Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Rome 2 #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

Feamer said:

iyide üsteki şehir kartaca ve gerçi history battle oynamadım gerçi ama orada çıkacak şehir diye tahmin ediyorum.

formasyon olayında cücenin haklı olduğu yerler var ama hoplit, lejyon gibi adamları formasyon bozup taarruz etmesi, gerçekçi vede gerekli değil, zaten bir kere göğüs göğüse geldiklerinde slingir da kapanıp savaşıyor ve sonra kaçıyor,

şikayet edilen durum, bende yaşadım, okçuları kovalarken yakalayamıyorlar ki zaten ağır piyadenin böyle bir şansının olması lazım, formasyon açık gittikleri zamanda ekstra fayda sağlayacakların da düşünmüyorum, süvaride girdiği zaman zaten kafi miktarda adam dağılıp kaçıyor bir şey yapamıyorsun

başka bir şikayetim var testudaonun bir işe yaramadığı, yarıya düşmüş legion kohortu 110 tane paralı pers okçusuna testuto yaparak götüreyim dedim, 3-4 el atış sonunda adamlar dağıldı ve kaçtı

yeni gördüm düzeltme,

ki zaten ağır piyadenin böyle bir şansının olmaması lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

su anda performans ıcın donanım almaya gerek yok pek, shogundada empiredada olan durum var, bi 5-6 ay verin sonra toplarlarlar durumu. muhtemelen ilk büyük dlc ile beraber bir overhaul gelir. hanı şimdi kassanda artmaz performans pek

adamlarin olayi bu oldu yalniz. yarim yamalak oyun cikar, betasina 60 dolar iste. bir iki yalan resim ve gercek disi videolar ile oyunculari kandir. nede olsa pc'de rakibimiz yok, casual history fanlarida alir. elitist pc gamerlar zaten toz kondurmuyor malum.

sonra laf edicen iste hangi total war oyunu duzgundu kiler falan millette alismis artik yarim yamalak oyunu oynamaya sdsfsdf yazik...
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

Redeagle said:

Sanayideki adamımız cüce :F

Şaka bir yana, adamın söylediği şeyler haklı duruyor. Yapımcıların metacritic reviewerlarına göre content ekleyip çıkarması haberinden sonra basına dağıtılan ss'lerin ps çıkmasına şaşırmam zaten.

hangi content o?

Redeagle said:

http://www.youtube.com/watch?v=XgU7hqX0KAQ

7:50'den başlıyor. Garip bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

Cuce said:

su anda performans ıcın donanım almaya gerek yok pek, shogundada empiredada olan durum var, bi 5-6 ay verin sonra toplarlarlar durumu. muhtemelen ilk büyük dlc ile beraber bir overhaul gelir. hanı şimdi kassanda artmaz performans pek

adamlarin olayi bu oldu yalniz. yarim yamalak oyun cikar, betasina 60 dolar iste. bir iki yalan resim ve gercek disi videolar ile oyunculari kandir. nede olsa pc'de rakibimiz yok, casual history fanlarida alir. elitist pc gamerlar zaten toz kondurmuyor malum.

sonra laf edicen iste hangi total war oyunu duzgundu kiler falan millette alismis artik yarim yamalak oyunu oynamaya sdsfsdf yazik...

Hadi Aİ şudur budur hepsini geçtim, en saçma ve oyunun %20-30 puan almasının sebebi ki - ben o açından %1 bile vermem - oyunun optimize edilmemiş olması bu kadar rezalet olmaz.

İstersen içerik süper ai aslna kaplan olsun, 1000 tane devrim niteliğinde oyuna öğe kat, oynanamadıktan sonra ne yapayım ben onları, fikir güzelde ama yapmaya çalıştığın şey bir oyun fakat ne hikmetse oynanmıyor, akıcı değil fps düşüşleri, abuk subuk görsel buglar.Şey gibi dünaynın en iyi otomobilini üretiyorlar, binlerce özellik, suyla çalışıyor, uçuyor vs fakat araç hareket etmiyor sadece binlerce devrimsel niteliği ile karşınızda duruyor.

İlk çıktığında bu yüzden oyunun puanı bence % 1 bile değildi, çünkü vaat edilen hiçbirşeyi elde edemedim oyunun kutusu dışında.

