Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

ilk ligim benim ? 

*baktim summoner oynamak istemiyorum, self-caster'in zor oldugunu bilmeden diablo 3 mantigiyla arc witch denedim de cok cok cok zorlandim 89'a kadar. 

sonra bu ucuz build'u buldum. (split per. dex/str asiri pahal da dex/armor - dex/ evasion fln ucuz)

min-max yapmaya kasmam herhalde ligin 2 aylik kalan suresinde ama gunluk giriyorum, sirf map temizlemek icin Frenzy + Rotgut gidiyorum 2 gundur. grind hizlandi...

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu lig bence farkli oynanis stilleri dene, degisik mekanikleri ogren. Currency farmlamak cok kolay, bir de pek cok buildin item'i garip bir sekilde ucuz bu lig. Tam zamani.

Minion ben de sevmiyorum, caster oynamak da aslinda zor degil ama oyun mekaniklerine alismak gerekiyor sanirim. Bir de bazi buildler bayagi para sacmadan kivama gelmiyor, illa min max yapmak gerekiyor.

Bir de poe cok lanet bir oyun, 1k saat played'im olmus yillar icerisinde. Tam oyunu anladim diyorum, her sey degisiyor. Legion'da craftingi cozdum, her sey tamam artik dedim, bir sene olmadan metamorph geldi, butun sistem corba oldu. Simdi yine bu cluster jewel isi falan geldi, iyice isin icinden cikilmaz halde oyun... Birakirsam sirf bu yuzden birakicam sdf

Sosyal ağlarda paylaş

25 dakika önce, Frostbite dedi ki:

Lan çok karisik şu oyun basliyorum birakiyorum sonra.ya bana adım adım hedef gosterebilirmisiniz? Bilale anlatir gibi ilk lvl 70 ol şu itemi al gibi mesela? 

Böyle birşey söyleyemezsin çünkü 2342345345 tane build var hepsi farklı şekilde itemizationa sahip. Forumdan levelingi de içinde bulunduran meta olmayan, budget/endgame varyasyonlarını da bulunduran bir guide takip edeceksin iyi kötü oyun mekaniğini çözünce daha advanced ya da kendi zevkine göre uyarlayabilirsin. Kısaca bir guide takip etmeden bu oyunu oynamayın story bitince çok üzülürsünüz aksi takdirde.

Ayrıca unutmamak lazım guide takip ederken bile buildde kullanılan rare bir itemın aynısını bulmak çok zor olacağından adam atıyorum resistlerini ringden tamamlamış sen jewellardan tamamla ilk etapda genelde en ucuz yöntem bu oluyor. Değişmeyen standartlar var örneğin elemental resistlerin minimum 75 olacak, hp/es ne kadar fazla o kadar iyi chaos resisti eksilerden 0+ yapmak gibi. O kadar fazla şey varki yazmak ve okumakla anlatılacak şeyler değil o yüzden tekrar ediyorum güzel zevkine uygun leveling mevzularını da barındıran bir guide ile oyunun mekaniklerini kavramakla başla.

Sosyal ağlarda paylaş

48 dakika önce, Frostbite dedi ki:

Lan çok karisik şu oyun basliyorum birakiyorum sonra.ya bana adım adım hedef gosterebilirmisiniz? Bilale anlatir gibi ilk lvl 70 ol şu itemi al gibi mesela? 

Youtube'da beginner guide var abi cok detayli. Oyuna baslayip bir yandan da onlari takip et bence. Oynamadan ve hata yapmadan ogrenilmiyor.

Cok fazla build oldugu icin item onermek cok kolay degil. Bir de ilk oynadiginda, ilk buildinle 70 olursan o da ayri bir basari zaten. Mekaniklerin bir kismini ogrenmissin demektir. Kolay degil cunku yanlis item ve buildle act 10'u bitirmek.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Frostbite dedi ki:

ben 2 karakter cop ettim iste bu lig basladigindan beri, 3. karakter'de butun content'i kesebiliyorum (ölüyorum ama sıkıntı değil, hardcore ligde değilim)

bir de dedikleri gibi mekanik INANILMAZ cok, ilk aklima gelenler:

delve,

bestiary,

incursion,

delirium,

metamorph,

syndicate,

atlas.

KESIN basla bu arada, cok guzel zaman öldürüyor. bayik da degil ilk oynayan icin bence.

bayarsa veya takilirsan CTRL+S yap, online party ile ilerle 70'e kadar,

level 70'den sonra "OYUN YENI BASLAMIS YAU" diceksin.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Str ve dex lazım adama ondan muhtemelen corrupt etmemesi.

O değil koduğumun explode modunu chestte tutturana kadar 2.5k falan alt bastım adam perfect roll nebulise corruptlamış kaç bin tane divine/vaal bastı acep.

Synthesis moduymuş.

ad3m tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi alt slam kadar lanet bir şey yok. Geçen assasin's mark ring yapayım dedim. 30 40 alt bastım assasin's mark çıktı. Hadi dedim bi de augment basayım, HOP t1 MAX LIFE, ulan dedim ben buna regal de basarım. Bastım life regen. ASLANSIN ANNULLARSIN SEN BUNU dedim gg... Üstüne sanırım 400 500 tane belki daha fazla alt bastım sırf meraktan, bir daha bırak t1 assasin's mark'ı t2'si bile gelmedi lsdfjksdg

Sosyal ağlarda paylaş

İki über comboyu yakaladığında her zaman imprint yapacaksın hacıt yoksa üzer xD

Bana sadece astral plate üzerinde explode lazım dı sonra awakener's orb ile frenzy on hit ile combo yapacaktım. Yaptım da ama parmaklarım ağrımıştı çıkarana kadar sanırım o zaman 8ex den başlıyordu 85 astral plateler (soketsiz,linksiz sadece base) explode olan. Meh bir combo oldu ama iş görüyor (lightning resistte belki bi power charge ya da iş görecek başka bir elderslayer suffixi gelir hayalleriyle basılmış exden geldi sdf)

Sosyal ağlarda paylaş

filterblade.xyz 'den bir tane loot filter kur, semi-strict iyidir ligin şu aşamasında. Böylece çer çöpü görmezsin. Filter'ı kurarken altta yazanlara bak, neye göre değişiyormuş icon büyüklükleri, renkleri falan.

Bazen yerden currency ya da item toplamak sana currency kaybettiriyor. Bir sürü click vs. harcadığın zamanda aslında 1 chaos orb tutarında item lootlamamış oluyorsun ve o sürede map yapsan zaten 1'den fazla chaos orb değerinde başka loot düşüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...