Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

başlangıç soruları?

eolos

Öne çıkan mesajlar

merhabalar, bu akşam rifte başladım ve bi kaç lv atlayıp bayagi isindim oyuna pve olarak gayet basarılı gorunuyor daha basımda olmama ragmen. bununla beraber aklıma birkac soru geldi, benim sorularıma benzer sorular sorulmus ama tam cevaplar alınamadıgı icin veya ben bulamadıgım için bir kez daha sormak istedim. şimdiden gözden kaçırdıgım için k.bakmayın

-ilk sorum oyunu f2p oynadıgımızda kısıtlamalarımız tam olarak nedir,bu sekilde devam edersem cok buyuk eksileri oluyormu? veya para odeyerek oynamak istersem aylık bir üctetimi var yoksa sadece gw2 gibi bi kerelik bir odememi(öyleyse veya aylıksa ne kadar? ).
- suanda herhangi bir serverda türklerin guildi bulunuyormu? veya katılabilcegim bir topluluk falan kanal falanda olabilir?
-pve serverindami oynamalıyım yoksa pvp mi okudugum kadariyla pve dede option olarak veriliyormus bize pvp secenegi hangisi daha mantıklı olur ?
-build bakabilcegim hernagi bi site varmı? suanda ranger oynuyorum ve kendi oneriyor soullarımı neye harcamam gerektigini gayette mantıklı ilerletiyor acaba onami devam etmeliyim ? ilerde bunu sıfırlama sansım varmı f2p olursam paraylamı yapmam gerekecek?

şimdiden cok tesekkur ederim cevaplarınız ve önerilerinz icinde cok tesekkurler simdiden gayet kaliteli bir oyun herkese tavsiye ederim bu arada :)
Sosyal ağlarda paylaş

F2P de çok bir kısıtlama yok hatta hiç yok sadece biriktirebileceğin para miktarı limitli ama çokta düşük bir limit değil.

F2P oyuncu olarak AH'de item satamıyorsun bunun için Rift Store'dan birşey alman gerekiyor.

Build olarak Rift'in forumlarındaki class bölümlerine bak orada her türlü build denenmiş ve sonuçları tartışılmış başarılı buildler bulabilirsin.

Ayrıca rift.zam.com sitesinden de kendi buildini olusturabilir yada baskalarının yaptıklarını görebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

F2P de çok bir kısıtlama yok hatta hiç yok sadece biriktirebileceğin para miktarı limitli ama çokta düşük bir limit değil.

F2P oyuncu olarak AH'de item satamıyorsun bunun için Rift Store'dan birşey alman gerekiyor.

Build olarak Rift'in forumlarındaki class bölümlerine bak orada her türlü build denenmiş ve sonuçları tartışılmış başarılı buildler bulabilirsin.

Ayrıca rift.zam.com sitesinden de kendi buildini olusturabilir yada baskalarının yaptıklarını görebilirsin.

peki oyun aylık bir odeme seklindemi yoksa 1 kezmi alıyoruz oyunu cok saolun bu arada cevaplar icinde
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:

Aylık ödemeli, "Patron" oluyorsun ama hiç ödemesende sıkıntı yaşamazsın. Dediğim gibi diğer F2P oyunlardaki aşırı kısıtlamalar yok hatta hiç yok :) AH'i kullanabilmek için bir aylık sub yapabilir sonrada hep F2P takılabilirsin. Hiç engelin kalmıyor o zaman.

çok tesekkurler, peki server olarak onerebilceginiz bi yer varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

*Soulları istediğin zaman oyun içi para ile sıfırlayabiliyorsun class trainerdan. Ayrıca birden fazla soul kullanabiliyorsun zaten o da güzel bir özellik.

*Server konusunda PvP serverı düşünüyorsan Bloodrion - Pve serverı düşünüyorsan Blightweald veya Zaviel önerebilirim.

*Türk oluşumuna bir kaç tane denk geldim. Gelidra serverında Odds diye bir guild var fakat ne kadar etkin oldukları hakkında bir fikrim yok bende Gelidrada oynuyor olmama rağmen. :)

*Onun dışında Riftle ilgili topicleri gezersen yakın zamanda birileri bahsetmişti türk guildinden bakabilirsin oraya.

*Ayrıca serverlar arası transferde beleş o konuda da rahat olabilirsin. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ardtrodai said:

*Soulları istediğin zaman oyun içi para ile sıfırlayabiliyorsun class trainerdan. Ayrıca birden fazla soul kullanabiliyorsun zaten o da güzel bir özellik.

