Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Heroes of the Storm [/join paticik]

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

abi şöyle casual oyuna böyle hardcore yorumlar yapmiyo musunuz
ne diyim daha.

kaldı ki adamlar kendi oyununa moba bile demiyor, team brawler diyor.

biliyorum bu yorumlar karşılıklı argümanlar bitmicek. madem bilgi paylaşımı için baska bi topik acilsin da orda oynaşalım düzgünce
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun digerlerinden farklı yanı tüm oyuncuları aynı seviyeye çekmesi

aşırı kastım 3v1 aldım falan diye bişey yok bu oyunda, değişik olmuşo açıdan, ama skillerin biraz bland olmasına katılıyorum, onu da talent çeşitliliği ile kapatmaya calısmıslar

oynanır da şu şekliyle fazla gitmez gibi, daha alpha belli olmaz ne yöne gideceği gerçi
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar Blizz haterı varmış ya.

Vermeyin abicim o zaman o skinlere o kadar para, almayın o bundleları. Almayınca bir şeyiniz eksilmiyor, alınca da high profile player olmuyorsunuz.

Daha çok şey yazmak istiyorum da hangi birisine cevap vereyim bilmiyorum. Bireysel olarak bir şey yapmak istiyorsanız gidin FPS oynayın, RTS oynayın. MOBA'lar oluşturulma amacı itibariyle zaten tamamen takım üzerine kurulu bir platformdu. Yavaş yavaş o yönden sapması geliştirilme gayesini değiştirmiyor.

"Hede hödö paragöz Blizz." diye ağlayacağınza gidin ne oynuyorsanız onu oynamaya devam edin. Alpha aşamasındaki bir oyunu bu kadar yerin dibine sokmaya hakkınız yok bence. Özellikle stream bile izlemeyip yarım saatlik gameplay süreniz var ise hiç yok.

Rahatladım sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

Dota mekanikleriyle furionla falan bu oyunu nasıl karşılaştırıyonuz olm :D

Oyunda 3 tane lane var bu laneleri

1) jungle moblarla ittir
2) haritandaki görevleri yaparak avantaj sağla
3) boss summonla ona support ol

Bunları yaparken işte team combat yap adam eksikken laneler daha da ittirilsin vs.

Gemili mapte korsanın orada bikaç kişi tut ki karşı takım altınlarını veremesin, çiçekli mapte adamlar bossu kesmeye çalışırken atla yardır aralarına düşen çiçekleri topla kaç, madene hemen gir coinleri topla, bir kişi üstte campleri alsın o arada vs.

Yani olaya moba pvp vs gibi değil quest anlamında genel bir yerden bakmak gerekiyor. Bunları yaparken combat yapacan işte. Oyunculuk fark ettiren çok yer var aslında.

Hero olarak skill olarak aynı düzlemde olanlar çok vardır belki ama bir aralar goblinle oynadıydım mesela o jungle charıydı direk, arthası beğenmiştim baya, uther de çok iyi bence.

Şu anki haliyle fail tabi, ortaokuldaki yeğenim oynar arkadaşlarıyla falan :D Daha geliştirilecek çok şeyi var.

tabi alphadaki bir oyunda shop açan blizz gene asıl amacını ortaya koymuş ve asıl ilginci çok alışveriş yapan var, cidden gülüyorum onlara lol :D
Sosyal ağlarda paylaş

Parliamert said:

Ne kadar Blizz haterı varmış ya.
Rahatladım sdf.

oha ohaaa be birader ahahah ..
yahu ben blizzard oyunlarına warcraft I den itibaren hasta olan seven saygı duyan bir adamım.. ben Warcraft I oynayarak tanıştım blizzard'la.. ne haterlığı .. Biz realist adamlarız. hakkını vericeksin , yoksa eleştiriceksin. ben hater adam olsam koleksiyonumda bütün blizzard oyunları orjinal halde collector's editionlarına kadar durmaz herhalde. Blizzard'a rahat 3000 4000 lira harcamışımdır bu zamanıma kadar. 5-6 tane CE box var starcraftlar ve wow falan.
Haterlıkla alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Warcraft: Orcs & Humans hariç tüm Blizzard oyunlarını oynamış birisiyim, ona da yaşım yetmedi ne yazık ki. Lafa böyle başlanıyor sanırım sdf.

Söylediklerimden herkes nem kapmış, üzüldüm. Benim o mesajımda asıl yakındığım oyun hakkında yeterli bilgisi olmayan, oyun hakkında haberleri, community tartışmalarını vs. takip etmeyen insanların henüz Alpha aşamasındaki bir oyunu yetersiz bilgisiyle hunharca eleştirmesiydi. Üstüne alınmaması gerekenler alınmış.

Para politikasına gelince, artık herkes mahalleden biri gibi tanıyor Blizzard'ı. Uzatmaya da gerek yok bence. Bana göre verdikleri hizmete karşılık bu tarz şeylerden para kazanmalarında hiç problem yok. Sadece Blizzard'a özel bir olay değil ki bu ayrıca, DotA 2'de bir Arcana'ya $30 verince problem olmuyor da bir Raynor skinine $7.99 verince mi problem oluyor? Anlamıyorum. Bu politikanın tamamen aynısını Valve Dota 2 ile uygulamıyor mu?

