Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiteboard, kitesurf konusu falan

Goering

Öne çıkan mesajlar

• 10 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
bayramda akyaka'ya gidicem kitesurf öğrenmek istiyorum. 6 gün kalıcam öğrenebilirmiyim acaba...
Telefon açtım,aradım. 9 saat ders programı 1250 tl dediler biraz emenike geldi. Bir de igaranti kartınız varsa %10 indirim diyorlar. Sanki biraz ticarete dökmüşler gibi geldi...

Neyse sorumuza dönelim 6 gün - 9 saat eğitim yeterlimi ?
Sosyal ağlarda paylaş

igaranti çok saçma bişey gibi geldi. resmen paralel bankacılık. herşeye ek para alıyorlar aylık falan, bi de sürekli kampanya kampanya diyip bişeyler iteliyor gibi

Yer uyar mı bilmiyorum ama şurda fiyat biraz daha uygun:
penguentepe.com/kitesurf

Penguen iyidir ayrıca kalite ve hizmet konularında
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

igaranti çok saçma bişey gibi geldi. resmen paralel bankacılık. herşeye ek para alıyorlar aylık falan, bi de sürekli kampanya kampanya diyip bişeyler iteliyor gibi

Yer uyar mı bilmiyorum ama şurda fiyat biraz daha uygun:
penguentepe.com/kitesurf

Penguen iyidir ayrıca kalite ve hizmet konularında

orası da hemen hemen aynı fiyat yapmış yalnız 9 saat degilde 8 saat yapmış programı.
Sosyal ağlarda paylaş

ogrenirsin ama devam etmen icin daha gunlerce denemen lazım. egitim bittikten sonra kite kiralamayacaklardır. satın alman gerekecek. pahalı ve zahmetli bir spor. 1250 TL de cok fazla. Sezon sonu alacatı'ya gel, yarı fiyatına ogrenirsin.

Wake board'un yardımı olur, ama wake board uzerinde duramadıysanız henuz kite ile cok daha zor oldugunu soyleyeyim.

Kite ile ilk gun egitimi karada oluyor zaten. Cok iyi ogrenmeniz gereken guvenlik tedbirleri var. Ucurtmayı kaldırmak icin birinden yardım almalısınız. Sisirmeden once yere serilecek, ipler baglanacak, pompa ile sisirilecek falan cok uzun is gercekten. Yıl boyu takılabileceginiz bir yerdeyseniz baslayın, yoksa wakeboard ile idare edin. Cok daha ucuz ve basit.
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat egitim... Kite kiraliyorlar normalde o da 180 tl gunlugu ama igaranti'ye %40 indirim varmis addfadfs Ama Kiralamak istemezlerse acemiye bilemiyorum.

Hakikaten cok pahali ya. Hayir gittigim yer bildigin köy... Oraya gidiyorsam su sporlari icin gidiyosun ama fiyatlar cok pahali ve su igaranti olayi insani sinir ediyor. Galiba vazgecicem akyaka'dan.

Kitesurf equipmentlar cok pahali degil mi ? Oyle duymustum.

Ekim'de alacati daha riskli. Hemde bayram dolayisiyla pahali olucaktir kalicak yer
Sosyal ağlarda paylaş

9 saat yeter mi bilmiyorum en az 4-5 gün harcamak lazım. Bir de rüzgara göre değişiyor eğitim şartları da. Lodos estiği zaman pürüzsüz rüzgar ile inanılmaz rahat bir şekilde ayakta kalabilecekken, poyraz estiğinde rüzgar kara tarafından geldiği için türbülansa uğrayıp uçurtmayı sapıttırabiliyor.

Ekipman da yaklaşık 2,5-3k TL falandır. 2. el daha uygun bulunabilir.

