Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone 5S ve 5C topici muhtemel tanıtım 10 Eylül

behran

Öne çıkan mesajlar

sadece banka app'i degil. stratejik olarak bu cok buyuk bir guc aslinda. facebook digital identity'yi yonetiyor simdi, apple buyuk bir ihtimalle onu ele gecirecek. artik sirketlerin loyalty card'lari degil ios app'leri olacak. tukanda nfc mi olur bluetooth mu olur, bir sekilde kendini otomatik tanitacaksin.

eger bu yonde giderlerse cok stratejik bir hamle.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

sadece banka app'i degil. stratejik olarak bu cok buyuk bir guc aslinda. facebook digital identity'yi yonetiyor simdi, apple buyuk bir ihtimalle onu ele gecirecek. artik sirketlerin loyalty card'lari degil ios app'leri olacak. tukanda nfc mi olur bluetooth mu olur, bir sekilde kendini otomatik tanitacaksin.

eger bu yonde giderlerse cok stratejik bir hamle.

sunu dusundumde abow
bu alette birde nfc olsaydi (yok diye biliyorum). Korkunc seyler olabilirdi. Amerikada donkin donut falan iphone ile odemeye kastiriyor yaptigi reklamlarda. Baska firmalarinda vardir kesin. NFC + bu parmak okuma olsa sukela olabilirdi.

Onun disinda eger uygulamalara bunun ara yuzunu yazarlarsa sifre girmek yerine bol bol bunu kullanmak isteyen uygulama olacaktir. Mesela projesinde bulundugum Vodafone mobil cuzdan vardi trde illa kullaniciya sifre girdiyorduk sunun pratikligi ile o tur uygulamalar kaymak gibi olacaktir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

cihazda soc uzerinde fiziksel olarak ayri bir yerde saklanacak, hicbir uygulama ulasamayacak, internete de backuplanmayacakmis.

yersen.

neden nsa ya carta curta versin ki apple parmak izlerini?
üstüne basa basa söylediler kimseyle paylaşmayacaklarını bu ortaya çıkarsa ki çıkar öyle bişey varsa, apple için kötü olmaz mı? apple bu riski alır mı?

çok saçma geliyor açıkçası yersen gibi söylemler
Sosyal ağlarda paylaş

düzgün anlatın siz de adama lan.

şunu diyorlar. adamlar polis, özel polis filan değil. direk gizli ajan işte adamlar. bu durumda da yaptıklarının çoğu yasadışı zaten. Eğer isterlerse Apple'ın pek seçme şansı yok. her türlü alırlar. eh o kadar parmak izi database şeklinde saklanacaksa telefonu kaydettiğin kişisel bilgilerinle..büyük ihtimalle her devlet bir şekilde ona ulaşmak isteyecektir.

ama şu durum var. telefon kayıtları ile parmak izi farklı olabilir. bu da adamları baya bir yanıltır. sırf bu yüzden bu işe girişmeyebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

1020 mi alsam 5s mi getirtsem emin olamadım. Aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyorlar; 700-750$ bandında.

1020'nin kamera olayı çok muazzam, ama WP'nin bir ton sıkıntısı var. File manager olmaması, Microsoft'un ota boka müdahale edip çıkacak tüm app'leri standart hale getirmeye çalışması (dolayısıyla Chrome gibi çok kritik app'lerin asla çıkmayacak olması) app'lerin sayısal azlığı ve en nefret ettiğim, dns falan değiştirtmemesi.

Öte yandan 5s'in dezavantajı da çok boş geldi bana 5 Lumia 920'den sonra. Gerek ekran'ın glossy olmaması Lumia gibi, gerek response time'ı ve de yarım inch fark etmiyor gibi olsa da hakikaten fark ediyor.

İkna edin beni.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...