Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rust

ersagun

Öne çıkan mesajlar

raid yapmak zaten çok zor evin her yeri metal olunca 2-3 sur çekince adamlar nasıl raid atacak ki zaten? 20 30 40 tane c4 atmaları gerekir ki o zaman da değmez raidlediklerine zaten ya da 15 20 kişi dalacaklar sdf.

güzel bence ayrıca official serverda oynanmaz zaten communityde oynanıyor en güzel. mesela bir server var haftada bir wipe yiyor ayda bir blueprint wipesı atılıyor bence çok mantıklı. yoksa hem oyun kasmaya başlıyor hem heryer ev doluyor adım atılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
cagrus said:

güzel bence ayrıca official serverda oynanmaz zaten communityde oynanıyor en güzel. mesela bir server var haftada bir wipe yiyor ayda bir blueprint wipesı atılıyor bence çok mantıklı. yoksa hem oyun kasmaya başlıyor hem heryer ev doluyor adım atılmıyor.

tamam da işte bu oyunun kaderi bu mu olacak abi? her hafta restart mı? Bi düzen çekmeleri lazım. Artık karakter başına building block limiti mi koyacaklar, 5 gün aktif olmayan binalar otomatik silinecek mi neyse bişeyler yapıp oyunu sürekliliğe kavuşturmaları lazım artık çok zaman geçti. ben oynarken keyif alıyorum almasına da sonuçta verdiğim bütün emeğin en fazla 1 ay sonra yokolacağını bile bile de oynayası gelmiyor insanın pek.

bi de şu varil farmlayıp blueprint düşürmeye çalışma olayı aşırı saçma. başka bi alternatif bulmaları lazım. salak gibi varil kovalıyorum servera girip.
Sosyal ağlarda paylaş

bence serverlar lag yapmasa bile her hafta gelmesi gerekiyor wipe. hem wipeyi de oyuna tam entegre edeceklermiş. wipe gelmeden 5 gün önceden hava durumu değişip son gün tsunami olacak büyük ihtimalle.

eğer wipe gelmezse oyuna her hafta, zaten çok kolay elde edilen şeyler herkeste sınırsız olacak oyunun bir anlamı olmayacak. dileyen zaten eğer sadece silah vesaire ile vurmak için oynuyorsa battle royale girebilir çok efsane bir mod olmuş. ha eğer minecraft gibi oynamak için girenler varsa silsinler oyunu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Eger gercekten dedigin gibi wipe entegre edilecekse, bunu oyun boyle guzel oldugu icin degil entitylerle basa cikma yolunu bulamadiklari icin yapacaklar demektir. Herkesin herseye sahip olup ebediyen korumasini engellemenin baska yollarini bulsalarmis. İnsanlar birbirleriyle carpisacaklar, stashler gidecek, dengeler surekli degisecek, normalde oyun boyle olmali. Yoksa butun survival oyunlari wipelansin surekli. Hic akil kari is degil valla. Belli bi oyuncu kitlesinin otesine gecemez yazik eder kendine.

Ben gerci zaten soyluyodum teknolojik silah isine girmemeliydi bu oyun. Boyle derme catma silahlar olabilirdi ama m4 bazuka falan bunlara girince sonra dedigin sorun ortaya cikiyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...

Xenocide said:

Eger gercekten dedigin gibi wipe entegre edilecekse, bunu oyun boyle guzel oldugu icin degil entitylerle basa cikma yolunu bulamadiklari icin yapacaklar demektir. Herkesin herseye sahip olup ebediyen korumasini engellemenin baska yollarini bulsalarmis. İnsanlar birbirleriyle carpisacaklar, stashler gidecek, dengeler surekli degisecek, normalde oyun boyle olmali. Yoksa butun survival oyunlari wipelansin surekli. Hic akil kari is degil valla. Belli bi oyuncu kitlesinin otesine gecemez yazik eder kendine.

Ben gerci zaten soyluyodum teknolojik silah isine girmemeliydi bu oyun. Boyle derme catma silahlar olabilirdi ama m4 bazuka falan bunlara girince sonra dedigin sorun ortaya cikiyor tabi.

Rust değişik bir konsept, core zorluk seviyesinde Post Apocalyptic tema ile Wilderness Survival'ı harmanlamışlar ancak ne kadar başarılı olmuşlar tartışılır.

Yeni Rust'ı bende değerlendireceksem;

+UI (Çok başarılı)
+Grafikler (Yeni shading ile daha gerçekçi grafikler)
+Building (Enfes)

-Loading Time (Oyunun açılması ve servera girmek çok uzun sürüyor)
-Fps Dropping (En düşük ayarlarda bile 13 FPS ile oynuyorum ki eski Rust'da orta grafiklerde gayet akıcı oynuyordum.

