Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

5 saat önce, -Deno- dedi ki:

Zamanında ben de bok atıyordum controller ile FPS-TPS oynamaya ama PS 3 ve PS 4'de tüm bu tarz oyunları en zorda oynayıp delire delire alıştım. Gerek var mıydı? Benim için evet çünkü ultra hard'larda aim assist falan kurtarmıyor, direkt kafaya çalışmak zorundasın. Casual oynuyorsan hiç gereği yok, aç assist'i geç.

sadece aim assist'le bitmiyor bu fakirlik, oyunun mekaniğini de ona göre değiştiriyorlar. oyuncular hızlı dönemedikleri için tüm olayların hep önlerinde olması mesela en basit baltalardan biri. sonra biz de pc'de aynı oyunu oynuyoruz.

yani öğrenme engelliler için müfredat hazırlayıp sonra da tüm öğrencileri aynı sınıfta okutmak gibi bişi.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Rewendor dedi ki:

Bizim için demiyodur onu, bilgisayardan PES FIFA oynayan tayfa için diyodur. Klavyeye oynayacaklarına YuMaTu controller bağlıyorlar.

dediginden bir halt anlamadim. windows'da controller support cok uzun suredir var. alintilanan koylu son senelerde geldi diye sallamis.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, arcane dedi ki:

dediginden bir halt anlamadim. windows'da controller support cok uzun suredir var. alintilanan koylu son senelerde geldi diye sallamis.

"embrace" diyor, ben orada yeni gelmiş olması değil yeni kabullenilmiş, yeni kanıksanmış olması olarak algıladım. Yani çok uzun süredir controller support olsa da kimse yüzüne bakmıyordu, son yıllarda kabullenilip kullanılmaya başlandı diye. Bu da işte fifacı pesçi tayfanın konsola ekstra para vermemek için pcde almasıyla başlıyor diye varsaydım.

Sosyal ağlarda paylaş

yuzune bakilmis, hakkinda soyle hissedilmis,  gunluge soyle not dusulmus gibi seyler yok. controller destegi olmasi var. olmamasi var.

controller destegi cok uzun suredir var. xinput ile standartlastirilmasi da cok uzun suredir var. misal en son 2002'de fifa'yi klavyeden oynadim. gamepad ile PC'de ilk ne zaman oynadim hatirlamiyorum ama o da epey oldu. steam kendi controller'ini alternatif olarak sunali 4 sene olmus. populerligi/gerekliligi havada kaldi ama teknoloji olarak controller konusundaki son X senedeki en buyuk kipirdanma oldugu soylenilebilir. build quality ve ergonomik olarak adi olmasina ragmen teknoloji ve ayar konusunda feyz alinmasi gerekilen bir urun.

bir magduriyet varsa hangi oyunlarda oldugunun listelenebilmesi lazim. "recently" dedikten sonra benim aklima sadece yarim yamalak portlandigi icin controller'da sorun yasan oyunlar geliyor. GTA senelerdir YUMATU controller support ile gelirken Kara'nin soyledikleri hakikatten cok kendi hissiyati oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft

is bringing more games to Steam,

says "We believe you should have choice in where you buy your PC games"

Today's announcement names

Age of Empires 1-3 Definitive Editions and Gears 5 as the first games coming to Steam.

Halo Master Chief Collection will be rolling out on Steam this year.

https://store.steampowered.com/app/976730/Halo_The_Master_Chief_Collection/

?

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, arcane dedi ki:

yuzune bakilmis, hakkinda soyle hissedilmis,  gunluge soyle not dusulmus gibi seyler yok. controller destegi olmasi var. olmamasi var.

Hayır. Yanlış biliyorsun.

Kullandığı fiil "embrace". "Embrace" kelime anlamı o özelliğin gelmiş olmasını değil kabullenilmiş, benimsenmiş, kanıksanmış olmasını kapsıyor. Zaman zaman biraz daha "romantik" yazarak yeni edinilmiş bir şeye embrace diyorlar, oradan yeni bir şeyi elde eder etmez benimsemek bağrına basmak gibi ekstra bir adım oluyor. Burada belli ki o anlamda kullanmamış, gerçek anlamıyla kullanılmış.

Sosyal ağlarda paylaş

Tam tersine Valve halen birinci amacı para olmayan nadir oyun yapımcılarından. Başkası olsa şu an Half-life 5 çıkmıştı. Kaç tane proje söylentisi geldi, gerçekten de Half-life 3 için bazı denemeler yapılmış içeride ama tatmin edici bir şey çıkmadığı için devam edilmedi. 

Adam kapitalizmin neferi olarak Epic çıktı, inşallah karı düşer Steam'in de Half-life 3 çıkar diye yazı yazmış. Sanatsal yaratının bir formülü yok, ama karı düşen bir şirketin devam oyunu çıkarmasının sanatsal yaratıyla alakası olmadığını söyleyebilirim. Steam'in hissedar şirketi değil de Gabe Newell'ın keyfine bağlı olması en büyük avantajı bana göre. Half-life 3'ün çıkmasından daha önemlisi şanına yaraşır şekilde çıkması. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...