Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

2 tane safehouse anca tamamladım. Levelim 56 falan. Karmakarışık gidiyor valla. Kim kime dum duma.

Incursion lig'de oynamamıştım. O da ayrı karışıklık. İçeri giriyorum, trashleri öldürüyorum falan arada bilmemne stone düşüp bi kapıyı aktif ediyorum. Nasıl üst katlara çıkıcam hiç bir bilgim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Incursion zor değil ya bir guide izle hemen kavrarsın muhabbeti.

Temple'a girmeden aktif roomun özelliklerine bak hangi kapının bağlantıyı tamamlayacağına bakıp ona göre 3 seçeneğin olacak. İçeride ise 2 boss spawn olacak ve hangisini kesersen diğeri kaybolacak. Resime göre anlatayım :

Bu resimde mevcut room Storm Sanctum 1
Mevcut roomu upgrade etmek için yeşil As/Maça kırması iconlu (Upgrade icon) abiyi öldürmen lazım bu abiyi öldürürsen Storm Sanctum 2 olacak maximum 3 oluyor upgrade edilebilen alanlar.

Diğer yeşil kırmızı iconlu abiyi öldürürsen mevcut room önerilen room ile değişecek.

Roomları birbirine bağlamak için de Kırmızı daireleri yeşile çevirmen lazım ve bunun içinde içerdeki trash moblardan düşen Stone of Passage lazım. Resime göre mevcut roomun iki bağlantısı açılmış ki bunlar Entrance ve Cellar. En tepe sağdaki Kırmızı Empowerment Chamber hemen solu Halls orta sol Passageways ve en alt solda Guardhouse bağlantılarını aktif edecektir. Bunları resimden analiz ettim normalde girmeden önce mouseı bu iconlara götürünce interaktif olarak gösteriyor nerenin nereye bağlandığı vs.

Basitçe mekanikleri bunlar ama olay getirisi en iyi olan roomları maxlamak ve bossa gitmek. Dediğim gibi bir guide izle anlarsın çok karışık değil ama bayağı bir room var onları bilmek lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

Bunun dışında fuck you Niko demek istiyorum o nasıl bir upgrade cost amk. Bildiğin full capacity ile 2 tur iniyorum bitiyor :D Bayağı uzun sürecek adam etmek delve olayını. O yüzden benim gibi skiplemeyin gençler delve olayını level kasarken arada girip bişiler yapın levelınızla beraber ilerletin şansınız varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Nefis

ad3m said:

Incursion zor değil ya bir guide izle hemen kavrarsın muhabbeti.

Temple'a girmeden aktif roomun özelliklerine bak hangi kapının bağlantıyı tamamlayacağına bakıp ona göre 3 seçeneğin olacak. İçeride ise 2 boss spawn olacak ve hangisini kesersen diğeri kaybolacak. Resime göre anlatayım :

Bu resimde mevcut room Storm Sanctum 1
Mevcut roomu upgrade etmek için yeşil As/Maça kırması iconlu (Upgrade icon) abiyi öldürmen lazım bu abiyi öldürürsen Storm Sanctum 2 olacak maximum 3 oluyor upgrade edilebilen alanlar.

Diğer yeşil kırmızı iconlu abiyi öldürürsen mevcut room önerilen room ile değişecek.

Roomları birbirine bağlamak için de Kırmızı daireleri yeşile çevirmen lazım ve bunun içinde içerdeki trash moblardan düşen Stone of Passage lazım. Resime göre mevcut roomun iki bağlantısı açılmış ki bunlar Entrance ve Cellar. En tepe sağdaki Kırmızı Empowerment Chamber hemen solu Halls orta sol Passageways ve en alt solda Guardhouse bağlantılarını aktif edecektir. Bunları resimden analiz ettim normalde girmeden önce mouseı bu iconlara götürünce interaktif olarak gösteriyor nerenin nereye bağlandığı vs.

