Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

yûtub'dan da parmaklamayı kaldıralım oldu olacak, bütün san'atçılar para bassın. sikayetimvar.com filanı da kapatalım, gerek yok. 14 günlük iade var zaten kendimiz review ederiz. kendimiz benchmark yaparız.

san'at için san'at çünkü, sonra gelsin gaming rönesansı:

b2e.png

Sosyal ağlarda paylaş

ghdfjkgs süper vidyoymuş. babaya bilgisayar kullanmayı öğretirken "mouse'la buna tıkla" deyince mouse'u eline alıp monitöre tık tık vurması tier, mikemmel fgbdhkjs

indie game designer olsam game virgin tutorial odası falan koyardım şunu izledikten sonra

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat refund için yetersiz belki ama başka bir platformda böyle bir güzellik yok.

buglı hazır olmadan çıkan bir ton oyun dolu hiç bir zaman da değişmicek bu durum.

sistemim kaldırmadı diye refundlayıp paramı almışlığım var steamden benim ki bu bariz benim hatam adamlar oraya sistem gereksinimlerini yazıyor yani. gaben bana gelip okusaydın hacı demedi, para mı verdi direk sankyu gaben sama.

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, Sam dedi ki:

yalnız hakikaten kontroller şemaları bayağı sorunlu. ben ömrüm boyunca oyun oynadım ama konsolda oynamaya başlayınca yaşadım o L3 nedir olayını.

r3 ve l3 gamepad de en nefret ettiğim butonlar çok net yani. bazı oyunlar sprinti falan o butonlara atıyor ifrit oluyorum. sanki kontroller kırılacak...

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat refund review'lar varken yeterli de, review yokken yeterli değil. "review'a ne gerek var refund varken" denince biz de yetersiz olur o durumda dedik yani. bazı şeyleri önceden review'dan okuyup ona göre test edebiliyorsun yani düzgün çalışıyor mu diye.

evet sprint'i koydularsa l3'e filan ben de beceremiyorum, abimle coop oynarken ben arkada kalıyorum düğmeyi çalıştırana kadar lol. mappable gamepad keybind'lı steam'in elini öpeyim.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Cokomantis dedi ki:

ghdfjkgs süper vidyoymuş. babaya bilgisayar kullanmayı öğretirken "mouse'la buna tıkla" deyince mouse'u eline alıp monitöre tık tık vurması tier, mikemmel fgbdhkjs

indie game designer olsam game virgin tutorial odası falan koyardım şunu izledikten sonra

Benzer bir durumu ben de kendi eşimle yaşadım.

Kendisi 2 boyutlu olan oyunlarda gaayet iyi. Öğrenci evindeki ev arkadaşlarımı Eycuf'ta 2'ye tek yenmişliği bile var. Hem de mousela da değil. TOUCHPADLE!!!

Ama 3 boyutlu hiç bir oyunu oynatamadım. Yok yani bir türlü movementı oturtamadı. En sonunda da soğudu sadece 2D ya da izometrik oyunlara yöneldi. Ne biliyim, diablo 3'tür, eycoftur, bastiondır (gerçi bastion'da bayaaaa zorlandı). Ama 3. boyuta yok geçiremedim.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, knox dedi ki:

sistemim kaldırmadı diye refundlayıp paramı almışlığım var steamden benim ki bu bariz benim hatam adamlar oraya sistem gereksinimlerini yazıyor yani. gaben bana gelip okusaydın hacı demedi, para mı verdi direk sankyu gaben sama.

Şunu ben çok yaptım ya. 8 yıllık bilgisayar olunca alıp alıp 15. dakikasında 10 fps aldığımı farkedince iade ettiğim çok oyun oldu. Bir kere bile sıkıntı çıkarmadılar. 

Sosyal ağlarda paylaş

Steam review'ları internette en iyi bilgi kaynağı oyunlar için. 

2000 saat oynayıp eksi basandan daha saçması 2 saat oynayıp artı basanlar bana göre. Ama zaten yorumların güzel yanı inceleyebilmen. Kaç saat oynadığı süper bilgi mesela. Genelde insanlar başka platformda oynadım o yüzden saatim az falan da diyor, bunun bakılan bir veri olduğunun bilincindeler. Hatta yüzlerce saat oynayıp olumsuz verenler açıklama yapmazsa genelde dalga geçen olur yorumlarında.

2000 saat oynayan adamlar olumsuz verip geçmemi, paragraflarca yorum yazmışlar. Diyor ki oyunu çok seviyorum, bir sürü arkadaş edindim. Ancak aktif oyuncu sayısı birkaç yüze düştü, yeni gelenler de çok kolay kandırılıyor. Şimdi bunu okuyan biri yine de oyunu alabilir, ama kendi beklediğini vermediğini düşünüp almayabilir de. Kimi yorumlar çok saçma oluyor, onu dikkate almam zaten. Bir şeye kıl olup döşenen kendini belli ediyor.

Bilgisayar oyunu yorumculuğu sinema gibi değil, filmi 2 saatte izliyorsun. 10 dakikasını izleyip kritik yazana gülerler. Oysaki, oyunda %10'unu falan oynayıp yorum döşenebiliyor. Bir strateji oyununda 40 saatten az oynayanın yaptığı yorumun hiçbir anlamı yok bence, ancak ilk izlenimini yazabilir. EU4 gibi bir oyunu tartmak için 200 saat lazım, multiplayer oyunlar keza yüzlerce saat oynanmadan yorum yapılamaz.

Steam review meme'lere boğulmamış, her tür oyuncunun gelip yorum yazdığı ve isteyenin ona cevap yazdığı, hatta oyunu yapan bile cevap yazıyor, süper bir mecra. İyi kötü oyun oynayan biri 5 dakikada oyun hakkında iyi bir fikir edinebiliyor. Almayı düşünürse oyunu takip edip arada gelip yorumlara bakıyor ve gelişimini görüyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...