Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lego hastalığı

Sequoya

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

illa hardcore 4x2 2x2 tuğlalarla yapım 1978de falan bitti, ondan sonra hiç oynamadın herhalde be keke. milyon çeşit parça var, kaldı ki bu sette de çoğu klasik parça var. kemerler falan falanı karıştırmasın onlar 20-30 yıllık parçalar. bazı üçgenler falan yeni, onlar da 10 senedir var.

bunun üstüne "knex daha güzel" cevabıyla kapatmanı bekliyorum.

goldbären tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, Fistan dedi ki:

yahu illa ki tartışılmıştır burada da, bu legoların ne anlamı var, adamlar modellemiş sonra parçalara bölmüş al birleştir, yani bunun ne zevki var, lego'nun olayı standart parçalarla kolezyumu yapmaktır öyle değili mi?

dogru, buna olsa olsa puzzle veya maket denir.

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.11.2020 at 11:56, Fistan dedi ki:

yahu illa ki tartışılmıştır burada da, bu legoların ne anlamı var, adamlar modellemiş sonra parçalara bölmüş al birleştir, yani bunun ne zevki var, lego'nun olayı standart parçalarla kolezyumu yapmaktır öyle değili mi?

bana gore degil ama saniyorum ki bunlari alanlar zen bi sekilde puzzle yapar gibi surecinten keyif alanlar. tasarlamaktan ziyade kafa yormadan insa ve sonucun dekorasyon degerini cazip buluyorlar diye tahmin ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Knex böyle daha hayal gücü olan zeki ve yaratıcı çocuklara hitap eden bi oyuncakken , lego da işte ezberci zihniyetin pattern finding OCDlerini tatmin etmesine yardımcı olan inferior bi oyuncak. Al kolezyumun aynısını baka baka yap , tebrikler tüketim toplumumun dayattıklarını yiyen bir ineksiniz. Ama KNEX öyle mi? İster robot yap ister köprü yap, ufku açıyor bi kere . . .

Sosyal ağlarda paylaş

LEGO ve KNEX farkli baya ya. KNEX'le tamam kule robot ucak yapiyorsun da cocuk akliyla oynanabilirligi cok daha az.

LEGO da ise belli bir parca sayisina ve cesitliligine ulastiktan sonrasi hayal gucune kaliyor, buna her turlu setting yaratimi dahil - uzay olsun, medieval olsun vs. Ayrica gorsel olarak ici bos KNEX kulesini ne yapayim ben.

LEGO'yu daha cok setting olarak goruyorum ben - mesela en buyuk olayi minifigurelar.

Sosyal ağlarda paylaş

Diğer parçaların arasında o tırnaklar kalırdı sonra uğraş dur çıkar ?

Çocukken bol miktarda Knex de vardı Lego da. Knexler ile yaptığım kuleyi kullanan Lego adamlar Lego kalesine saldırıyordu hatta öyle diyeyim. Kimse birbirini yemesin Knex şöyleydi Lego böyleydi, oyuncak sonuçta. Legoların hafiften biblomsu bir yanı da olabiliyor. Salonda korsan gemisi duruyor mesela baktıkça seviniyorum ama alıp da saatlerce halıda korsancılık oynamıyorum ? 

Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Setlerin yanına custom itemlar yapıp oynanabiliyor gayet güzel Lego ile. Benim çocuklar o şekilde yapıyor. Yığınla set var, yığınla da parça; parçalar ayrı ayrı plastik kutularda tiplerine göre ayrılmış durumda. Bricklink'den işe yarıyabilir düşüncesi ile acayip acayip parçalar almıştım hep. Enteresan şeyler çıkartabiliyorlar.

Saygılar.

Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir Youtube kanalına denk geldim, biz de kendimizi Lego hastası sanıyoruz ?

https://www.youtube.com/channel/UCIQoC-VuCSCdPi-tF66chZw

BrikWars diye bir "şey" varmış ve bu arkadaş orada M-Throne isimli bayağı büyük bir factionın yaratıcısıymış. Warhammer 40k, Roma imparatorluğu gibi referanslar da var factionda. Bunun harici kanalda incelemeleri de var. Gönül vermek böyle birşey herhalde ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...