage vardı... Verin lan paraları geri!
Sosyal ağlarda paylaş

;)
ehe Nun-Chükü
eheae abi boşver yaa..Adını söylemicem ben bunun ;D

Çevirmeyi öğrenene kadar bayağı bir zaman geçiriyorsunuz ama(Çevircem diye yediğim Morluklarımı halen unutamam!)

eheh Çalışacak olanlara iyi sabırlar! ;))[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

Bone Aikidoda Siyah dana atlamadan (eğerki özel ders diilse)
bişi yapamazsın..Yani yapacağın Hareketleri ÇOK çalışman gerek..

Ben K. Box yaptım..Halen yapıyorum çatır çutur...

Sağ ve sol yumruklarımla bir kapıya son hızımla yumruk gecirip kapıyı kırarım ama elimde acı hissetmiyorum artık :) Sanrım bir bakım "nasırımtrak" oldu artık..

Evdede box torbası ve odamda sürekli box çalışıyorum

Ama genede kavga anında 4. kez düşünüyorum;
kendim için değil,karşıdaki için :P

Bu gün bizim klüpte bir "amca" ile şakalaşırken hafif yumruk ayarını kaçırmışım biraz acıtmış olacak heralde ki "Piskopaaatmısın ooolum" diye viyakladı bana..

Sıkı çalışma gerekir iyi bir şey için...Hepsinde...

ama K.Box RULES!

bitirir olayı...

Hepsinden önce 10 a karşı 1 gelince Yürek lazım :D[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow

Sosyal ağlarda paylaş

kullanım amacın o kadar önemliki mesela spor olsun diyemi yapıcaksın yoksa mahallenin delikanlılarınımı dövüceksin?
ben 5 sene eskrim yaptım bir spor olarak çok estetik ama açıkçası sokağa çıkıp kimseyi elimde fleureyle kovalamadım kendodada yapamazsın bunu katanayı kaptımmıdı keserim die bişi yok ama martial arts biraz farklı mesela siyah kuşak kareteci judocu arkadaşlarım var çoğu kavgada sitil kullanmıyorlar 15 yıl judo yapmış bir tanıdığım kullandığını söledi ama sıkı disiplinli bir çalışma gerek zaten refleks gerektiren sporlarda kılıç sporları yada sopa vs (kısaca yakın dövüş silahı) ayrıca yakın dövüşte hareket ve sitiller belli bir çalışmadan sonra(bi hareketi günde en az 200 kere yapmak) göz kırpmak gibi oluyor ve siz o hareketi düşünmeden farkında olmadan yapıyorsunuz ancak bu şekilde gerçekten etkin bir şekilde bu öğrendiğiniz teknikleri uygularsınız yoksa 2 yıl ben bi gidiimde adam döviyim diye bişe asla yok zaten çoğunda usta seviyesine gelmeden doğru düzgün birşeyde yapamıyorsunuz bildiğim kadarıyla doğru düzgün bi yerde kendoda kara kuşak almak 10 yıldan fazla zaman istiyor e hal böyleyken insanlar yıllarını veripde bu sporları yaparken gidipte 1-2 yılda(3-4 ayı geçtim hani)hiç bişi öğrenilmez sadece zaman kaybı olur ki zaten 4-5 kişiyi aşa almakta özel bi yetenek ister herkez resim yapar ama picasso 1 tanedir yada herkez senfoni besteler ama mozartın yeri ayrıdır gibi bundada bir yetenek lazım disiplin gerektiren ve yüzme futbol basketbol gibi normlarla sınırlandırılmış değilde tamamı ile kendi teknik stil ve oyun tarzınızı ortaya koyabileceğiniz sporlarada yeteneğiniz yoksa zaten tıkanırsınız evet herkez o hareketleri reflex haline getirebilir fakat kendi sitiliniz oluşturmak çok önemli tabii buda yıllarca çalışmadan sonra olan bi olay[hline]karga [project mayhem] Theurgist of the theurgists
Hatun [project mayhem] ooc Cleric

Sosyal ağlarda paylaş

Gördüğüm kadarıyla wing tsun, kendini koruma maksatlı kısa süre çalışacaklar için ideal bi tarz. Türkiyede ders verilen yerler de oldukça iyi. Emin Boztepenin öğrenci ve arkadaşları ders veriyo. Bi bakın derim.

