Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lego hastalığı

Sequoya

Öne çıkan mesajlar

59 dakika önce, senko dedi ki:

bu da guzel fikirmis ama 3d printerlar o kalitede degiller sanirim hala

yok ya seneler önceden basılıyor lego parçaları net bi şekilde. youtube’a yaz  baya başarılılar var hatta dişli mişli yapmışlar aynısı ve daha sağlamları falan

@monoscope, tırt makinelerdir onlar ya da acemi işi çizimler vs

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

of çok iyiymiş, çocukken en sevdiğim legom bu seriden bir kaleydi.

hah şurada buldum ya, 6073!

6073-1.png

84 modelmiş vay be, ben 90'da filan aldık diye hatırlıyorum. hayır bir de işin komiği bana daha yeni, daha büyük daha güzel olan sanırım (siyahtı çünkü) 6086'yı almayı önermişlerdi ama mavi aşkımdan ötürü bunu seçmiştim.

6086-1.png

çocuk aklı böyle birşey işte lol.

Sosyal ağlarda paylaş

evet o üniformaları çok beğenmiştim, hala da beğeniyorum. öbür set daha kırmızılı filan, bir de siyah olunca kötü adamlar gibi düşündüm herhalde 8-9 yaşında lol. hani kendim de farkındaydım da bariz birinin daha iyi olduğunun, o mavi sevdası bitmedi işte, ölene kadar mavilik. belki bilardo.. yok maviliği gene tercih ederim.

bu minifiglerin factionları vardı işte, benimki knight castle, öbürü dungeon master. o vakitte paladin gibi auraları tanıyormuşum, kendimi tutamayıp parti konuşmalarına kafadan müdahale ediyormuşum encounter'da combat çıkarsam da demek ki. huylu huyundan..

Sosyal ağlarda paylaş

evet pahalıydı zaten benim tek kalem de o oldu. o da ben kaleyle oynarken duşa girmedim diye annemin fişteklemesiyle babamın kaleyi fırlatıp parçalaması üzerine kaybolan parçalarla bir daha toparlayamadım, o da çocukluğumun kötü anılarındandır. 6073 hatırasını canlandırmak uğruna birkaç yıl önce şunu aldım işte:

ca95a8969d2b8e9b847d8964977700a3--lego-c

ufak ama güzel set, bunun figürlerini de çok beğendim. bir de paris'te louvre'dan şunu almıştım:

4194eb79-e17e-405d-afff-c4ae9d1c0703_2.1

eski kasanın üstünde güzel duruyordu. ?

Sosyal ağlarda paylaş

evet tam rafa sığıyor, gerçi şimdi konuştuktan sonra alıp pc kasasının üstüne koydum, güzel durdu lol. gerçi kasanın üst paneline sıvı soğutucunun radyatörü üflüyor, pek mantıklı değil sanki ama neyse şimdi keyiflik gözümün önünde dursun, salonda rafda duruyordu.

evet eyfel makul yükseklikte yani bundan yükseğine hacet pek yok bence de özel odası yapılmıyorsa. paris gezi anısı olarak güzel oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

Güzel anı olmuş, Umarım bir gün "aynısı internette 300 TL daha ucuza bulurum Kalsın Yea" kafasından kurtulacak kadar zengin olurum sfdsdf

baya hastalık oldu bende, geçen oğlanın duplo trenine ek ray bakıyordum toyz shopta, kesin nette yarı fiyatınadır dedim baktım birebir aynı fiyat her yerde. Geçen yaz toyz shopta saçma bir silkelendim onun travması da olabilir aslında 

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...

Çocuk 3 yaşına geldi şu işlere acayip dalasım var. Çocukluğumda herhalde hiç legom yoktu ondan da kendi çocuğum ilgi duysun istiyorum. Gerçi şimdilik pek ilgisi yok 1-2 küçük Duplo var ama bir şekilde ilgisini çekmek istiyorum. Acaba Duplo yatırımından ziyade Classic setlere mi yönelmek iyidir şu an için yoksa bir tane büyük Duplo set alayım mı ne dersiniz?

Sosyal ağlarda paylaş

çocuk için özellikle o yaşlarda kesinlikle duplo. özellikle bol figürlü setleri almak lazım ki çocuk kendince hikaye kursun yaratıcılığını artırsın. klasikler çok küçük, çok çabuk dağılıyor toplaması çok sıkıntı. daha çok puzzle kafası için üretilmiş bence. 4 yaşına geldiği için bizim kız klasik set aldım. ama çok erken olduğu belli yani çocuk o kadar çok ve küçük metaryelle çalışamıyor. duplonun o kocamanlığı ve doğaçlamaya daha uygun hali çok daha iyi. 

ha mesela lego technic uçak aldım geçen. oturdum kendim yaptım. uçakla baya güzel oynadı. ama yapması hiç ilgisini çekmedi oynadı sadece. duplo olsa yapmak için de uğraşırdı. 6-7 yaşından sonra bence klasiğe geçmeli.

büyük set olarak da şunu öneririm. 

https://www.amazon.com.tr/LEGO®-DUPLO®-Kasaba-Modüler-10929/dp/B07W5PTR5J/ref=pd_vtp_sccl_2_3/260-3173685-1669624?pd_rd_w=ZXHSO&content-id=amzn1.sym.2e1209f1-9ae3-43a9-8948-bc544f0e32bb&pf_rd_p=2e1209f1-9ae3-43a9-8948-bc544f0e32bb&pf_rd_r=WKGPQ8SKYWY5KMTM5QNS&pd_rd_wg=HVxRJ&pd_rd_r=174c7739-a5e7-464c-a458-39e745b97da9&pd_rd_i=B07W5PTR5J&psc=1

kırk çeşit şeye uyarlanabiliyor. 

bir de şu yeşil zemini de almak lazım mutlaka bence. 

https://www.amazon.com.tr/LEGO®-DUPLO®-Yeşil-Plakası-10980/dp/B09BNSPF6G/ref=pd_sbs_sccl_2_3/260-3173685-1669624?pd_rd_w=QZ4xc&content-id=amzn1.sym.7dc60833-a927-49b7-a8f4-2bd7449390e6&pf_rd_p=7dc60833-a927-49b7-a8f4-2bd7449390e6&pf_rd_r=6PP8EF446V970MZM8XRS&pd_rd_wg=Emqzd&pd_rd_r=cb3d60db-d2a8-472c-be8f-9f53126db710&pd_rd_i=B09BNSPF6G&psc=1

ahmedinejad tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim oğlan 3e yakın, 1 senedir severek oynuyor duplo ile küçük parçalar kesinlikle çok erken daha deli gibi döküyor çünkü. bunları bile toplamak dert zaten.

İlk sayı trenim ile başladık bayılıyor ona hala arada oynuyor. Sonra Duplo kepçe-kamyon seti ve hayvan figürlü bir set aldık çok seviyor onları da . Buhar tren seti aldık en son yani oynamak istiyor alıp getiriyor ama çabuk sıkılıyor ben daha çok oynuyorum çok güzel bence  dhshaha 

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...