Ama herhalde fanları bu oyun ilerde adam olursa 90 puan veririm diye peşin peşin bir fikre kapıldılar ve 90 95 müthiş oyun diye puanları verdiler. Herhalde 6 ay sonra ki haline veriyorlar bu puanları oda 6 ay veya 1 sene sonunda o hale gelirse.

Şu haliyle oyuna 100 üzerinden 33 veriyorum. 33ü de campaign mapdeki lagın ilk güne göre azalmasına ve biraz daha oynanabilir hale gelmesine ha birde bu haliyle bile yinede eğlendirmesine çünkü her savaşı kazanıyorum AI sayesinde ve eğleniyrum :).
Sosyal ağlarda paylaş

biraz oynadim bu oyunu AI icimi baydi biraktim resmen o derece yav. belli ki bazi kurallar koymuslar AI ona uyayim derken sacmaliyor. duvarsiz sehir kusatmasinda slingerlari sehir merkezine yaklastirdim ve merkezdeki adamlara tas sallamaya basladim. slingerlarin tasi bitene kadar hedefler bi ileri bi geri kostu. birlik oldukce yerine yenisi geldi. sirf AIyi test etmek icin melee birliklerini baya geriye cektim yine de kimse slingerlara saldirmadi. baya kotu yani kahrolsun bagzi AIler.

youtubedaki videolara bakin spartanli falan. formasyona girmemis spartan birligi uzerine atli suren AI, charge etmek yerine atlilari spartanlarin dibine kadar yurutup durdurup oyle meleeye sokuyor falan.

tamam eski oyunlarda AI bir savas dahisi degildi ama bu kadar sacmalamiyordu en azindan. burda cok cirkin ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

knox said:

Cuce said:

Hadi Aİ şudur budur hepsini geçtim, en saçma ve oyunun %20-30 puan almasının sebebi ki - ben o açından %1 bile vermem - oyunun optimize edilmemiş olması bu kadar rezalet olmaz.

İstersen içerik süper ai aslna kaplan olsun, 1000 tane devrim niteliğinde oyuna öğe kat, oynanamadıktan sonra ne yapayım ben onları, fikir güzelde ama yapmaya çalıştığın şey bir oyun fakat ne hikmetse oynanmıyor, akıcı değil fps düşüşleri, abuk subuk görsel buglar.Şey gibi dünaynın en iyi otomobilini üretiyorlar, binlerce özellik, suyla çalışıyor, uçuyor vs fakat araç hareket etmiyor sadece binlerce devrimsel niteliği ile karşınızda duruyor.

İlk çıktığında bu yüzden oyunun puanı bence % 1 bile değildi, çünkü vaat edilen hiçbirşeyi elde edemedim oyunun kutusu dışında.

Ama herhalde fanları bu oyun ilerde adam olursa 90 puan veririm diye peşin peşin bir fikre kapıldılar ve 90 95 müthiş oyun diye puanları verdiler. Herhalde 6 ay sonra ki haline veriyorlar bu puanları oda 6 ay veya 1 sene sonunda o hale gelirse.

Şu haliyle oyuna 100 üzerinden 33 veriyorum. 33ü de campaign mapdeki lagın ilk güne göre azalmasına ve biraz daha oynanabilir hale gelmesine ha birde bu haliyle bile yinede eğlendirmesine çünkü her savaşı kazanıyorum AI sayesinde ve eğleniyrum :).

benim oynadığım oyuna göre en düzgün çalışan totalwar,

bir kere savaşlardan önce, içinde, ve en kötüsü savaş bittikten sonra load ekranında takılmıyor ve oyundan atmıyor. çıktığından beri her akşam ve haftasonu aralıksız oynadım ve oyundan sadece 2 veya 3 kere attı, bunun yanında loadingler de kısa sürüyor

bunun dışında, benin oynadığın en sorusuz ilk çıkan oyun diyebilirim, en azından oyun girip oynayabildim, shogun 2 mesela oynayamıyordum, takılıp atıyordu
Sosyal ağlarda paylaş

oyun iyi ya. şu haliyle bile 1 ay oynanır ara vermeden; ama benim AI anlatılan kadar salak değil o ilgimi çekti. dandik işlemci ile belki daha iyi hesap yapıyordur oyun :D

savaş sırasında birimler fazla stackleniyor o hoşuma gitmedi yalnız. kale kapısının önünde düz orantıyla hesapladığıma göre düşmanla beraber toplam 5000 asker savaşabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...