Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Faeria - TCG

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Hearthstone ve MtG'ye para giderken yeni bir para isteyecek kart oyunu almam diyordum (Hex'i bu nedenle almadım) ama bu da Scrolls gibiymiş, bir kere para ver, bir daha verme. Parayla booster satmayacaklarmış. Ayın 8'inde Kickstarter'ı başlıyor, ilk günden girmeyi planlıyorum. Sistemi epey yaratıcı görünüyor, kartlar da ilginç.

Hex'i merak ediyorum asıl ama. Hearthstone'u birakırsam günün birinde.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar cok tcg, ccg falan cikti veya cikacak bu ara be..

- Scrolls
- MTGO
- Hearthstone
- Duel of Champions
- Faeria
- Card Hunter
- Hex
- Solforge
- Infinity Wars

bunlardan sadece scrolls, hearthstone ve card hunter oynadim.. scrolls ve HS'u, birbirinden cok farkli mekanikleri olsa da, baya sevdim.. card hunter o kadar sarmadi ama fazla da sans vermedim ona.. 2-3 saat falan oynadim..

bu yogunlukta digital card oyunlari cok guzel gidiyor.. fazla vakit gommeden iyi zaman gecirebiliyorsun.. en uzun sureli oyunlar scrolls'da var.. onda bile 1,5 - 2 saatlik oyunlar denk gelebilse de cogunlukla ortalama 20-30 dk'da cikiyorsun..

su oynamadiklarim arasinda sen ne tavsiye edersin gerge.. internette guzel bir comparison aradim ama bulamadim..
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben güzel bir comparison yazmayı planlıyorum Faeria ve Hex geldikten sonra. Card Hunter ve SolForge'a da bakacağım o arada. Faeria'yı alacağım ama Hex için stream izlerim.

Scrolls, MTGO, Hearthstone, Card Hunter oynadım ben de şimdiye kadar ama. Fikirlerim benzer. Card Hunter beni de pek açmadı.

Scrolls kurtardı abi. Oyunda gerçek parayla starter deck satılıyor sadece, dört destenin de biri bedava geliyor zaten. Ama 2-3 ayda çeyrek milyon Euro gitmiş sadece microtransaction'a. Üstelik beta daha.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Scrolls en guzeli bence, MtG'den bile cok sevdim ben yani. Bagimli oldum oyuna, oynamadigim gunler bos hissediyorum kendimi.

Bu Faeria da cok iyi gorunuyor stream'lerden gordugum kadariyla. Haftaya girerim diye umuyorum.

Bu ikisiyle basla istersen cunku hic biri gercek parayla kart satmiyor. Scroll satiyor gibi ama sadece starter deck'leri satiyor ki birini oyunu alinca belese aliyorsun. Oyunda topladigin gold cok rahat yetiyor her seye.

Ama bunlar zor kart oyunlari, cok taktikseller. Sans faktorunu olabildigince aza indirmis oyunlar. Bu nedenle zor gelebilir.

Sununla baslamak da mantikli olabilir: http://store.steampowered.com/app/213850/ Hatta en mantiklisi bu sanirim. MtG kart oyunlarinin babasi ve tum bu oyunlari anlatirken ve haklarinda konusurken MtG'ye gondermeler yapiyor insanlar. Hepsi MtG'ye karsi cikiyor bile denilebilir. TCG konseptlerinin hepsi de MtG'de yaratilmis seyler.

Tavsiyem Duels of the Planeswalkers ve Scrolls alman. Faeria daha cok yeni, 4-5 ay sonra girersin.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Scrolls en guzeli bence, MtG'den bile cok sevdim ben yani. Bagimli oldum oyuna, oynamadigim gunler bos hissediyorum kendimi.

Bu Faeria da cok iyi gorunuyor stream'lerden gordugum kadariyla. Haftaya girerim diye umuyorum.

Bu ikisiyle basla istersen cunku hic biri gercek parayla kart satmiyor. Scroll satiyor gibi ama sadece starter deck'leri satiyor ki birini oyunu alinca belese aliyorsun. Oyunda topladigin gold cok rahat yetiyor her seye.

Ama bunlar zor kart oyunlari, cok taktikseller. Sans faktorunu olabildigince aza indirmis oyunlar. Bu nedenle zor gelebilir.

Sununla baslamak da mantikli olabilir: http://store.steampowered.com/app/213850/ Hatta en mantiklisi bu sanirim. MtG kart oyunlarinin babasi ve tum bu oyunlari anlatirken ve haklarinda konusurken MtG'ye gondermeler yapiyor insanlar. Hepsi MtG'ye karsi cikiyor bile denilebilir. TCG konseptlerinin hepsi de MtG'de yaratilmis seyler.

Tavsiyem Duels of the Planeswalkers ve Scrolls alman. Faeria daha cok yeni, 4-5 ay sonra girersin.

mtgo dedigin bu linkteki oyun mu? yoksa browser based baska bi sey mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
MTGO linkteki degil. MTGO normal Magic'in digital versiyonu. Hic bir farkli yok. Bu linkteki her yil yeni kartlarla cikan, onceki kartlarin yeni oyuna eklenmedigi, konsollarda, tabletlerde filan da calisan, basit bir Magic oyunu. Kurallar filan ayni tabii ama deste yapma filan yok pek. Her deste sinirli kart var, onlarla oynayabiliyorsun. Ogrenmek ve CCG dunyasina girmek icin en ideal sey ama.

MTGO bu: https://en.wikipedia.org/wiki/Magic_Online 2002 tarihinde cikti, MtG'yi ogrenmeden girmek de pek dogru degil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...