Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jeff Buckley

Random-Man

Öne çıkan mesajlar

• 4 yıl sonra ...
Tanrım, bi de baba oğul nasıl yakışıklılar :).İkisi de( Tim Buckley, Jeff Buckley) müthiş hüzünlü bir sese sahipler, Jeff hayranları beni afaroz edecek ama ben baba Buckley'i daha çok beğenirim; hem sesi daha etkileyicidir, hem de tarzı benim beğenime daha yakın...Jeff hayranları ( ben de çok severim, o ayrı) Tim onu 2 yaşındayken terkettiği için de( ki Jeff'in 30 yaşındaki trajik ölümünde ve oldukça depresif geçen yaşamında bu terkedilmişliğin büyük payı vardır) Tim'e şüpheyle yaklaşır; sevsem mi sevmesem mi gibisinden..., ama Tim'in evlendiğinde henüz 17-18 ve Jeff doğduğunda da 19 yaşında olduğu düşünülürse Jeff henüz 2 yaşındayken evini terketmesi bir nebze anlaşılabilir, zaten oğlu 8-9 yaşında iken, baba Buckley oğlundan da genç bir yaşta( 28) üstelik büyük ölçüde kendine çeki düzen verdiği bir dönemde overdose dan ölmüştür, daha uzun ömürlü olsaydı eminim oğluna yaklaşır onunla çok da gurur duyardı, ne yazık ki Jeff'in kısa ömrü babasına duyduğu büyük nefret ve öfke ile geçmiştir.İkisinin de deli gibi hayranı olmamakla birlikte dediğim gibi Tim'i daha çok severim ve o yüzden de ne bileyim bir ' Once I Was ' ( Vietnam savaşı sırasında yazılmış), bir Phantasmagoria in Two' dinleyin derim ben...
Sosyal ağlarda paylaş

Aklıma gelen bir-iki şeyi de eklemek istedim :), Tim Buckley'in 'Song to the Siren' adlı şarkısında nasıl bir 'Antony and the Johnsons' havası vardır yaw..., ilginç :S, ayrıcana konuyu açan arkadaştan da özür dilerim, Jeff Buckley başlığına Tim Buckley ağırlıklı yazdığım için.... bi de gene o arkadaşın affına sığınarak Leonard Cohen'in de 'Hallelujah'ı, ( Jeff kadar olmasa da) bayağı güzel söylediğini belirtmek isterim.
Bu yazıda neredeyse Tim Buckley ( 1947-1975) ve Jeff Buckley'e (1966-1977) bir tribute yazısı gibi oldu.
Halelulya, tanrı günahlarımı( özellikle topic saptırmakla ilgili olanlarını) affetsin..:D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...