Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Playstation 4 - Fun and Video Games - II

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Askerden döndüm diye iki tane AAA oyun alayım dedim, hepsiburada'dan God of War ve Uncharted 4 aldım, dükkanın biri bundle gibi satıyordu. Dijitalleri de 200 TL'ye geliyor olacak zaten indirimde biliyorum, 240'a koleksiyonluk cover'lı alayım dedim.

Salı akşam sipariş verdim Çarşamba öğlene doğru geldi iş yerine. İyi güzel dedim, oyunlar da jelatinli gelmişti. GOW'u bir açtım kutunun kenarında küçük bir kırık var. İki oyunun da üzerinde şu küçük gri bandrolümsü şey yok. Oyun kaplarının üstü ikinci el gibi olduğu gibi, kabı açınca her ikisinin de içinde parmak izleri vs. vardı. Sol tarafta bir iki broşür tadında bir şeyler olurdu gereksiz, onlar yok. CD'leri çevirdim arkasında küçük parmak izleri var.

Tadım kaçtı, daha önce de hiç internetten aldığım bir şeyi iade etmek zorunda kalmamıştım. Hepsiburada'ya sordum jelatin yırtılmış olmasına rağmen iade edebilir miyim diye cevap gelmedi. Telefon ettim, süreci hızlandırıcaz ama oyunlarda iade olmuyor dedi kadın. İyi de bu mantıkla adam CD'leri içinden alıp jelatinliyip gönderse ne olacak o zaman? Nasıl kanıtlayacaz boş ürün gönderildiğini? Ya da benim durumumda nasıl anlayabilirdim böyle bir şey olacağını oyunu açıp görmeden? Dükkan sahibini de buldum yazdım whatsapp'tan 'bizde ikinci el satış olmaz hocam, ama bir şey varsa yardımcı oluruz' gibi bir cevap aldım.

Dün iki oyunu da takayım bari dedim, çalışıyorlar mı görmek için. Ana menüye kadar ikisinde de sıkıntı yoktu, Uncharted'da öylesine bir survival wave de attım. Ama içime de kurt düştü, çok küçük de olsa bir iki çizik var oyunların arkasında. Zart diye 15 - 20 saat oynadıktan sonra gg olmasın? Başına böyle bişi gelen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Odinin noobu...

Turkiyede ikinci eli jelatinleyip sifir diye cakmak cok yaygin, bi bok olmaz hanide koleksiyon kafasi ile almak gereksiz

Brosur bok pusur bayadir cikmiyor zaten fiziksel oyunlardan, koleksiyoncularin hepsi dijital alip gidip kendi cover bastirip kutusunu yapiyor. Ikinci el oyunu kakalamislar iste
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çalışır zannetmem sıkıntı olacağını ama koleksiyonuma koyayım mantığıyla alıyorsan en temizi Amazon'dan falan almak. TR satıcılarından oyun aldığın zaman sıfır alma ihtimalin yüzde 50 gibi bişi. Hani git ikinci el al, daha iyi. En azından 100 yerine 70 verirsin.

Ya da yurt dışına çıkan biriysen parayı koyup cebine gidip oradan Gamespot türevi mağazalardan toplayacaksın. Hem süper çeşitli, burada hiç bulamayacağın oyunları bulabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

Odinin noobu...

Turkiyede ikinci eli jelatinleyip sifir diye cakmak cok yaygin, bi bok olmaz hanide koleksiyon kafasi ile almak gereksiz

Brosur bok pusur bayadir cikmiyor zaten fiziksel oyunlardan, koleksiyoncularin hepsi dijital alip gidip kendi cover bastirip kutusunu yapiyor. Ikinci el oyunu kakalamislar iste

Bir de küstah ve yalancılar azizim, 'bizde ikinci el olmaz hocam'lar' falan.

Ah bu memleket ne olacak ah...
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

iyi de bu koleksiyon olmuyor ki sdf
birinin gidip soylemesi lazim bu arkadaslara :)
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Laurelin said:

iyi de bu koleksiyon olmuyor ki sdf
birinin gidip soylemesi lazim bu arkadaslara :)

olur bence abi. parasını verdiysen np. aynı paraya alıyorsun çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

O dediğiniz bana koleksiyonculuktan ziyade "verdiğim paranın fiziksel karşılığını göreyim" düşüncesi gibi geldi.

Eskiden kutulu oyunların içerikleri zenginken, bugüne göre çok daha az oyun çıkarken vs. koleksiyon yapmak mantıklıydı ama artık kutu içerikleri bomboş, dlc indirim kodu ya da exp. reklamı içeren dandik bir broşür ve çok dandik bir şekilde basılmış bir oyun kapağından başka hiç bir şey gelmiyor fiziksel kopyalarda.

O yüzden adı üzerinde "Collector's Edition" vs. almadıktan sonra pek bir anlamı yok, düz kutu alıp biriktirmenin. Ben artık fiziksel kopyaları daha sonra o oyunu satacaksam alıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bisi olmaz olm
zamaninda ne cizikli cdlerle ne oyunlar oynadik

2 hohlarsin, olmadi kolonyali pamuk ile silersin.

diş macunu ile temizliyordum ben. hey gidi.

https://www.makeuseof.com/tag/geeks-weigh-in-can-you-fix-a-scratched-cd-with-toothpaste-nb/

-Deno- said:

En büyük pişmanlığım SWTOR CE benim ya. Star Wars fanlığımın da Bioware'in de canı cehenneme dostum.

https://i.kym-cdn.com/entries/icons/mobile/000/005/393/IKIFEEL.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...