Basitçe mekanikleri bunlar ama olay getirisi en iyi olan roomları maxlamak ve bossa gitmek. Dediğim gibi bir guide izle anlarsın çok karışık değil ama bayağı bir room var onları bilmek lazım.

Oh ya. Valla teşekkür ederim. Temelini anladım en azından. Sağolasın. Bakarım gerisine.
Sosyal ağlarda paylaş

Mastermind'a ulasmam toplamda 38 saat surmus. Hadi bunun 8-10 saatini falan afk gecirmis olayım. 28-30 saate yakın aktif oyun, ki leveling sırasında cok daha hızlı syndicatelarla karsılasıyorduk.

Hic anlasılmaz bir fight yapmıslar, arada mana regen, health regen kapanıyor, hic flask recharge icin mob gelmiyor, bunun dısında da benim saydıgım 2 ya da 3 tane one shot mekanigi var combatta.

Bir de eger 6 portalı faillarsan 0 lıyor butun progress'i. Yani 3 tane item atacak diye 25 saat verdigin ugras bosa gidiyor.

Suan acayip sogudum ligden. Zaten 1 tane map yapıcam diye giriyorsun 30 dakika sonra cıkıyorsun progress hissiyatı yok. Bir tane map e girdim, zana cıktı essenceları oldur dedi, zanaya girdim abyss, einhar, syndicate, breach cıktı, zanadan cıktıgımda ilk girdigim mapin adını hatırlamıyordum. Mapte de yine syndicate abyss vardı. Mapten cıktıgımda oyunu kapattım icim daraldı diye.

Oyunu yavaslatmıslar tebrik ediyorum kendilerini ama benim gibi soyle kafayı kapatıp soyle biraz map yapayım yanda dizi acık takılayım kafasında isen hic guzel degil. Baya oynarken yoruldum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha tabi bu arada, "ee 30 dakka map yapıyorsan karsılıgını da alıyorsundur iyi drop dusuyordur icinde okadar sey olan mapten" diye dusunen varsa onun da cevabı hayır. daha 1 adet bile exalted orb dusurmedim. T1 unique dusurmedim, 2-3 tane T2 unique dusurdum (Siege Axe ve Carcass). Map sustain'i gectim tierlerde ilerlemek icin map satın almam gerekti, gerekiyor anca 100 map completion a ulastım. Yani GGG drop rateleri mob sayısıyla oranlamıs onceki liglerden drop olarak suana kadar hic bir farkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ödüllerin doyurucu olmadığı kısmına katılmıyorum. 4 ligi aynı anda oynayabiliyorsunuz geçtim safehouse seçtiğin bossa ve alt memberlarına göre hayvan gibi seçenekler/lootlar sunuyor lakin son dönem liglere göre bok gibi bir başlangıç yaptı performans olarak inanılmaz fazla bug var bazen saç baş yolduran cinsten.
Ayrıca bosslar özellikle ganker olanlar (Interventiondı sanırım) bazen hiçbir indicator olmadan oneshot atıyorlar. O necro ve addleri screen clear ability sahibi değilseniz tam bir işkence falan. Yakın zamanda muhakkak balance patchler çıkar bunlar için. Oyunda çok fazla yapılacak şey var bu kadar çabuk sıkmaması lazımdı aslında ama bilemedim. Zevks & Renks.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın biri lvl 49 da 3 tane mirror aldı :D Yukarıya resim koydum nasıl doyurucu değil? Ayrıca daha haftasını doldurmadı lig. Delve buff gelmemesinin sebebi herkesin işi gücü bırakıp delve yapacağını bilmelerinden bence. Fazla player bırakırsa bufflarlar aksi takdirde lig ortaları ya da sonlarına doğru bufflanır. Ama cap olayı ciddi sinir bozucu high tier mape gir 1 tane al caple delve yap geri dön mape cap>delve>cap sıkıyor cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...