Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sopa ile dövüş sanatı (staff)

Mirage

Öne çıkan mesajlar

Selamlar.

İsmini tam bilmiyorum aslında ama sanırım "bo" deniyor. Merak sardım bu işe.

Aikido ile ilgisi var mı? Aikido'nun ileri safalarında mı öğretiliyormuş? Aikido'dan bağımsız olarak öğrenilebilir mi?

Ya da nerden öğrenilir? Nasıl başlanır? Yapan var mı?[hline]Pretty women makes us buy beer,
Ugly women makes us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 30 May 2003 22:50 tarihinde demiş ki:
kendo'da kılıç çeşitleri kullanılıyor diye biliyorum. yanılıyor da olabilirim tabii.[hline]Pretty women makes us buy beer,
[Al Bundy]

Adının veya tam şeklini bilmiyorum ama eğik sopa yada kısa sopa kılıç tarzında kullanılıyo öyle birşeyler olması lazım.[hline]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

Sosyal ağlarda paylaş

Ben 1 sene boyunca kilo verip fitness yaptıktan sonra bir uzakdoğu sporuna başlamak istiyorum zaten.

Ama hangisine başlayacağımı hala karar veremedim. Burda epey tartışılmıştı zaten.

Tamamen kendimi koruma amaçlı istiyorum ama. Biri bana saldırdığında ya da bıçak çektiğinde kendimi koruyabileyim yeter. Ne sinirli biriyim, ne de saldırgan.[hline]Pretty women makes us buy beer,
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Prawler, 30 May 2003 22:54 tarihinde demiş ki:
mirajcığım sen öcne bi fitness yap sonra gel uzakdoğu sporu yapacam de :D[hline]#mix.gen.tr#...
[email protected]

1 ay yaptım zaten. geçen yaz da 2 ay yapmıştım.

şu öss bitene kadar 15 gün mola verdim. sonra tam gaz devam etcem yine. bi 15 - 16 kilo verdim mi iyidir zaten. o zamana kadar vücut ve kaslar şekillenmiş olur.[hline]Pretty women makes us buy beer,
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 30 May 2003 22:54 tarihinde demiş ki:
O zaman judo tavsiye ederim abi. Felsefe kendini savunmak ve karşıdakine zarar vermeden etkisiz hale getirmek.[hline]Erive Dedayken

Querquobad Quane[SnowLords]

Abi o zaman bizim buralarda judo farklı bir şekilde öğretiliyo.Yani felsefesi bırak karşındakine zarar vermeden etkisiz hale getirmeyi.Boyle 100-110 kg lik adamlar üstüneden yatay geçiş yapıp seni yere gömdüğü zaman baya bir süre yataktan kalkamıyosun.
Ayrıca acı çekmeye biraz dayanıklıysanız kung-fu tavsiye ederim.Çünkü kung-fu nun içinde diğer hepsinden bir parça öğreniyosunuz.Hemde baya etkili olarak...fakat dediğim gibi biraz zor.Ama sadece kendini savunmak içinse Aikido derim ben.Hem kendini kontrol etmesinide öğreniyosun...[hline]_K_SeD_ saygıyla sunar...
Don`t trouble trouble till trouble troubles you!
kyle:Ooo BABA hoşgeldin...
baba:hoşbulduk,hoşbulduk...
kyle:BABA sen ingilizce biliyon mu?
baba:Benim kafamı bozmayın.!!!
Sosyal ağlarda paylaş

peki bu Jodo diğer dövüş sanatlarından bağımsız mı?

yani zaten Jodo öğrenmeden önce silahsız kendimi savunmayı öğrenebileceğim bir spora gitcem.

sanırım aikido olcak bu, ama detaylı bilgilerle karar vermek istiyorum.

mesela aikidoya gittikten sonra jodo eğitimi için ayrı bir yere mi gitmem gerekcek? aikido'nun ilerki safalarında sopa var mı?

ha bir de "bo" nedir? sopaya verilen ad mı?[hline]Pretty women makes us buy beer,
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben özellikle yer tekniklerini öğrenmek istiyorum da gerekirse başından da başlarız bi süre.

Sen öğretebilir misin gerçekten. İki yıl oldu aikidoyu bırakalı, iş güç derken hamladım da iyice, arayı da vermişken judoya dalıyım diyorum. Bünye müsait, kısa boy azman kütle :D[hline]Ben akıllıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...