Onun haricinde kurgusal olarakta hala yetersizlikleri mevcut, oyunda ileri düzey bir amaçsızlık var, ama eskiye göre content daha dolu.
Sosyal ağlarda paylaş

Beta'ya kadar bulaşılmaması gereken oyun.

Offical serverlarda her hafta wipe var. Her seferinde baştan kasmak sıkıntılı.
Unwipe Public Serverlarda da hack var. Unraidable ev yapsanız bile arkanıza ışınlanmış bir adam bulmanız işten bile değil.

Kısacası her iki durumda da çok fazla emek ve zaman kaybediyorsunuz. Naçizane tavsiyem, bir süre daha bulaşmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Wipe'siz TR serverı açmış bulunmaktayım ben.

Sebep olarak 3 TR serverına şans vermiş, hepsinde admin abusenin allahını yemiş olaraktan gına geldi ve dayanamayıp açtım.

Oyuncu sayısı arttıkça ekstra slot ekleyeceğim servera şu an için 50 kişilik ve ddos korumalı diğer çakal türkler ddoslayamasın diye.

Server ismi: " eksi gaming vanilla no wipe 14.10.2015"

Yeni haliyle Rust bence bir şansı daha hak ediyor, eskisinden çok farklı, çok daha güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

Modlu sunucu olsa gelebilirdim aslında.

Bu arada sana tavsiyem Cupboard alanını 1,5 katına çıkart, şu ara evleri speed hack ile patlatan tipler var oynadığımız sunucuda bütün evleri patlattılar taktikte şu:

Adam foundationlardan zıplaya zıplaya 50 metrelik kule dikiyor. Ardından ucuna foundation onunda ucuna tabela koyarak bi 5 metre kazanıyor. Son olarak speed hack açıyor ve koşarak zıplıyor, burada 50 metrelik koruma alanının 25 metresini bu sayede aşarak evin çatısına düşüyor. Eğer çatı açıksa veya balkon varsa çok rahatlıkla evi patlatıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
NeroWarden said:

Facepunch Nothingam'da oynuyoruz

dün gece geç saatlerde girdim, vakitsiz diye haber vermedim. bugün yarın eklerim steam'den.

ilk yaptığım eve sandık ve uyku tulumu ekledim. dışarda dolaşırken (haritalı fln) bir köpek saldırdı öldürdü. tabi ki evimde res'lendim fakat yedek anahtar olmadığı ve kapıyı kıramadığım için çıkamadım. kill komutu ile intihar edip rastgele biryerde uyandım.

sonra sahilde bir ev daha yaptım, bu sefer taş duvar vs. varillerden ve erzak depolarından bir sürü item lootladım, eve doldurdum. sabah girip baktığımda ölmüştüm ve tek reslenebildiğim yer eski evdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunda sunucuya girince belli bir süre sonra bağlantı kopuyor. Network tabinden inceledim, Packet Loss %0'dan başlayıp %100'e kadar çıkıyor, sonra da düşüyorum sunucudan. Bu sırada oyunun ilk saniyelerinde sunucu chat vs, geliyor, kaynak toplayabiliyorum ama bir kaç saniye sonra karakteri hareket ettirebiliyorsun ama hiç bir şey olmuyor.

Forumlarda epey araştırdım, Superonline'da bu sorunu yaşayan oluyormuş. Kimse çözüm bilmiyor. Tek bulabildiğim VPN kullanarak oyuna girmek, onunla da uğraşmak istemiyorum açıkçası.

Benzer bir sorun yaşayan, çözümünü bulan oldu mu acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

NeroWarden said:

Facepunch Nothingam'da oynuyoruz

dün gece geç saatlerde girdim, vakitsiz diye haber vermedim. bugün yarın eklerim steam'den.

ilk yaptığım eve sandık ve uyku tulumu ekledim. dışarda dolaşırken (haritalı fln) bir köpek saldırdı öldürdü. tabi ki evimde res'lendim fakat yedek anahtar olmadığı ve kapıyı kıramadığım için çıkamadım. kill komutu ile intihar edip rastgele biryerde uyandım.

sonra sahilde bir ev daha yaptım, bu sefer taş duvar vs. varillerden ve erzak depolarından bir sürü item lootladım, eve doldurdum. sabah girip baktığımda ölmüştüm ve tek reslenebildiğim yer eski evdi.

o yüzden oyuna getirilmiş en salak sistem olan varillerden blueprint toplama yöntemi ile codelock bulana kadar ev yapmıyorsunuz. Olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...