Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rust

ersagun

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

cacodemon said:

NeroWarden said:

Facepunch Nothingam'da oynuyoruz

dün gece geç saatlerde girdim, vakitsiz diye haber vermedim. bugün yarın eklerim steam'den.

ilk yaptığım eve sandık ve uyku tulumu ekledim. dışarda dolaşırken (haritalı fln) bir köpek saldırdı öldürdü. tabi ki evimde res'lendim fakat yedek anahtar olmadığı ve kapıyı kıramadığım için çıkamadım. kill komutu ile intihar edip rastgele biryerde uyandım.

sonra sahilde bir ev daha yaptım, bu sefer taş duvar vs. varillerden ve erzak depolarından bir sürü item lootladım, eve doldurdum. sabah girip baktığımda ölmüştüm ve tek reslenebildiğim yer eski evdi.

o yüzden oyuna getirilmiş en salak sistem olan varillerden blueprint toplama yöntemi ile codelock bulana kadar ev yapmıyorsunuz. Olay bu.

Codelock default blueprint 30 küsür patch önce böyle oldu öğrenmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında çok iyi bir oyun değil. Loading süreleri uzun, alphadan uzun süredir çıkamadı, gereğinden fazla pc konfigürasyonu istiyor.

Bunların yanında geliştiriciler çok şeffaf ve devamlı güncelleştirme ve iyileştirme yapıyorlar. Yaratıcılık kısmı bence çok iyi. İstediğin her türlü binayı topladığın hammadde ve etrafındaki insanların elverdiği sürece yapabilirsin. Tabiki full loot olayı, saf vandalism oyunun en zevk veren kısımları.

Tek başına oynayacak insanlar işi gücü olanlar hiç bulaşmasın. Belirli bir vakit,emek,sabır ve ekip işi istiyor.

Eyyorlamam bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

meh.

tek göz evim var. kapısı kilitli, full stone. içerde bir kaç sandık, wood/stone/metal vs dolu. üzerimde de bir o kadar item var. böyle çıktım oyundan.

akşam girdim, bütün taş odun vs gitmiş sadece işe yaramaz bir kaç eşya kalmış. çantamda taşıdıklarım da aynı şekilde yok. beeni hat'i slot1'e koymuşlar falan.

eve zorla girme belirtisi yok. kapı vs herşey sağlam.

ya hesap hacklendi, adam girip transfer etti herşeyi.

ya da kapıyı bir şekilde açıp üzerimdekileri bile almayı başardılar (beni öldürmeden yapması mümkün mü bilmiyorum).
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
darkageman said:

Valla grup felan varsa steamden Darkageman eklerseniz oynayabiliriz beraber. Teamspeak vs de hazır var. Grup yok adam akıllı. :) Kendi arkadaş grubumuzla ara sıra oynuyoruz 6 kişiyiz de bir bıkmadılar blade and soul oynamaktan.

Sende gel bizim guruba skptan takılırız ancak şu anda oyunu bıraktık sayılır şurdan düzenini kurmuş bi kaç patidaş bize çevrelerinden bi müştemilat ayarlarsa iyi olur. hem beraber takılırız hemde 2 guruplu koruma olur evlere.
Sosyal ağlarda paylaş

DeviantSun said:

Superonline fiber'de bu oyunda kopma sorunu oluyordu. Sunucuya giriyordun, bir kaç saniye içinde network loss %100 oluyordun ve belli bir süre sonra sunucu atıyordu seni. Tek çözüm wifi ile bağlanma veya VPN kullanmaktı. Düzeldi mi acaba, ve çözümünü bilen var mı?

Superonline fiber ile 2 aydir oynuyorum bi sikinti yasamadim duzelmis olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

traptorex said:

darkageman said:

Valla grup felan varsa steamden Darkageman eklerseniz oynayabiliriz beraber. Teamspeak vs de hazır var. Grup yok adam akıllı. :) Kendi arkadaş grubumuzla ara sıra oynuyoruz 6 kişiyiz de bir bıkmadılar blade and soul oynamaktan.

Sende gel bizim guruba skptan takılırız ancak şu anda oyunu bıraktık sayılır şurdan düzenini kurmuş bi kaç patidaş bize çevrelerinden bi müştemilat ayarlarsa iyi olur. hem beraber takılırız hemde 2 guruplu koruma olur evlere.

Bizim hazır kendi TS adresimiz var. Belirli yaştan da arkadaş grubumuz var. TS olursa daha rahat olur toplu olarak tanışıp kaynaşmış da oluruz. Skype adresini özelden mesaj at ekleyeyim gerekirse oradan iletişime geçeriz. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
oynadı falan tr serverında oynayanlara tekrardan geçmişler olsun.

istisnasız tüm tr serverlarında adminler abusenin dibine vuruyor, daha serverın başlangıcında tüm itemler ekleniyor kutulara konuluyor adminin arkadaşlarının evinde ve öyle tüm oyuncular alınıyor servera. level falan zaten sonradan değiştiriliyordur kesinlikle eskiden bpler öğrenilirdi en baştan. eğer admin evi raidlerseniz (raidleyebilirseniz, içi genellikle abuseden kaynaklı armored oluyor hep, ve genelde asıl evleri buzulların üzerinde oluyor) insta ban yiyebiliyorsunuz :)

zaten oyunda 1100 küsür saatim olmuş, şu anki rust zaten rust değil, xp sistemiyle battı, xbow pipe bow nerfleriyle yok oldu.

eğer pati falan olarak oynamak isterseniz bu perşembe bp sistemi geri gelebilir, takılabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi komününde kaldığın sürece Türk serverlarının çok bir farkı yok. Eskiden beri oynadı sunucusunda oynuyoruz. Adminlerle ilgili hiç şikayet duymadık yada oyunda herhangi bir sömürü. Bunun dışında evet low profile bir oyuncu grubu var. İlk cümlede belirttiğim gibi raid ve combat dışında dış dünya ile etkileşime geçmezsen kafan rahat.

Facepunch sunucularında da oynadım. Aynı şeyler orada da var. Ruslara hiç denk gelmemişsiniz demekki.
Sosyal ağlarda paylaş

officialda zaten oynanmaz ama şöyle bir şey var, o serverların adminleri abuse yaptıkları için banlanmıyor, hileciler banlanıyor.

oyunu adil şekilde oynamak istiyorsanız adı şanı olan 3-4 tane community serverı var, hatta son zamanlarda arttı bu, oralarda oynayın.

ben çok iyi bilirim, en son sıkılıp kendim açtım bi server ne kadar sıkıldığımı siz düşünün, ama oraya gelip ben yokken her gün oyuncu kaçırtıp durmuşlar ahaha. bu topluluk şimdi oynadı da oynuyor 8 kişilik klanlar.

herşey normal sanabilirsiniz, bi gün raid yersiniz, normal sanarsınız, halbuki o roketler server başında eklenmiştir bilmezsiniz. :) bide oynadı item satıyor sitesinden bildiğim kadarıyla, o ayrı bir rezalet.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...