Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

ben bu oyunu bir kaç aydır casual olarak oynuyorum.100+ saat olmuş şimdiye kadar sıkılmadım. hatta başka buildlerde denemek istiyorum.

sadece diablodaki gibi yerdeki herhangi bir currency'yi alırken yakınlardaki diğerlerini de otomatik alsa tadından yenmez.bazen tek tek tıklamak zulüm oluyor.

2. sıkıntısı ise performans gibi , bazı durumlarda fps yerlere düşüyor.bilmiyorum ne kadar optimize edebilirler.şuan oynanmaz durumda değil tabiki.

Sosyal ağlarda paylaş

Performans buildden builde sıkıntı evet, çok fazla değişken olduğu zaman sıçıyor makine. Bir de oyunun sesleri gereksiz bir şekilde anlık donmalara neden oluyor. Config dosyasından kapatmak gerekiyor master volume'u. Özellikle herald ya da explode buildlerinde bayağı farkettiriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Endgame enflasyonunu daha da arttırmışlar işte. Yalnız yüzdesel olarak bu kadar az oyuncu endgame progress kasabiliyorken sırf oraya yüklenmeleri de garip geliyor bana. Sanırım oyunda asıl para kazandıran şey tiviçtir miviçtir orda daha fazla yayın yapılması durumları, player retentionı da öyle sağlıyorlar büyük ihtimalle. O yüzden günde 20 saatini oyuna ayırabilen insanları hedefleyip bişiler ekliyorlar sürekli.

Sosyal ağlarda paylaş

İşte onbinde 1 bile değil o kesenler, ama aşağı yönlü hayvan gibi ekonomi baskısı oluşuyor onlar yüzünden. Gerçi tradein olduğu oyunda bunu engelleyecek bişi de gelmiyor aklıma, en fazla AH getirebilirler oyuna işte trade afk ve scam sorununu çözmek için. De yani tek yaptıkları tıpkı amerikanın en zengini korumak için fakiri ezmesi gibi no-lifer gruplarla günde 2 saat oynayan garibanın arasını daha da açacak power creep e yüklenmek.

Sosyal ağlarda paylaş

Şu son iki sezondur endgame kasamıyorsanız ayıp, saçma sapan kolay her şey. Map işi biraz leş ama tradesiz de kasılıyor aslında.

Uzun süre oynayıp da content bitiremeyen insanların büyük çoğunluğu oyunu verimsiz oynuyor. Nasıl diyim, bi map'in 3-4 dk falan maksimum bitirip lootlama süresi ama millet 10 15dk falan harcıyor. Mapler arasında boş boş takılmak vs. yine aynı şekilde gereksiz zaman kaybettiriyor.

Ben de ilk başlarda öyleydim de, artık oyuna girince ne yapacağımı biliyorum, inventory'e 10 tane falan map koyuyorum, sonra nefessiz hepsini yapıyorum. Strict loot filter kullanıyorum (lootlara boş boş bakma süresini bayağı kısaltıyor, uniquelerin bile çoğunu görmüyorum mesela mis).

Sosyal ağlarda paylaş

Trade bu oyunun en büyük kanseri.

Kesinlikle auction house / offline trading lazım, eğer adam premium tab da fiyat belirlemişse, gidip UO vendoru gibi alabilmeliyiz adamın hideoutundan hadi AH olmazsa bile. SSF az oynayan işi değil, öbür taraflarda da işsiz gibi oynamadan endgame görmek için map satın almak gerekiyor dolayısıyla trade lazım ama lazım olduğu anda bayıyorum oyundan - xXxSlayerHarvestxXx is AFK. 

Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi gayet organik çözüm önerdim yukarıda

Premium tablerden birini vendor tab olarak belirleme imkanı gelecek, bu tabe sadece exact price koyabileceksin, trade sitesini oyunla daha iyi bütünleştirecekler bir şekilde, bu şekilde vendor tabda item bulduğunda satıcının hideout a girebileceksin ve orada bi vendor olacak, normal ingame itemları currency karşılığı aldığın gibi adamın istediği fiyatlara satacak sana. ggnormk.

Hatta limitli süreli buyback imkanı da olabilir ingame vendor olduğu için

quixef tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...