Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

Vergiden ziyade asıl mesele kamu düzenini bozan içeriği çıkartma şartı getiriyor habere göre. Yani RTÜK denetimi. Edonezyalı islamcılar kendi ahlak eksikliklerini millete ahlak satarak kapatmaya karar vermiş.

Sam bir de hiç alakasız Macron kapıyı araladı falan yazmışsın, Çin senelerdir ÇKP ile ortak olmadan dijital platformlara izin vermiyor, hadi onu geçtim biz ta Macron Başkan olmadan önce Paypal'ı yasakladık vergi kaçıyor bahanesiyle. Erdoğan araladı kapıyı desen daha mantıklı.

Sosyal ağlarda paylaş

@eldarşimdi yerel ofisle ditijal satışlardan genel vergi alınması aslında ayrı mesele örütüşüyor gibi gözükse de. ama gitgide daha çok ülke yapmayı deniyor işte görüyoruz. dünyada ilk kimin aklına gelmiştir ya da uygulamaya başlamıştır özellikle araştırmadım. vergi meselesini ilk yüksek profilli başlatan macron ama, abd gümrük misillemesi yaptı filan. türkiye yasaklasa da yasaklamasa da sallayacakları kadar büyük bir pazar değil. dijital satışların hacmi büyüdükçe daha fazla ülke bu işe girişecek, yazılım olayındaki ülkelerinin bütün harcamalarını abd'ye gümrüksüz vermek istemeyecek gücü yetenler.

yerel sansür yapayım kısmı başka bir kafa ama onu da birleştiriyor malum bazı ülkeler. halihazırda zaten gelişmiş saydığımız ülkeler de kendi kafasına göre müdahale ediyor işte malum yok gamalı haç yok bilmemne, kimisi de islamcılık kafasıyla. ben bunların hiçbirini tasvip etmediğim için hepsi kökten sorun bana göre.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, eldar dedi ki:

Vergiden ziyade asıl mesele kamu düzenini bozan içeriği çıkartma şartı getiriyor habere göre. Yani RTÜK denetimi. Edonezyalı islamcılar kendi ahlak eksikliklerini millete ahlak satarak kapatmaya karar vermiş.

Sam bir de hiç alakasız Macron kapıyı araladı falan yazmışsın, Çin senelerdir ÇKP ile ortak olmadan dijital platformlara izin vermiyor, hadi onu geçtim biz ta Macron Başkan olmadan önce Paypal'ı yasakladık vergi kaçıyor bahanesiyle. Erdoğan araladı kapıyı desen daha mantıklı.

Fransa internet ve internet terimlerinde de ağır baskıcı düzenlemeler getirmiş sanırım. Streamer yerine abuk sabuk bir kelime dayamışlar.

Avrupa'da internet sansürleri ne durumda bilmiyorum. Almanya'da oyunlara çok sansür uygulandığını ve İsveç'in de son derece özgür (TPB kafası) olduğunu hatırlıyorum da, yeni gelişmeleri hiç takip etmiyorum.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 04.08.2022 at 15:45, senko dedi ki:

almayin olm siz de microtransitionlari. Oturup oyun yaparlar o zaman.

sorun da orada zaten. sen almıyorsun ben almıyorum ama şirket 10 milyon reklam parası harcayıp, yarattığı hype ile o microtransitionların felaket iyi satılmasını sağlıyor.

Oblivion çok kötü bir oyundu, ama oyun dergilerine para akıtarak şişirdiği review puanları sayesinde oyuncuların aklına girmeyi başardı. sonra horse armor diye dangalakça bir şey çıkardı, internette yer yerinden oynadı. ama yine reklam basarak horse armor'un iyi satmasını sağladı.

oyuncuların almaması, eleştirmesi, protesto etmesi felan bir anlam ifade etmiyor artık. "ay siz zaten toxic'siniz" diyerek tüm eleştiriler çöpe atılabiliyor. sonra reklamcılar yine bir şekilde yolunu buluyor.

bir oyuna €70 verip, sonra bir de her yeni item için birkaç dolarlık lootbox satın almak çok anlamlı ve keyifli bir şey değil, ama sistem bu hale geldi işte.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...