Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

Bir tane yorum gördüm, o da yazıdaki içeriğe uygun olarak. Ve haklı bir eleştiri. Hayırlı cumalar diye insan hakları savunuculuğu olmaz. Bence herhangi birinin islamcı olma ve müslümanların haklarını savunması da en doğal hakkı ama buna insan hakları hassasiyeti demezdim. Cesur bir yorum, bu anlamda da hakkını teslim ederim.

İşi yine dünya Türklere karşı meselesine çekmeye çalışman çok acayip.

Sosyal ağlarda paylaş

ben linkteki yorumları kastetmedim, birkaç ayrı yerde okudum bu haberi de hepsini tek tek yazmadım buraya.

amerikalı ermeni'yi müslümana karşı savununca insan hakları ama türk uygur'u ateiste karşı savununca insan hakları değil, hayırlı cumalar kafası, oldu. eminim ki her amerikalı din-nötr yaklaşıyordur bu durumlara.

zaten dediğim öyle mi değil mi bu olay turnusol kağıdı olacak. uygurlar toplama kamplarında, 1-2 tane ölen hong kongluların onda biri haber olmuyorlar. mesele türk meselesi değil, mesele müslüman meselesi. batılı konu müslüman canı oldu mu başka bir değer çarpanı uyguluyor. ben hayırlı cumalar kafasıyla değil, insanoğlu kafasıyla yaklaşıyorum olaya. yoksa eminim ki hong kongluyla uygurludan daha çok konuşacak şey bulurum şahsen. "aman sakallı takkeli yani ölse de o kadar umurumda değil" bakış açısıyla yaklaşırsam o zaman kendi vicdanımla barışamam.

Sosyal ağlarda paylaş

Mesut Özil’in gönderisi profesyonel bir ajans tarafından hazırlanmış. İçindeki kelimelerin yarısının manasını bile bildigini sanmiyorum mesut’un. ABD’nin Çin’i zayıflatma çabalarından en önemlilerinden birisi Doğu Türkistan mevzusu. Alman milli takımında oynamis “en beyaz” musluman mesut Özil su anda. Tüm dünyadan takipçileri var vs. Zaten ilk gönderisini anında tercüme etti bir dernek hesabı falan. 

Cin de bunu gördüğü icin insanlik dışı tedbirler alıyor orada. Milyonlarca insan kamplarda ve Çin reddetmiyor bunu eğitiyoruz falan diyorlar. ABD dışişleri bakanı Mesut’u savunuyor falan. Doğu Türkistan mevzusunun bir şekilde gündem olması gerekiyordu böyle başlattılar. Rte bu toplara giremez bu arada. Çin’le arayı iyi tutmaya çalışıyor her koşulda. 

Sosyal ağlarda paylaş

Oradaki asıl sorun haberde kullanılan bir ifade: 

Ozil is also a known supporter of Turkish president Recep Tayyip Erdogan, who has imposed an increasingly authoritarian regime on the nation since becoming president in 2014 and recently launched an ethnic cleansing campaign of his own against Kurds in Syria.

Her ne kadar Suriye'deki operasyonu hatalı bulsam da orada yapılanın etnik temizlikle bir alakası yok. Haber bu şekilde verilirse konu hakkında bilgisi az olan insanlar da olaya o açıdan yaklaşacaklardır. 

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

21 saat önce, Komutan dedi ki:

Oradaki asıl sorun haberde kullanılan bir ifade: 

Ozil is also a known supporter of Turkish president Recep Tayyip Erdogan, who has imposed an increasingly authoritarian regime on the nation since becoming president in 2014 and recently launched an ethnic cleansing campaign of his own against Kurds in Syria.

Her ne kadar Suriye'deki operasyonu hatalı bulsam da orada yapılanın etnik temizlikle bir alakası yok. Haber bu şekilde verilirse konu hakkında bilgisi az olan insanlar da olaya o açıdan yaklaşacaklardır. 

Tum dunya gerceklesen olaylari kendi isine geldigi sekilde hikayelestiriyor. Sen tum dunyaya eyyyyyyyy X diye atar yaparsan hep tabiki boyle hikayelestirecekler. Disinformation cagindayiz, alismak lazim bunlara. 

Bu sirada kuzey suriyede ne oldugu hakkinda pek fikrimiz oldugunu da zannetmiyorum. TRnin dogusunda bile neler yasandigini ancak devletin izin verdigi olcude bildigimizi bir kabul etmek gerek herseyden once. Medyanin otorite altinda bu kadar ezildigi bir ulkede Xin Y ile bir alakasi yok soyleminin saglam bir dayanagi olabilecegini sanmiyorum. 

Sosyal ağlarda paylaş

hani başlığında konuşmak lazım ama gizli-saklı birşey yok, ypg sempatizanları kaçıp geri gelmeyince onun adına etnik temizlik diyorlar otomatik, çok tartıştım batılılarla. ama ypg arapları kaçırınca saldırırken, o etnik temizlik olmuyormuş. hakkaniyet, hukuk filan değil, herşey güç ile alakalı.

Sosyal ağlarda paylaş

Gizli sakli birsey olmadigini nereden biliyoruz? Ben bati medyasi dahil ozellikle bu tarz buyuk olaylara biased yaklasmayan medya gormedim. Bizim ulkemizde medyanin hukumetin kontrolunde olmadigini, haber processlerinin secici gecirgen oldugunu zaten herkes kabul eder diye dusunuyorum. E kendimiz orada degiliz. Oradan bize dogru duzgun (bireysel bakis acisindan olmayan, objektif olabilecek) bilgi aktarabilecek bir kurum/yapi yok. Her haltin tum aktorler tarafindan carpitildigina da 50 kere sahit olduk. Haliyle senin soyleminin de saglam bir dayanagi oldugunu zannetmiyorum ama tabi var ise paylas. Ben sahsen elimde veri olmadiginda devletin de insanin da olabilecek her turlu pislige acik oldugunu varsayarak degerlendiriyorum olaylari. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...