Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Işık Fotoğrafları

Jinni

Öne çıkan mesajlar

Ne zamandır görsel sanatlar bölümünü takip ederim..hep içimde heves "ben de bişeyler koysam yahu şuraya, konu olsa konuşsak" diye.
Öyle resim filan çizemem ama fotoğraf çekerim.
Şöyle fotoğrafla ilgilenen arkadaşlar bir kendini gösterse burada, arada sırada belirlediğimiz konulardaki fotoğraflarımızı çarpıştırsak...
Mesela ben dedim ki: Işık fotoğrafları...
İki tane de koyuyorum bile. Hadi bu konsept üzre devam etsek?

Sosyal ağlarda paylaş

jinni ilk foto yu sanirim cok hafif bi barrel distorsion var (genis acili lenslerde rastlanan icbukey yada disbukey efekti, optik hata) derimki fotoşapta belki cok dusuk seviyede bi pinch (filters, distorsion) atarak ufuk cizgisini duzeltmeye yardimci olur..ama cok goze batan bi yamulma yok gibi zaten up to you :)

gayet temizler onun disinda sehir fotosu baya bi haraket anlatiyo kendince zaten..[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

genis aci lenslerde kolay rastlanan bi hata ondan takilma yaw fazla, mimari cekimlerde felan siritir ama duzeltilir az ugrasla:)

su anda digital reflex nikon d70 kullaniyorum, ondan once tam digital sony f717 vardi..

begendiigine sevindim, boyle thread acilinca sevindim ilac niyatine hehe:)[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

ehe saol calisiors kendimizce yettigi kadar..:)

digital guzel bisi, ama pahali hakkaten..yani sipsak modellerin yeri ayri, ama hani diafram lens zartzurt kontrolunu saglanabildigi makinalar kafadan ekipmanla birlikte 1000$dan basliyor..ömür boyu bayram harcligina tekabul ediyor hehe

eldeki ile para ve hedef bulana dek yetinmek cidden en iyisi gibi gozukuyo..

benzin kapagi[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

takip etmek buyuk dert teknolojiyi, resmen evlat acisi dogru kelime..tavsiyem 600$ ustu her turlu teknolojiye yatirilicak harcamalarda önden 1 ay kadar bi piyasa, ürün incelemesi, denemesi lazim...threadjack etmeden devam farkli isiklara :)

dolunay[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono

[Bu mesaj hilikus tarafından 31 Ekim 2004 17:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Draven, 31 Ekim 2004 13:47 tarihinde demiş ki:
Resimler harika ellerine saglik. Altaki resim otobusler birazda yavas hareket etseymis nerede olucagini tahmin edebilirdim, belki, ehe neyse.

bende amatorce ilgileniyorum fotorafcilikla

ehe burda ki topicde gorebilirsin cektiklerimi.

Draven: Burası Covent Garden'ın aşağısındaki cadde :)
Sosyal ağlarda paylaş

f717 cok eglenceli kamera, hatta bi ust modeli f828 den önde oldugu yanlarida var (misal yuksek iso degerinde f717 cok daha kaliteli goruntu cikartiyor) :)

dslr da olmayan lcd yi vizor olarak kullanma yetenegi ve bukulebilir olmasi baya bi ogretici meretin..amator modellerin un en profesyonel sinifina girio bence :)

tutorial harmm hurmm neresinden nasill..hrmm hurmmm..[signature][hline]*curiosity res-kills*
...mono
Sosyal ağlarda paylaş

valla. tutorial olsa bile, öncelikle işin temelini çözmüş olmak lazım. ışığı şurdan al, pozlamayı şu kadar yap falan fişman gibi şeyler söylenebilinir sadece. bi yerden sonra fotoğrafçılık anlatılamayacak bişi halini alıyo.

veya benim içün öyle :/[signature][hline]einsof_totor23 demiş ki:
ben astronotum ve şunu söliim kesinlikle yalnız değilizdir büyük bi ihtimalle.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında hilikus mesela sen biliyorsan bir infrared fotoğrafçılık tutoriali çek bize...
İnfrared filtre aldım korkunç sonuçlar elde ediyorum... Çok grenli ve kötü oluyor.. post production işlemleri de cabası tabii.. o konuda da tutorial hadi bakalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...