Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2 Arkadaş Başlayacağız Ama Sorularımız Var

paradoksalkedi

Öne çıkan mesajlar

Selamlar. Betasından beri takip ettiğim bir oyun GW2. Son zamanlarda biraz MoP takıldık ama artık wow bizi fazlaca baymaya başladı. GW2 başlamak istiyoruz bayadır araştırıyoruz fakat bir kaç sorumuz olacak.

1. si oyunun en hesaplı online alım imkanı kendi sitesi mi? Şu an 40$ Heroic Edition. Hatta Deluxe Edition 45$ aradaki bonuslar 5 $ içni değer mi?

2.si 2 kişi takılacağız ve şu class (gw2de prof deniliyor galiba) combolarını falan pek bilmiyoruz. 2v2 Arena modu yokmuş sanırım ama hani şu 2 classlar birbileri ile iyi gidiyor dediğiniz bir şeyler var mı?

3. sü ve son aktif pati guildi falan var mı? Hangi serverda toplanıyor patiler. Şimdiden teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi cahilliğime verin. ben yetişemedim bu internet üzerinden oyun olayına.üniversitedeyken özel ders verdiğim liseli gençler bilgisayar oyunları oynarlardı disketten,cdden falan...
kızım nedeniyle internet üzerinden oyunları da öğrendim çok şükür de para online oyun oynamak ve üzerine de para vermek konusu benim için çok yeni.
Sosyal ağlarda paylaş

gw2 ye verdiğiniz para çöpe gitmez. Zaten ömürlük hesap alıyorsunuz. 2 sene sonra bile oynarsınız.

öncelikle şunu söyleyeyim, bir çok sınıf buildini değiştirdiğinde farklı oynanış stilleri oluyor. Ben pvp de ağırlıklı olarak kullanan şeyler ile ilgili yazıyorum (ve az kişiye uygun şeklini).

Thief açarsanız oyundan soğuyabilirsiniz. Thief sağlam bir karakter fakat oynanış gereği biraz bayık. Wow gibi değil stealth i. Combat stealth var. Vuruyorsun 2 sn görünmez oluyorsun, yeniden vuruyorsun gibi... Kısaca az vuruyor öz vuruyor. Pvp si karşıdakini uyuz etmeye yönelik olduğundan, oynarken kendinizi aktif olarak pvp nin içinde hissetmeyebilirsiniz.
Oyunda her sınıf silah değiştirip diğer silahın yeteneklerini kullanıyorken, siz yapamazsınız. Çünkü sizde cd yok ve tüm silahlarınız ortak birşey kullanıyor.

Necro: baya sağlam aslında. Oyunda tutunurda bir kaç kişi ile birlikte gezerseniz, sayınızdan çok gruplara daldığınızda acıtır. 2 kişi gezmeye çok uygun olmayabilir.

Engineer: kaçmalı olmayan pvp de baya sağlam. 1vs2 bile takılıyor. Fakat mobil bir şekilde pek aktif olamayabilir.

Warrior: Doğru build ile elementalist ile bile yarış yapabiliyor. Fakat üstünde baskı olursa, hızlı bir şekilde ölebilir.

Ranger: bunun hakkında ne desem bilmiyorum. World pvp (sizin aradınığız şey için) uygun olmayabilir.

Mesmer: ilizyonları ile uyuz eder. Aradığınız şey için uygun olabilir.

Guardian: wow daki 2h warrior olarak düşünebiliriz. Ama bu oyunda, kombat sırasında silah değişitme var. Yani ufak silahları çekip, anlık defansif oynayıp, geri 2h ye geçebilirsiniz.

Uygun şekilleri bence: Elementalist, Mesmer, Thief, Guardian ve belki necro.
Diğerlerinden seçerseniz, bunu seçenlere ayak bağı olabilir. Problem aslında 2 kişi takılmak istemenizden kaynaklanıyor. Yoksa diğer sınıflarda çok fena iş yapar. İnternetden biraz video izlemen işine gelir.

Birde bu oyunun ARENA modunda, açtığın tüm karakterler son lvl da oluyor ve son seviye itemları beleş alıyorsun. Sadece arena için ama. Arenadan (mist) den çıktığında karakterin kendi itemlarıyla kendi levelına geri döner. Yani arena için yeniden karakter kasmana gerek yok.

Lvl kastığın karakter = pve ve world pvp için sadece. O yüzden world pvp de istediğinize uygun birşeyler kasmak daha akıllıca olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Densiz said:

gw2 ye verdiğiniz para çöpe gitmez. Zaten ömürlük hesap alıyorsunuz. 2 sene sonra bile oynarsınız.

öncelikle şunu söyleyeyim, bir çok sınıf buildini değiştirdiğinde farklı oynanış stilleri oluyor. Ben pvp de ağırlıklı olarak kullanan şeyler ile ilgili yazıyorum (ve az kişiye uygun şeklini).