Bu arada ben de uzman değilim yani bi eğitim alabildim o kadar. Wake daha rahat ama o da İzmir'de yok, İzmit'te birkaç kez ancak yapabildim. Fırsat olursa eylül'de tekrar alaçatı'da bişiler yapmaya çalışıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Bozcaada'da bulgarlar vardı, 2-3 karavan gelmişler; şanslarına Çayır tarafında poyraz olduğundan yüzen, güneşlenen vs. kimse yoktu bir hafta takıldı adamlar.

Bir tanesi aile olarak gelmiş; anne, baba, 8 yaşındaki oğulları falan hepsi kayıyordu.

Benim de yıllardır niyetlendiğim bir şey kite-surf ama coğrafi imkansızlıklar + yılda taş çatlasın 15-20 gün ilgilenebilecek olmam nedeniyle hiç para saçmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ne tesadüf,teyzemde söyledi aynısını

yılda 15-20 gün ilgilenebiliyosan daha ne istiysen ?

toggie wake dediğin bildigimiz su kayagı gibi sadece board'la yapiyosun yanlışmıyım ?

Abi onu kaç dakika yapıcaksın hem cok yorucu , hem de pahalı olur. Yani biri var ekipman alıp gün boyu zamanını harcasın , diğeri var yarim saat - max 1 saat kiralar eğlenirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Masticore said:

akyaka'da egitim icin:
http://kitebasegokova.com/egitim/

gokceada'da vs. kite ogrenmen zor.

alacati da akyaka'ya gore cok daha kalabalik.

ben gecen sene 850 liraya anlasmistim yukaridaki link'teki elemanlarla,
3 kisi ders almistik. ben 2 gunde gidebilmeye basladim, digerleri 3. gunun sonunda gidebiliyordu.

windsurf, yelken, wakeboard, snowboard, skateboard...
birinin uzerinde durabiliyorsan 2 gunde ogrenirsin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Tamam yaziyorum.Tavsiyem 12 saat olur 1500 lira bundan sonrasinda maximum karta 9 taksit ile gunluk 100 tl den yum ekipmanlar dahil bu paraya kiralayabiliyorsunuz. Kiralayabilmek icin kendi basiniza kaldirip indirmeyi ve guvenli kayabildiginizi gosterebilmeniz gerekiyor. Kiralama sirasinda ucurtmaya zarar verirseniz, zararina gore tamir parasini odersiniz. Ortalama gunde 3 saat ders veriliyor 3. Gunde board ustune cikip kaymaya baslayabilirsiniz tabi bunortalama bir sure yeteneginize gore artar azalir. Ben akyakadayim duzenli kayiyorum, bu sporu turkiyede ogrenmek istiyorsaniz akyakadan daha iyi bir spot yok bunun sebebide akyakada ruzgar hava sicakligi ile olusuyor buda duzenli esen bir ruzgar demek buda yeni baslayanlar icin cok onemli ayrica su derin degil bu yuzden de ogrenim asamasinda buyuk kolayliklar sagliyor. 10 okulun ve ortalama 70 egitmenin gozu onunde kaymanizda ayri bir guvenli her an her yerden yardim alabiliyorsun. Deniz de kabul edilebilir dalga oldugu icin tekrardan bu spotu ozellestiriyor. Suan sezon sonu oldugu icin otel fiyatlarida ucuzladi 90liraya cift kisilik oda var sahile 3dk yuruyus mesafesinde yer bulabilirsiniz ayrica 30tl ye cadir alanida mevcut sahile yine 3dk. Daha ayrinti isteyenler sorabilir
Sosyal ağlarda paylaş

Bisi daha egitimi bitirdiginizde kb belgesi aliyorsunuz ehliyet gibi ulusal gecerliligi olan bir belge. Yukarida yazdigim ders fiyati turkiyenin ilk kiteboard okulu olan egitmenlerinin ulusal yarismalarda 1.ligi olan ve en cok kb4 belgeli egitmene sahip olan okulu icin gecerli www.kiteboardturkey.com. bu okulun disinda www.kiteetik.com da tavsiyemdir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...