Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Strife

Parliamert

Öne çıkan mesajlar

www.strife.com

Oyunu Heroes of Newerth ile veya daha önceden Savage ile tanıdığımız S2 Games geliştiriyor. Oyun şuan closed betada, ama hayvan gibi umut vadediyor bence. İsminin nereden geldiği de fazla belli, "Aeon of Strife" diyim siz gerisini halledin. Çok yeni bir sistem kullanmışlar, casual gözükse de hardcore oyunculara da hitap ettiğini ısrarla belirtmişler.

Adettendir bir de gameplay videosu koyalım. Yazın oynayacağım yeni MOBA'yı buldum sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=oqLm-ZCNGic
Sosyal ağlarda paylaş

O kafayla düşünürsek de hepsi Aeon of Strife'dan çalıntı. Oyun piyasası böyle işliyor, üstüne yeni şeyler eklenerek.

Yeni sistem olarak milyon çeşit özelleştirme seçeneği gelmiş, her heronun kendi peti falan olacakmış vs. Sitede daha iyi açıklamışlar. Roller artık çok keskin bir biçimde ayrılmamış birbirinden, yani supportlar oyun sonu fakir olmak zorunda kalmıyor. Bunun gibi tonla yenilik var. Küçük ama çok önemli yenilikler.
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcore-Casual olayı ayrı bir şey, iyilik-kötülük ayrı bir şey. DotA ve LoL ikisi de kendini kanıtlamışlar oyunlar, biri hardcore iken diğeri casual mesela. Ama Infinite Crisis diye bir oyun dolanıyor piyasada, o direk kötü yani alternatifi yok.

Böylece aggro çekmeden iki oyunu da övdüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Parliamert said:

Benim anlamadığım şu old-school RPG'ler HnS'ler bir türlü sönmezken bu kadar derin sistemlere sahip MOBA'lar nasıl sönüyor. Oynayan yaş grubu genç olduğu için veya çok mainstream olduğu için oyunları ezmekten vazgeçin lütfen ya.

Boşuna mücadele verme, ellerine sağlık yazmışsın etmişsin..

Çoğu becerebilirlerse övüyor, beceremezlerse bok atıyor.

Gerisi önemli değil. "oyun güzel ama beni açmadı pek" tarzı mesajlar nadir görülür burada.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Moba'nın derinliği dengede, oynanışda değil. TCG'ler üstün o konuda.

Dengede ve takım oyununda, takım oyunu her şeyi MOBA'ların. CCG/TCG'lere hiç bir şey yazamazdım zaten, onlar ayrı bir dünya :)

RedallHoor said:

Boşuna mücadele verme, ellerine sağlık yazmışsın etmişsin..

Çoğu becerebilirlerse övüyor, beceremezlerse bok atıyor.

Gerisi önemli değil. "oyun güzel ama beni açmadı pek" tarzı mesajlar nadir görülür burada.

Bir kişi bir kişidir. ARO.
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsine zaman ayırıp, hepsinin farklı oyunlar olduğunu düşünen biriyim. Karşılaştırma yapmayı sevmiyorum, DOTA'dan LoL'den hero alsın, (ki almış AXE ile Miss Fortune görebildim) çalılık sistemi de olsun hepsi olsun. Oynarken farklı bir tad bırakıyorsa bünyede bence candır. Belki çok güzel bir oyunu "abi grafikleri çok leş, ayırca şu oyundan da çalmışlar, ayrıca deny yok" diyerek elinin tersi ile itmek beziş kafa.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh ya şu işte. Brofist yapasım geldi.

Yaklaşık 8 yıldır moba oynuyorum; DotA, HoN, LoL, DotA 2, Smite, Dawngate vs vs. DotA hariç hepsini closed betasından itibaren oynadım ve hepsi kendince güzel bence de.

2014'te çıkacak oyunlar artık 2nd generation-MOBA diye geçiyor. Yapımcılar iyi ve kötü yanlarını iyice anladılar, işlediler. Bundan sonra çıkacak olanlar daha profesyonel ve daha kaliteli olacak gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Moba'nın derinliği dengede, oynanışda değil. TCG'ler üstün o konuda.

Kesinlikle durum bu. Eğer en önemli etken oynanabilirlik olsaydı HoN şu an zirvede olurdu ama LoL ve Dota 2'nin gerisinde genel anlamda. 1 yılı aşkındır oynamıyorum HoN ama eminim halen rakipleri arasında akıcılığı ve oynanabilirliği en yükse seviye olan oyun HoN'dur.
Sosyal ağlarda paylaş

m3g4kill said:

Kesinlikle durum bu. Eğer en önemli etken oynanabilirlik olsaydı HoN şu an zirvede olurdu ama LoL ve Dota 2'nin gerisinde genel anlamda. 1 yılı aşkındır oynamıyorum HoN ama eminim halen rakipleri arasında akıcılığı ve oynanabilirliği en yükse seviye olan oyun HoN'dur.

Merak etme hala öyle. Denge problemi ve getirdikleri abuk-subuk skinler dışında hala oynanabilirliği en iyi olan MOBA bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Takım oyununu oynanışın ve dengenin bir faktörü yapmak doğru değil bence. Aynı tarafta birden fazla insan olursa takım oyunu olur, zorunlu. MtG'de two headed giant oynarken mesela dönen takım oyunu epey ileri seviye olabiliyor ama oynanış bu değil. Oynanışla kastım bireysel kararlar. Elin dolduğunda hangi kartı atacağın ya da hangi asker ile karşılaştığında hangi üniteyi üretmeye yöneleceğin gibi. Moba'larda yapabileceklerin epey sınırlı oynayacağın adamı şeçtikten sonra. Hangi eşyaları alacağın güzel bir derinlik katıyor ama çok uzun soluklu olduğu ve genelde 4-5 farklı şey arasında olduğu için aşırı bir derinlik katmıyor.

Moba'ya laf atmak için yazmıyorum bu arada bunları, bu bölümün başında olmazdım yoksa bu aralar oynamıyor olsam da. Moba büyük ihtimalle takım oyununun en önemli ve güçlü olduğu dijital oyun, ama dediğim gibi bu bir derinlik faktörü değil. Daha çok tasarım nedeniyle zorunlu olan bir şey.

Derinlik=Seçenekler.

Go mesela tek tip taşlarla bunu sağlar çünkü yapabileceğin onlarca farklı hamle vardır her an için. Moba bu açıdan zayıf.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...