Ayrıca aikido ile wing tsun birleşince ölümcül oluyo.[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

peki 3. dan'a gelmek ne kadar vakit istiyor? zevkli peki de, zevkli olduğu gibi işe yarar mı?

ya da ben 1 sene aikido yaparsam, bana bıçak çeken serserinin birini devirebilir miyim? tabii bu serserinin hiçbir dövüş sanatı bilmeyen bir sokak serserisi olduğunu düşünürsek.

bir de benim merak ettiğim bir şey de alan.

mesela şimdi aikido'da adamın kolunu alıyoruz çeviriyoruz bişiler yapıyoruz, diyelim dar bir alanda kaldık. hareket alanımız kısıtlı, yine etkili olabilir miyiz?

şimdi kick box bilsek, adama yumruğu geçirdin mi yatcak, ya da tekmeyi. ama aikido'da napcaz? var mı teknikleri? varsa bu teknikler kaç yılda öğrenilir? çünkü ilk zamanları saldırı öğretilmiyor diye duymuştum.[hline]Pretty women makes us buy beer,
Ugly women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

Kick box ile Thai box' u karıştırmayın, aynı şeyler değil.
Bu arada hızlı olarak sonuca ulaşabileceğin en iyi teknik Jeet kune do' dur. Bonepart' ın dediğine kick box kelimesini thai box ile değiştirirsen tamamen katılıyorum ama Jeet Kune Do' da düşünülmesi gereken bir teknik. Hele sabırsızsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Aikidoya gittim ben biraz.35 yaşlarında bi hocam vardı.10 yaşında başlamış anca 4. Dan'a gelmiş.Ama aikidoyu tavsiye etmem çünkü karşıdaki adam yapılıysa pek bi hareket şansın kalmıyor.En azından acemi seviyesinde.Bi de ben gittim video gösteriyolar Aikidoyu gösteren işte şimdi bu sanatı bulan kişi bakın 5 kişiyi dövcek dediler.Adam 5 kişiyi arkasına taktı koştu koştu sonra birine çelme taktı koştu koştu yarım saat sonra anca dövdü.Sözün özü adam dövcem ortamın ağzına zıççam diyosan kick box yap.
Sosyal ağlarda paylaş

Madem millet soruyor ben de bılgılı adamları bulmusken soruyım hemen :)
Simdi bu dovus sanatlarının yetenek meselesı oldugunu herkes bılıyor ben kendımden bahsedıyım bıraz

ben bıraz kıloluyum (90) ve cok kalın bır kemık yapım var sımdıye kadar hıc bır kırık cıkık olayı gelmedı basıma kı cok tehlıkelı sekıllerde dustugum halde.Fızıksel olarak baya bır guc var ve parapsıkolojık egıtım aldım zamanında yanı bıraz medyom luk var mesela hıslerım cok kuvvetlı bazı seylerı tıpkı orumcek hıssıne benzer farkedebılıyorum bazen.:) Reflekslerim cok iyi mesela kımse hatta maras dondurmacıları bıle benle oyun oynıyamadı:)) agresıf hareketlerı sevmeyen ama yerı geldıgınde kullanan bır yapım var.
sımdı ben bu yapıyla hangı spora daha uygunum sızce vucudum yapılı oldugundan(potansıyel camyarması :)) arkadaslar body ye gıt dıyor ama ben bır dovus sanatı ogrenmek ıstıyorum bana hep reflekslerım kuvvetlı oldugundan ve sezgılerımden dolayı kung fu onerdıler ama kafam cok karıstı sızce hangısını tercıh etmelıyım yanı hangısı bana yarar[hline]Just as somethings can be right and useless
Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild Lead HC
armedendewild.frp-tr.net
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 02 June 2003 22:47 tarihinde demiş ki:
Başlarım uzak doğunun gizemine esas anlamda kavga etmek istiyorum diyorsanız kesinlikle boks, güreş veya judo öğrenin. Sonuçta bütün kavgalar yerde biter ve judo+güreş en sakat ikilidir. Boks ise vurmaktan çok korunmak için ideal.[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

+12304981235013451346256
ama bunlar yol olmaktan uzak şeyley tabi.
viktor kardeş sana tek yol var:
JuDo[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 02 June 2003 22:58 tarihinde demiş ki:
Güreş[hline]Kalplerdeki Kaymak

Asli

Aslında dedigim gibi sanat soruyorum :D yoksa Atasporumuzu zaten yapıyorum :) eger sanat aramasam direk Box yaparım Rocky Balboga gibi

*Arkadan Eye of the Tiger calar*[hline]Just as somethings can be right and useless
Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild Lead HC
armedendewild.frp-tr.net
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...