Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Path of Exile #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

Yetkili abilere birkaç sorum olacak;

[list=1]
[*] level 5 - 6 falan oldum, nasıl ekleşeceğiz, nicklerinizi falan nerede paylaşıyorsunuz?

[*] zaman zaman acayip lag oluyor kısa süreli, gatewayden mi kaynaklanıyor acaba, nereyi seçmeli?

[*] chaos/physical melee rogue gidiyorum, kötü bir seçim olabilir mi yeni başlayan birisi için?

[*] oyunda low lvl düşen ve satmamam gereken süper değerli itemler var mı, var ise nelerdir bunlar?
[/list]
Sosyal ağlarda paylaş

vessel için bişi denmemiş ama utility flask altında genel olarak

said:
These changes affect existing Utility Flasks that your characters have. No legacy versions are created.

muhtemelen tüm flaskları etkiler aksi halde 50x falan olur price haklı olaraktan ama öyle böyle nerf değil legacy kalacağını sanmıyorum aşırı saçma olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone o olayı çözünce oyunu çözmüş oluyorsun zaten skdjfh çünkü zibilyon tane buildin zibilyon tane varyasyonu ve öncelikleri var.O yüzden popülariteye göre fiyatlar ve öncelikler hep dinamik şekilde değişiyor.

ama http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/97657/ şunu okumanda fayda var genel fikir için

ya da www.poe.trade den fiyatlara göre bir izlenim edinebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya genel anlamda diyorum zaten
yoksa level 10 itemın çok para etme şansı genelde yok
adam level 5 im mi ne demiş cunku
ha bide şey güzel oda aklında olsun

+%60 physical dmg olan 2 h bi silah bulursna oda bi miktar para eder ama genelde dediğim gibi düşük level itemlardan para zor
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

Yetkili abilere birkaç sorum olacak;

[list=1]
[*] level 5 - 6 falan oldum, nasıl ekleşeceğiz, nicklerinizi falan nerede paylaşıyorsunuz?

[*] zaman zaman acayip lag oluyor kısa süreli, gatewayden mi kaynaklanıyor acaba, nereyi seçmeli?

[*] chaos/physical melee rogue gidiyorum, kötü bir seçim olabilir mi yeni başlayan birisi için?

[*] oyunda low lvl düşen ve satmamam gereken süper değerli itemler var mı, var ise nelerdir bunlar?
[/list]

1. buradan yazabilirsin, ama şimdi hype olduğuna bakma lig başladıktan max. 1 ay sonra kalmıyo pek kimse oynayan burda
2. ben frankfurt-amsterdamdayım sorun olmuyor, senin internetten kaynaklı bir sıkıntı olabilir belki. düzelmiyorsa ve rahatsız ediyorsa, login ekranında ayarlardan network mode'u deterministic yap.
3. ilk buildler ne kadar özensen de çöp oluyor genelde, fazla takılma mekanikleri öğrenmeye çalış :D ama caster daha iyi bir tercih bence ilk karakterler için çünkü weapon bulması daha kolay
4. tabula rasa var herhalde bi tek değerli earlyde düşebilecek. onun harici bonepart'ın dediği gibi unique(kahverengi) itemleri sakla komple. genelde levelingde baya işe yarayacak şeyler oluyor ama onları da öğrenmesi zaman işi, topla dursun o yüzden

@ad3m o flask kısmını okumamışım ben abi iyi kurtarmışsın o zaman :D
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış yazmışım.
lockstepte pingindeki ufak sıçramalar lag olarak döner sana.
predictivede lag sorunu olmaz ama ara ara desync(karakterin ve mobların aniden konum değiştirmeleri) yaşarsın.
yani pinginde spike oluyorsa sık sık predictive modda dene.

bi de bende lag olmuyo dedim de genel konuştum, son zamanlarda oynamadım girip. yarın lig açılıyor serverlar hafif zorlanıyordur belki şimdiden
Sosyal ağlarda paylaş

Zana için güzel update. Yüksek lvl map bulmak kolaylaşmış.