Birkaç sayfa önce biri yazmış, bu oyun yüzünden daha çok kişi birbirine girer diye, daha fazla katılamazdım. Benim düşüncelerim bu yönde, diğer mantıklı düşüncelere de sonuna kadar açığım. Yeter ki kaos ortamı oluşmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Parliamert said:

Söylediklerimden herkes nem kapmış, üzüldüm. Benim o mesajımda asıl yakındığım oyun hakkında yeterli bilgisi olmayan, oyun hakkında haberleri, community tartışmalarını vs. takip etmeyen insanların henüz Alpha aşamasındaki bir oyunu yetersiz bilgisiyle hunharca eleştirmesiydi. Üstüne alınmaması gerekenler alınmış.

Para politikasına gelince, artık herkes mahalleden biri gibi tanıyor Blizzard'ı. Uzatmaya da gerek yok bence. Bana göre verdikleri hizmete karşılık bu tarz şeylerden para kazanmalarında hiç problem yok. Sadece Blizzard'a özel bir olay değil ki bu ayrıca, DotA 2'de bir Arcana'ya $30 verince problem olmuyor da bir Raynor skinine $7.99 verince mi problem oluyor? Anlamıyorum. Bu politikanın tamamen aynısını Valve Dota 2 ile uygulamıyor mu?

Birkaç sayfa önce biri yazmış, bu oyun yüzünden daha çok kişi birbirine girer diye, daha fazla katılamazdım. Benim düşüncelerim bu yönde, diğer mantıklı düşüncelere de sonuna kadar açığım. Yeter ki kaos ortamı oluşmasın.

X insanı merak edip dotaya girdiği zaman 90 küsür tane heroyu dilediği gibi kullanabileceği şekilde karşısında bulurken, hots'da bu sayı sadece 5

X insanı sahip olmadığı bir heroyu satın almaya kalktığı zaman hero başına ödemesi gereken miktar 9 Yuro ile 3 yuro arasında değişiyor. Gold ile hero açmaya kalkmak tabiri caizse sadece ve sadece işsiz bir insanın yapabileceği bir şey. En ucuz heroyu açmak için 2000/30=66 tane maç kazanmak gerek. (Hearthstone'un aksine daily questler çok az gold veriyor.)

X insanı bir arcana almak istediği zaman 30 dolar vermesi gerekirken oyundaki Arcana olmayan pek çok set nispeten kabul edilebilir fiyatlarda sunulabiliyor. (Panda'yı 1.5 dolara mı ne almıştım.)

Yav hepsini geçtim çok basit bir şey söylüyorum. Herolar inanılmaz derecede sığ. Hakkatten sığ. Talentlar da bir haltı değiştirmiyor. Çünkü talentlarda aynı sığlıkta.

http://heroesofthestorm.gamepedia.com/Heroes_of_the_Storm_Wiki

Cidden 15 dakikanızı ayırın ve bakın skill ve talentlere.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun alphada olduğu için bazı eleştiriler yersiz gibime geliyor.Onun haricinde oyun tam anlamıyla moba değil.Adamlar Team brawler demiş zaten.Bu oyundaki supportlar inanılmaz heal çıkarıyorlar.Bildiğin ipten alıyorlar takım arkadaşlarını.

Takım leveli başlı başına ayrı bir hikaye zaten.O yüzdendir ki harita kontrolü, objective ve takım killi alamıyorsan level farkı açılıyor.3 level fark ve üstünde 5v5 teamfight kazanmak çok zorlaşıyor.

Taktik sığ diyen arkadaşlar çok oynayamadıkları için sallamış sanıyorum.Dotadaki boost spawn timerları gibi golem spawn timerlarına bakmaktan tutun, karşı tarafın kendi mercenarylerini alırken onları ganklemek, garden of terror haritasında golemi tam spawnlamadan önce mercenary campe saldırmak (golem çıkınca tüm campler yokoluyor), split push yaparak cursed hollow haritasında tribute aldıktan sonra golemi ganklemek vs. gibi oyuna özel gayet ilginç taktikler mevcut.

Ne zamandır takım oyununu bu kadar zorlayan bir oyun gelmemişti GW'den bu yana.Bence gayet oynanır.Herolar sığ mı tarışılır ancak roller değil.Herolar ait olduğu rolün hakkını fazlasıyla veriyor.

Hero sayısı az ama dediğim gibi alpha henüz.Şu haliyle bile ilk online para ödüllü tunurva NA serverlarda yapıldı.Neyse bence oynamaya devam alphada oynayan arkadaşlar eger uzun soluklu oynayacaklarsa bu oyunu çok avantajlılar tüm mekaniklere hakim olacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

90? 110 a yakın hero yokmu ya dota 2 de :P

@tori
neyi en büyük? oyuncu sayısını kastediyorsan aradığın şey lol. Başlamak için soruyorsan lol daha bir yeni oyuncu dostu. Kişisel zevk olarak dota2 yi daha üstün tutuyorum. Oynaması daha bir hareketli ve gerilimi yüksek.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...