*Server konusunda PvP serverı düşünüyorsan Bloodrion - Pve serverı düşünüyorsan Blightweald veya Zaviel önerebilirim.

*Türk oluşumuna bir kaç tane denk geldim. Gelidra serverında Odds diye bir guild var fakat ne kadar etkin oldukları hakkında bir fikrim yok bende Gelidrada oynuyor olmama rağmen. :)

*Onun dışında Riftle ilgili topicleri gezersen yakın zamanda birileri bahsetmişti türk guildinden bakabilirsin oraya.

sanırım bende Zaviel acacagim karakteri cleric (paladine ) yakın olan specle oynacayacagim, gayet hosuma gitti. eger suanda herhangi bi oluusm varsa buraya yazılırsa cok sevinirim isterseniz aktif bir sekilde oynuyorsanız sizin serverdada acabilirim sorun olmaz benim icin
Sosyal ağlarda paylaş

En F2P oyun diyebiliriz. Para harcaman isini sadece kolaylastiriyor. Ama hala en iyi silah, Armour'u end game Raid'lerden aliyorsun. Parayla satilmiyor.
Ben binek aldim ve buna para harcamani tavsiye ederim. Markete 5-10 euro para harcasan hem 130% ve 150% bineklerini alirsin. Artan parayla exp boost potion vs baya sey alabilirsin. O zaman Auction House da aciliyor. Oyun ici Plat.(Gold) ile alsan 1k Plat. 150% binek ve bu yuksek bir ucret.
Ancak uyariyim 50-60 arasi cok yuksek exp istiyor. Zor yani. Tavsiyem 53'e kadar kasman sonrasinda Ashora'da Hunt Rift yapman. Guzel bir gruba girdin mi marketten aldigin extra exp potunu icersen baya hizli lvl kasarsin. Ustelik Toran Hunters Rep'i aliyorsun ki bu ilerde cok isine yarayacak. lvl 57-58 gibi Great Hunt Riftlerine baslaman cok iyi olur.
Hunt Rift ve GHR'i Global chatten 51-59 lvl kanalindan bulabilirsin. Adamlar yaziyor LFM GHR vs. diye.
Ortalikta pek guild yok Turkler bu oyunu pek oynamiyorlar. Bende ODDS guildine denk geldim ama onlar End game agirlikli oynadiklari ve oynayan birkacini tanidigimdan girmedim. Ben kendi kendime ,causal takiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

sürekli riftlere denk geliyorum zaten ilk binegimide ordan dusurdum gayet sevindim :) sormak istedigim bir konu daha var questin yaparak ilerlemekmi daha mantıklı yoksa instant adventureslarla mı ilerlemeliyim gerçi daha dungeonlar acılmadı onlarda dusundurcek tabi siz ne onerirsiniz suanda ?
Sosyal ağlarda paylaş

eolos said:

Ardtrodai said:

sanırım bende Zaviel acacagim karakteri cleric (paladine ) yakın olan specle oynacayacagim, gayet hosuma gitti. eger suanda herhangi bi oluusm varsa buraya yazılırsa cok sevinirim isterseniz aktif bir sekilde oynuyorsanız sizin serverdada acabilirim sorun olmaz benim icin

Ben aktif olarak oynuyorum Gelidrada yabancı bir guildde casual takılıyorum lvl 57 paragon warriorum var. Şuana kadar hep yalnız oynadım bir türlü bulamadım türk guildi takılıyorum bende kendi çapımda daha çok wf ve story quest takip ediyorum. PvP ağırlıklı bir oyuncu olduğum için lvl 60 olduktan sonra sanırım bloodriona taşıyacam karakteri. Guardians tarafındayım. Lakin güzel olurdu bir arada oynayabilsek toplanabilsek anlaşabileceğimiz bir kaç kişi.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün 2 türk guildine denk geldim birisi ottomans digeride odds oddsdakiler 60 lv karakter istediklerini söyleyip pek sallamadılar ama ottomanstakiler en azından 30 lv cap i koyduklarını soyleyip bir kac soruma cevap verdiler 20 lv cleric oldum bi kac gune o guilde girmeyi planlıyorum benle beraber bi kac kisi daha basvurdu isterseniz sizlerde gelin hep beraber takılırız burasi türk bakımından fena degil gibi. oyun gerçekten cok iyi bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...