2.2 Patch Notes

Zana Changes

The Zana-specific mod that she sells on magic maps has been changed to: Item Quantity +30% and Monster Pack Size +20%. This Map's modifiers to "quantity of items found" also apply to rarity.
The maps that Zana sells to players have been repriced. In general, most are now cheaper. Low-tier maps are now always priced in Orbs of Chance. Mid-tier maps are now priced in Orbs of Alchemy. The price differences for magic and rare maps have been adjusted so that the additional rarity doesn't cost as much.
At level 1, Zana missions are now Tier 2 (monster level 69) and she sells Tier 1 maps.
At level 2, Zana missions are now Tier 4 (monster level 71) and she sells Tier 2 maps.
At level 3, Zana missions are now Tier 5 (monster level 72) and she sells Tier 3 maps.
At level 4, Zana missions are now Tier 6 (monster level 73) and she sells Tier 4 maps.
At level 5, Zana missions are now Tier 7 (monster level 74) and she sells Tier 5 maps.
At level 6, Zana missions are now Tier 8 (monster level 75) and she sells Tier 6 maps.
At level 7, Zana missions are now Tier 9 (monster level 76) and she sells Tier 7 maps.
At level 8, Zana missions are now Tier 11 (monster level 78) and she sells Tier 10 maps.
When opening a map in Zana's map device, the set of prior league mods that can apply to the map is now a set of seven specific ones. The price, order and composition of this list will change every three months. The list for the next three months is:
Level 2: Onslaught, 2 Chaos Orbs, 20% increased map item quantity, monsters receive the same benefits
Level 3: Anarchy, 3 Chaos Orbs, 4 additional Rogue Exiles, 20% increased map item quantity
Level 4: Torment, 4 Chaos Orbs, 3 additional Tormented Spirits, 20% increased map item quantity
Level 5: Warbands, 4 Chaos Orbs, 3 additional Warband Packs, 20% increased map item quantity
Level 6: Beyond, 5 Chaos Orbs, 15% chance for monsters to spawn a Beyond portal, 20% increased map item quantity
Level 7: Ambush, 8 Chaos Orbs, 3 additional Strongboxes
Level 8: Nemesis, 1 Exalted Orb

Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

duel weild bişiler gitmek istiyorum. böyle catır catır vurayım, aoe

shadow reave gidiceksin ama dual wield pek mantıklı degil , dagger kalkan her türlü daha iyi dps acısından büyük bi fark yok

ya da soul taker + 300 pdps+ 1h / cyclone duelist/maru gidebilirsin

en ucuzundan diyorsan bor alırsın 1 tane 20c-1ex arası fiyat 2-3 gününü almaz toplamak dual strike + melee splash gidersin(cyclone her türlü ama manayı kaldırmaz bütce) -> BM keystone u alıp cozersin isi duelist tree deki block nodelarıda alırsan dps/tank dengeli gidersin ki en ucuzu boyle istedigin builde

Black_Hand said:

gateway frankfurt en iyisi tr icin ,chaos/phy pahalı bi secim yeni karakter icin ama problem degil tek karakterde nerdeyse bütün buildleri yapabilcegin icin 5-6 regrete cözersin , low lv dusürebilcegin uniqueler ortalama 1-2 c olcagı icin süper bi item yok
önemli gemler var 1-2 tane empower/enhance/enlighten bunları gorursen al onun dısında orb olarak chaos/exalted orb genel sermaye oyundaki
60 chaos= 1 exalted=2 divine ki tüm orbları toplaman en mantıklısı olur
Sosyal ağlarda paylaş

shadow reaver bu sanırım
http://www.youtube.com/watch?v=PUlulahPdUQ

beğendim, hızlı hızlı akıyor. baya güzel duruyor
sağol

cylone sevmiyorum nedense eglenceli skillmiş gibi gelmiyor bana

edit: koyduğum videoda short distance blink atıyormus gibi gitmesini sağlayan gem/skill hangisi?
edit:Whirling Blades imiş sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

İlk kez oynuyorsan hc viable buildlere bakacan özellikle melee için yeni başlayan arkadaşların üzerinde test edildi sdf.
50 60 larda reroll atıyorlar glassy build gidiyorlarsa (ya da saçma sapan mirrored gearlara aldanıp kastıkları)
Bu yüzden buildin budget ve semi tank olması çok önemli en başlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ufak bi yardımınıza ihtiyacım var. Yeni lig gelince standartta oynayanlar azalıyor mu ? İlla oyuncu bulmak yada trade olayının canlı olması için yeni ligde mi oynamak gerekiyor ? Bir de standartta olan itemlar geçiyor mu yeni lige ?

Biz yeni başladık Bonepartla, yeni lige mi geçsek bunda mı kalsak diye bi soralım dedik
Sosyal ağlarda paylaş

standartta her zaman deli gibi oyuncu var ya, yeni ligin tek özelliği yeni eklenti geliyor ve işte "sezon" kafası. boncuk topla, ver, unique silah al eklentisi sadece. standart ligteki itemları transfer edemiyorsunuz, yeni ligte herkes 0 dan başlıyor stashler boş.

ben dw buildlere baktıkça vazgeçmeye karar veriyorum gibi. hep aynı buildler tek ability, sıkıcı winner metalar. belki cheftain'a gidebilirim. fire dmg, totem + melee.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...