Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dota2 cm takımı

RaidenXelRu

Öne çıkan mesajlar

1000 oyundan 490 ini kazanmış olmakla 530nu kazanmış olmak arasında ciddi bir tecrübe farkı olacağına inanıyorsan çok büyük yanılgıya giriyorsun.

Bunun dışında winratei belirleyen en büyük şey AP oyunlardır. Eğer daha önce CM oynadıysanız AP-CM arasında dağlar kadar fark olduğunu bilirsiniz. Benim tavsiyem milleti winrate e göre alacağına rollerine göre seç bir kaç maç yap kontrol edin daha sağlıklı bir takım kurarsınız ondan sonra %70 winrateli supportunuz gelip CM de carrylerin creepini çalmaya kalkışınca üzülmezsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

xieon said:

1000 oyundan 490 ini kazanmış olmakla 530nu kazanmış olmak arasında ciddi bir tecrübe farkı olacağına inanıyorsan çok büyük yanılgıya giriyorsun.

Bunun dışında winratei belirleyen en büyük şey AP oyunlardır. Eğer daha önce CM oynadıysanız AP-CM arasında dağlar kadar fark olduğunu bilirsiniz. Benim tavsiyem milleti winrate e göre alacağına rollerine göre seç bir kaç maç yap kontrol edin daha sağlıklı bir takım kurarsınız ondan sonra %70 winrateli supportunuz gelip CM de carrylerin creepini çalmaya kalkışınca üzülmezsiniz.

abi olayda o zaten yuzde 70 winrateli bir adam onu asla yapmaz :) yuzde 70 winrateli adamlar scenede ortalardaki pro takım oyuncuları. international kazanan adamların bile yuzde 80 lerde...

ha verdigin tavsiyeye katılıyorum mantıklı. ama cm ye giricek adamın butun hero poolu biliyor / oynayabiliyor olması beklenir.(exclude meepo :P )
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

xieon said:

abi olayda o zaten yuzde 70 winrateli bir adam onu asla yapmaz :) yuzde 70 winrateli adamlar scenede ortalardaki pro takım oyuncuları. international kazanan adamların bile yuzde 80 lerde...

ha verdigin tavsiyeye katılıyorum mantıklı. ama cm ye giricek adamın butun hero poolu biliyor / oynayabiliyor olması beklenir.(exclude meepo :P )

hero pool olayinda tamamen haklısın ben de o yüzden diyorum winrate den ziyade tecrübeye bakmak lazım şahsen 1000 oyun oynamiş %50 winrateli adami 300-400 oyun oynamiş %60lik adama tercih ederim :)

Neyse abi takım senin zaten kolay gelsin umarim güzel bir takım kurarsın
Sosyal ağlarda paylaş

top oyuncuların ciddi oynamaları halinde yüksek ratinge çıkması doğal tabi ki onlar bütün oyuncu havuzunun üstündeler. win rate bir göstergedir ama tek başına yeterli değil.

Atıyorum win rate'im %55, üst üste 7 maç kaybettim %53'e düştü diyelim. E şimdi benim skilim mi azaldı? Atıyorum dendi'nin win rate %55. Üstünde onbinlerce adam vardır. Daha mı iyi oynuyolar demek bu?

Sadece 5 kişi girerek, her oyunda ciddi oynayarak, yorgun olduğunda, bir şey deneyeceğinde vs. başka hesapla girersen asıl hesabın win rate'i yükselir. Senle aynı seviyede oynayan biri her maçına kasmıyodur, bazen kafası iyiyken oynuyodur vs. o adamın winrate daha düşük kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Win rate ile ilgisi olduğunu hiç sanmıyorum. Win ile alakası da yok, hatta şunu söyleyebilirim ki çok düşük olmadığı sürece tutulan istatistiklerin hiçbiriyle alakası yok. Adamın 1500 wini olur ama ot gibi oynar, her oyun bildiği gibi davranır, hiçbir davranışı analiz etmez maç sonunda, 200 kere drowla win alır vs. hiçbir anlam ifade etmez o win. Winrate de de dendiği gibi, kendini geliştirmiyorsan hep aynı skil seviyesinde %50 civarlarında kalır.

- Çok pro level maç izleyen
- Takım tecrübesi olan, çok takım maçı atan
- Sürekli kendini geliştirmeye çalışan, yeni teknikler için sık sık alıştırma yapan (Juke vs.)
- Deny yapmayı refleks haline getirmiş
- Oyunun matematiği üzerine ciddi çalışan

Adam iyi oynar. Bunların statleri de genel itibariyle belirsiz / tutulamaz.

Edit: +%60 win rateler ayrı tabi, 50-60 aralığı için konuşuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...