Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

O plotları yapanlar endüstri mühendisi işte = p ama harbici mühendis olanlardan, operations research ile yerleştirme optimizasyonu yapıyorlar.

Ben de hazır plot kullandım, seedleri nasıl koyarsan koy her türlü dispenserların menzilinde kalıyor falan bi defa kurup sonra sadece biçmece

Bak bu da yeni, fena değil gibi

https://www.reddit.com/r/pathofexile/comments/hdjltz/harvest_league_optimal_grove_layout_full_24seed/

Sosyal ağlarda paylaş

Benim amacım ligin endgame ini görebilmek ya. İlk T3lü plotumdan da T4 seed düştü questi geldi, yavaş yavaş yaparız artık. Yoksa iyileştirdiğim bi kaç item hariç öyle craft yapayım dünyalar benim olsun olayına giremedim, hele redditteki HARVEST SAYESİNDE BAKIN NE YAPTIM ÖNCEDEN HİÇBİŞEY CRAFTLAMAZDIM furyasını hiç çözebilmiş değilim 1 defa dışında hiç doğru düzgün rollamadı o craftlar bende.

Ha kasacak olsam ama evet, düşen seedleri satıp targeted satın almak lazım rasgele craft bekleyerek bişey olmuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

40 dakika önce, axedice dedi ki:

HARVEST SAYESİNDE BAKIN NE YAPTIM ÖNCEDEN HİÇBİŞEY CRAFTLAMAZDIM

dediğim gibi spesifik seed alıp onları basıyorlar farma sadece öyle yapıyorlar

6 dakika önce, Sturgian dedi ki:

Bu ligin verdiği ödüller var onları nasıl alıyoruz, ne yapıyoruz yani??

H tuşu mu ne achievementları açıyor yukardan track edebilirsin, 12 tane yapınca işte footprint veriyor 24 galiba cloak vs

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce dolandırıldım. 9.3 ex için adamın birine doctor satıyordum. Önce trade tamamlandı zannettim. Cancel etmiş. Daha sonra 1 ex ve chaosları koydu. Bende farketmeden 1.5 exe doctor sattım adama. 

Tamamen sazanlığımdan kaynaklanan bu durumu report etsem bir şey fark eder mi acaba? Sinirden koltuğu kemiriyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, NeroWarden dedi ki:

Az önce dolandırıldım. 9.3 ex için adamın birine doctor satıyordum. Önce trade tamamlandı zannettim. Cancel etmiş. Daha sonra 1 ex ve chaosları koydu. Bende farketmeden 1.5 exe doctor sattım adama. 

Tamamen sazanlığımdan kaynaklanan bu durumu report etsem bir şey fark eder mi acaba? Sinirden koltuğu kemiriyorum.

paticiğin gözü kalmış resmen doctor'un da. canın sağ olsun

Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun, hiç bişey yapmazlar. Her sezon onlarca konusu açılır en klasik yöntemdir trade i cancellayıp sonra daha az para koymak. Hatta adamın biri geçende anlatıyordu resmen normal tradeleyen kalmamış 45 dk boyunca scammerlarla uğraşıp vazgeçtim satmaktan diye.

İkinci en popüler yöntem de 6L unique yerine 4+2 link unique satmak, ona da dikkat edin madem. Aynı base hatta aynı rollar, trade tabine 6L i koymuş sana 4lüyü iteliyor. Hatta bazı itemlarda texturelar tam linkin olacağı yere denk geliyor iyice zor oluyor görmesi. Upgraded itemlarda da dönebiliyor non-upgraded versyonu kaktırıyorlar falan, pahalı bişey alıyorsanız mutlaka 2 kere dikkat edin. Hatta cluster jewellarda base alırken aynısının düşük ilvllısını veriyorlar falan ahah trade sistemi böyle olduğu sürece çok devam eder bu olaylar.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben normal lig'e döndüm ya. Çiçekçilik zaten sıkıcı. Axe'nin daha önce linklediği bir görsel vardı, seed layout. Onu da yaptım falan ama harvest çekilecek dert değil valla. Hem aşırı farm istiyor, hem de T2/T3 seedlerde yok vivid eksik kaldı, yok wild tam olur gibi ama az geldi falan. Gerçekten dert. Ha ama o layout tarla yayılım açısından işe yarıyordı.

Sosyal ağlarda paylaş

Yarım saattir foruma resim eklemeyi beceremedim. 

Bir kalkana ihtiyacım var craft gurusu arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. 

Recover % life when you block - Spell Damage/Fire damage - Life - Spell Crit

Aradığım modlar bu olacak. Elimde oldukça fossil birikti. Bunu fossil ile halledebilir miyim? Almam gereken base ne olacak? Teşekkürler.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben crafttan çok anlamıyorum ama meraklıyım, şu site aslında güzel kaynak: https://www.craftofexile.com

Sen sanırım VD necroydun ve ES shield tercih ediyorsun? Biraz fikir yürütürsek her durumda ilvl84+ bi shaper shield alacaksın (es için titanum spirit shield) , misal benim yaptığım simülasyon şu:

https://www.craftofexile.com/?b=7&m=fossil&f=|2|12|&i=|2|&ob=both&v=d&a=e&l=a&lg=3&bp=y&as=1&req={"1775":{"l":73,"g":2},"2229":{"l":68,"g":1},"2305":{"l":76,"g":2},"2312":{"l":84,"g":2}}&bld={}&ggt=|2|&ccp={}

2 prefix (life + spell damage) ve 2 suffix (% life on block ve spell crit) tutturmak için 5k chaosluk bi harcama öngörüyor fossillerle ve aetheric / pristine i en cost effective olarak yazmış. Scorched ekleyince fire da gelebilir prefixlere, e elinde varsa buna sanctified da ekleyip rolları arttırabilirsin falan. Da evet en iyi yöntemi bulamadım asd

Ya onun yerine fosilleri sat şöyle bişi arat ya ne uğraşıcan lel

https://www.pathofexile.com/trade/search/Harvest/lo2z9MQIV

Burdaki weightleri ayarla ben misal +1 level a 50 weight atadım ama sen ona PoB'den bakacaksın artık. Tabii ki spell damagela critin de weightler aynı değildir, bide base explosion scalelamak için fire damage her zaman spell damagedan daha iyi falan.

Sosyal ağlarda paylaş

Diyelim path of building e girdin, bi tane passive var %10 incerased elemental damage, dps ini reelde %1 arttırıyor.

Sonra başka bi passive var %10 crit multiplier, bu da dpsini reelde %1,5 arttırıyor.

Son olarak gittin kullandığın VD skillini lvl21'den lvl22ye çıkardın, baktın reel dpsin %10 artmış

Bu durumda :

%increased spell damage (ve % increased fire damage / elemental damage vs.) = 1 ağırlık

%crit multiplier : 1,5 ağırlık

+1 to level of all spell/fire gems statı = 100 ağırlık

Olarak aratırsan, buna göre statları ağırlıklarıyla çarpar. Misal sana en çok yarayacak itemda 50 crit multi vardır, ama toplam increased damage ı diğer bi itemdan 15 puan eksiktir, weight e göre sıralama yaparsan en çok dps artışı veren item en üstte çıkar. Bütçeye göre en faydalı itemı aramak için çok işe yarar bi yöntem.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...