Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War Games tam su anda tekrarda.

GE-TA

Öne çıkan mesajlar

süpersin, öüyorum seni ve seyretmeye gidiyorum.. :)

umarım doğru filmi anladım, hani şu "tek kazanan hamlede herkes kaybediyor" replikli olan film?[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

kedi sen de sanki filmi bugün çekilmiş gibi değerlendiriyorsun, film en az 20-25 yıllık filan herhalde, predator'e de dandik demiştin en iyi aksiyon filmlerinden biri halen.. :)

klasik olduğunu çok defa okudum, genelde çok müthiş değil belki ama ilginç en azından. "the only winning move is not to play" olayı yeter.. 8-)[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
yani anlayıcağın bu dizi seni acmaz sam amca hiç izlemeye başlama çünkü bu diziyi izlemek biraz derinlik ister
Sosyal ağlarda paylaş

Shall we play a game ?

nesi kötü be süper ötesi film
hiç abartı şey yok mesela 3d studio max ile hacking kasmıolar
yapay zekaya çok hoş değinilmiş
makinaların tehlikesine..

çok sevdim[hline]I'm going to paint a picture.A picture with a twist.I'll paint it with a razorblade.I'll paint it on my wrist.And if I paint my picture right.A fountain will appear,.And through this little fountain.All my troubles disappear.
Sosyal ağlarda paylaş

ta kendisi
saçları siyah görünce şaşırdım

beyaz saçlıyken adam bence daha bi karizma[hline]I'm going to paint a picture.A picture with a twist.I'll paint it with a razorblade.I'll paint it on my wrist.And if I paint my picture right.A fountain will appear,.And through this little fountain.All my troubles disappear.
Sosyal ağlarda paylaş

anaa imdb açılıyor olmuş yahu zor da olsa, yoksa açılmıyor mu ne hala açılmadı. ben açamadım yahu cache'den yüklediği gif'lerle kaldı öyle..

adam diziler ve tv filmlerinde çıkıyordu sanırım genelde ama çok tanıdıktır, kimisi habire sinema filmi yapar birşeye benzemez kimi de böyle gizliden gizliye ünlüdür.. :)

(bunu yazana kadar da açıldı imdb) :-p[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Bende diyorum nerden tanıyorum bu adamı.
Film fena diilmiş zamanına göre yanlız ben o tic tac toe olayını anlamadım nasıl oldu da tic tac toe oynamaya başlayabildiler listede yoksa? Yoksa filmin başında listede var mıydı?(matrix-anlamadım soruları gibi oldu:))

Bide negzel ai yapmışlar millet nede olsa anlamaz falan diye, eheuh eski bilgisayarlı filmlerin şu aşmış teknoloci olaylarına bitiyorum[hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

çok abuk bir noktasını göremedim gene de yapay zekanın, matrix'i bile ilk seyrettiğimde "ee polisler gördü o ajanları", "eee o ölen adamı nasıl açıklayacaklar", "ee o helikopter binaya girdi de o kadar insan öldü nasıl açıklanacaklar" soruları zınk diye gelmişti, negzel salt bilimkurgu işte fanteziye girip saçmalıklara yolaçılmamış.

filmin başındaki listede yoktu tic-tac-toe ama anladığım kadarıyla o da görünmeyen ama falkner'ın bildiği bişi..[hline]Eaglewingg, 29 May 2003 01:19 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında tüm film Tic Tac Toe'nin üzerine. Sam aslında tic tac toe'nin filmdeki anlamını ve yerini çözmüşsün ama farkında değilsin. Hani senin sevdiğin replik'de en iyi hamle hiç oynamamak olayını anlatıyor.

Tic tac toe oyunu belli bir süre sonra bayar çünki sürekli berabere kalınır. Bu yüzden çoğu kimse oynamak istemez. Bilgisayar oyunun bu kısmını öğrenememiş durumda. Olayı daha da can alıcı yapmak için nükleer savaş'ı seçmişler. Sonunda kazanan yok ozaman neden oynayalım durumu söz konusu. Ama bilgisayar dahayla inatla yeni oyun diye soruyor.

Bu bilgisayarı programlarken ilk aşamada tic tac toe ile hamle geliştirmeyi öğretiyorlar. Hatta oğlu Jasua (böyle idi umarım) ile oynuyor. Programın temelinde olan birşey.

ps: Kedi sevmesende izlemiş oldun. Artık kimseden geri değilsin. :-P
ek bilgi: Bu tarz programlamaya binary tree structure deniyor. İlgilenenler araştırabilir. Hani ek bilgi çok bilgi. :D
[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ra_d, 02 June 2003 13:21 tarihinde demiş ki:
tekrar ne zaman? bilen varmı...

oha adamlar B-Tree leri falan inceleyip film yapmışlar.bende B+ tree ve ISAM üzerine film yapcam ilerde.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

Neural Networks tavsiyemdir sağlam felsefe de koyarsın üzerine. İletişime geçersen Prof. George Dimirowsk'dan sağlam bilgi alırsın, hatta baş rolü ona oynat adamın kendisi film zaten. Tubitak Başkan'ının önünde bir show yapmıştı kolay kolay unutamam. Sen ne güzel hocamdızdın George amca.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...