Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

• 3 hafta sonra ...

Cryptocurrency mining has started eroding graphics card warranties in some territories

MSI has slashed GPU warranties in Russia to six months and Gigabyte to just 90 days!

https://www.pcgamer.com/cryptocurrency-mining-has-started-eroding-graphics-card-warranties-in-some-territories/

O iş için kullanılan kartların yeniden satışını engelleyecek bir yazılım üzerinde uğraşıldığı biliniyor.

Bu yazılım satın alırken denetlemek için kullanılacakmış.

Bu kartları ahlaksızca satanlara karşı her önlem alınmalı ve cezalar uygulanmalı.

Sosyal ağlarda paylaş

Tam küresel ısınma vaktinde elektrik kullanım verimini arttıralım, hatta et yemeyelim ot yemeyelim konuşulurken bu ve nft meselesi için herkesin suspus olması inanılmaz geliyor bana. Et yemeyelim ama her evde devamlı klima açıkmış gibi ekstra bir tüketim aleti olsun.?‍♂️

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

39 dakika önce, razzRaziel dedi ki:

zaten öyle saçma bi halde ki. herşeyi ekranda pixel çizdirmeye optimize edilmiş cihazlarla mine ediyorlar. hem miner'lar efficency kaybediyor hem ekran kartı ihtiyacı olanlar kart bulamıyor. tüm olay nvidia'da bitiyor, miner ve gpu diye iki ayrı ürün çıkarsa ayıracak iki dünyayı.

ürünlerin normalde, ev kullanımı ve endüstriyel diye ayrımı olur. 7/24 belli şartlar koşullar altında kullanıcaksan endüstriyel alırsın mesela. Fiyatıda ona göredir. Böyle bir ayrım yapması mantıklı ama karşılığını vermesi lazım.

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, razzRaziel dedi ki:

zaten öyle saçma bi halde ki. herşeyi ekranda pixel çizdirmeye optimize edilmiş cihazlarla mine ediyorlar. hem miner'lar efficency kaybediyor hem ekran kartı ihtiyacı olanlar kart bulamıyor. tüm olay nvidia'da bitiyor, miner ve gpu diye iki ayrı ürün çıkarsa ayıracak iki dünyayı.

Bunu en son çıkan 3060 serisinde yaptılar , kart mining de baya düşük hash rate veriyodu. Sonra "yanlışlıkla" bir sürücü yayınladılar hop hash rate kilidi kalktı. Böyle de milleti salak yerine koyan bir firma işte. Mining olayı baya  işlerine geliyor, karları belki 5x-10x artmıştır talep yüzünden. Ben yongayı üretip kart üreticilerine satarım gerisiyle onlar uğraşsın modundalar. Zaten yeni rtx 3xxx serisinde mining yapılmasını komple engelleyip kartın oyun performansınında düşmemesi için, hardware tarafında muhtemelen baya uğraşmaları gerekecek yazılım ile olacak şey değil. Onu yapsalar bile onun da kırılmayacağı garanti değil. O yüzden bu topa gireceklerini sanmıyorum. Üretim kapasitesi covid öncesine dönse bile, alt coin balonu patlamadan ekran kartı bulma sıkıntısı bitmez bence

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

A Further Step to Getting GeForce Cards into the Hands of Gamers

We’re reducing the hash rate of newly manufactured GeForce RTX 3080, 3070 and 3060 Ti graphics cards

so they’re less desirable to miners.

https://blogs.nvidia.com/blog/2021/05/18/lhr/?ncid=afm-chs-44270&ranMID=44270&ranEAID=kXQk6*ivFEQ&ranSiteID=kXQk6.ivFEQ-_dVuHRP1EMUcu8kC7vKOVA

❤️

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...