Thief açarsanız oyundan soğuyabilirsiniz. Thief sağlam bir karakter fakat oynanış gereği biraz bayık. Wow gibi değil stealth i. Combat stealth var. Vuruyorsun 2 sn görünmez oluyorsun, yeniden vuruyorsun gibi... Kısaca az vuruyor öz vuruyor. Pvp si karşıdakini uyuz etmeye yönelik olduğundan, oynarken kendinizi aktif olarak pvp nin içinde hissetmeyebilirsiniz.
Oyunda her sınıf silah değiştirip diğer silahın yeteneklerini kullanıyorken, siz yapamazsınız. Çünkü sizde cd yok ve tüm silahlarınız ortak birşey kullanıyor.

Necro: baya sağlam aslında. Oyunda tutunurda bir kaç kişi ile birlikte gezerseniz, sayınızdan çok gruplara daldığınızda acıtır. 2 kişi gezmeye çok uygun olmayabilir.

Engineer: kaçmalı olmayan pvp de baya sağlam. 1vs2 bile takılıyor. Fakat mobil bir şekilde pek aktif olamayabilir.

Warrior: Doğru build ile elementalist ile bile yarış yapabiliyor. Fakat üstünde baskı olursa, hızlı bir şekilde ölebilir.

Ranger: bunun hakkında ne desem bilmiyorum. World pvp (sizin aradınığız şey için) uygun olmayabilir.

Mesmer: ilizyonları ile uyuz eder. Aradığınız şey için uygun olabilir.

Guardian: wow daki 2h warrior olarak düşünebiliriz. Ama bu oyunda, kombat sırasında silah değişitme var. Yani ufak silahları çekip, anlık defansif oynayıp, geri 2h ye geçebilirsiniz.

Uygun şekilleri bence: Elementalist, Mesmer, Thief, Guardian ve belki necro.
Diğerlerinden seçerseniz, bunu seçenlere ayak bağı olabilir. Problem aslında 2 kişi takılmak istemenizden kaynaklanıyor. Yoksa diğer sınıflarda çok fena iş yapar. İnternetden biraz video izlemen işine gelir.

Birde bu oyunun ARENA modunda, açtığın tüm karakterler son lvl da oluyor ve son seviye itemları beleş alıyorsun. Sadece arena için ama. Arenadan (mist) den çıktığında karakterin kendi itemlarıyla kendi levelına geri döner. Yani arena için yeniden karakter kasmana gerek yok.

Lvl kastığın karakter = pve ve world pvp için sadece. O yüzden world pvp de istediğinize uygun birşeyler kasmak daha akıllıca olacaktır.

bakmadım threade kimse cevap atmıyor diye çok sağolasın. aldık 5 gün önce gandarada kasıyoruz yavaştan. pvpye girince direk 80 olma geyiği biraz garip geldi wowdan sonra pvede yaparız diye normal level kasıyoruz şu an. Ne yapsak bilemedik :D her sınıfın az skilli olduğu için (wowa kıyasla) bir türlü karar vermedim. Norn warrior atım bir tane onu kasıyorum şimdi en azından story falan bağladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Az skill olayı doğru fakat bu oyunu kolaylaştırmıyor malesef. Skilleri doğru kullanmayı öğrenmedikçe pvp de bir yerlere gelinmiyor.
Zaten karakteri kastığınızda pvp ye başladığınızda "La bu sınıf çok kötü, oyundaki en dandik sınıf bile olabilir. Hemen ölüyor yada vurmuyor diyeceksiniz... Hatta sınıfını değiştiren bile olabilir. Fakat pvp de daha fazla takıldığınızda, sizin beğenmediğiniz sınıf ile esen insanları gördüğünüzde bu fikriniz değişecek.
Oyunu iyi oynamak her şeyi değiştiriyor. Wow da cc ye göre oyun oynanıyor. Skillin 500 tane olsada farketmiyor. Pvp cc lere göre şekilleniyor. Burada bu kadar aktif cc olmadığından az skill diye düşündüğünüz şey acıtabiliyor.

En dandik sınıfta 16 skill var. Elite skillini saymayalım 15 tane aktif olarak kullanılan skill var. Bir çok sınıfta bazı skiller çift kullanıma sahip oluyor. Azımsanacak bir sayı değil bence. Bunları wow dan daha aktif kullanıyorsun nede olsa.

Buradaki tek sorun silah değişiminde 9 sn cd olması. Bunları traitlerden düşürmedikçe 9 saniye acıtabilir fakat gerekli. Yoksa boş olan skille basabilmek için silahını değiştirirdi insanlar. 9sn bekleme süresi bunun önüne geçmiş. Kafayı çalıştırmadan, sırf skill basmak için silah değiştirenlerin önüne geçilmiş.

size iyi eğlenceler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...