Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Gaming #2

axedice

Öne çıkan mesajlar

TLDR kotick yerilirken "durust iyi niyetli feminist vegan lgbti dostu gerilla oyuncu dostu, oyunlardaki kaliteyi cok umursayan sirket" diye takdim edilen obsidianin ozunde actiblobdan zerre farki yokmus yonetim anlayisi olarak

metzen ayrilirken adama heykel yaptiran bir firma ile kiyasla RPG dunyasindaki en kiymetli hani metzenle mukayyese eidlmiycek degerde bir adami somurmusler senelerce ve maddi durumunu adama karsi kullanmislar

capitalism ho!

yeni bisi yok
Sosyal ağlarda paylaş

Konu baya hararetli bi şekilde devam ediyor, Avellone en son bring it on bitch kartını oynadı fergüse

Codex said:

Are you actually at all worried about any blowback from being so candid about a former employer? The game industry might be large, but it can also be damn small at the same time.

Avellone said:

No, but good question.

Aside from making up what Obsidian chose to never pay me, I set aside a legal fund to deal with any repercussions, and I will fight anything they bring to the table, tooth and nail. I welcome it.

If confronted with evil (as categorized by existing employees who will soon resign - check back in a week or two for the latest round, even though one of them dropped yesterday), I will be prepared to fight it. I guarantee I have more in my bank account than Obsidian does, since they rarely think more than 2 months in advance - and unfortunately, their very, very expensive lawyer charges by the hour, which is unfortunate, but he knows, remora-like, what to attach himself to to get the most financial gain.

But it's all okay - Paradox has already been in touch, and they aren't too happy with how Obsidian handled the work they asked for. Future revelations will likely be much more fun than mine.

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/rpg-codex-interview-chris-avellone-on-pillars-cut-content-game-development-hierarchies-and-more.121588/page-56#post-5593663

Ohahah baya ağır geçiriyor. Tyrannynin eksiklerini burda da dile getirip paradox istediği için obsidian streamlinelamış falan demiştik ama gerçekler baya farklı olabilir demek. Hele adamı kovmaktan beter etmişken sırf paradoxla anlaştıkları için geri gel de adını kullanıp biraz daha publication yapalım demeleri falan öff nasıl bi iğrençlik bu.

https://techraptor.net/content/chris-avellone-talks-departure-obsidian-entertainment Techraptorda uzuuun bi özet de var 60 sayfa topiği okumakla uğraşmak istemeyenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

obsidiandan bi açıklama gelsede bitse artık CA ayrıldığında beri süre gelen drama,yada dava falan açsın nie dava açmıyo bu,tam zamanı bence şu an adamların büyük projesinin çıkmasına 1 hafta kala drama patlattın davayıda kazanıp zikip atarsın Obsidian'ı,RIP Obsi

sana bu tip iğrençliği yapan şirketle niye çalışıyon ayrıldıktan sonra tekrar onuda anlamış değilim,hem pathfinder'da hemde tyranny'de çalıştı CA
Sosyal ağlarda paylaş

Pathfinder ın obsidianla ilgisi yok, owlcat diye rus bi firma yapıyor.

Tam ayrılma sürecinde Tyranny projesine geçiyor ama ya hiç çalışmıyor ya da elle tutulur bişi yapamadan ayrılıyor. Ha paradoxun anlaşma şartlarından biri sırf ünlü olduğu için Avellone un adının projede geçmesiymiş onu da yeni öğreniyoruz, o yüzden obsidian gel bak bu işi yap sana zeytin dalı uzatıyoruz falan demiş bide keklemeye çalışmışlar falan lel
Sosyal ağlarda paylaş

Abi peki ocakta patlayan ve benim kaçırdığım inxile dramasında yapımcılardan birinin "arkadaşlar ajenda pushlamak için saçmalamayın sırf ırç yüzünden devamlı konsept değiştirmek bize para kaybettirir" diye mail atmış ve bunu da codexte paylaşmış olması

http://i.imgs.fyi/img/2d46.jpg

Drama şurda inxile yazarlarından birinin erkekleri pişirip yemek lazım tadındaki gereksiz tweet floodının codexte ciddiye alınıp triggerlanmasıyla başlayor ama 3. sayfada Monty Marklandin inxileın hamua demesiyle olaylar baya gelişmiş.

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/inxile-writer-cassandra-khaw-literally-eats-men-mass-mayhem-with-monty-markland.120041/

Aligern betada buydu

https://vignette.wikia.nocookie.net/torment/images/f/f1/Aligern_portrait.png

Releasede bu hale geldi

https://vignette.wikia.nocookie.net/torment/images/9/92/Portrait_aligern_full.png

Ne diyim ki şimdi asd. Neyse en azından kickstarter revolutionla güzel indieler oynayabildik verdiğimiz paralar onlara yaradı. Kingdom gibi üst düzey bi arpg bile kickstarter olmasa çıkamazdı diyip kendimi avutayım bari lel
Sosyal ağlarda paylaş

Avellone bombalamaya devam ediyor, bu gidişle ayrı topik gerekecek.

http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/rpg-codex-interview-chris-avellone-on-pillars-cut-content-game-development-hierarchies-and-more.121588/page-79#post-5595575

Feargus saçma salak türk patron gibi karısının SGKsını şirketten yatırmaktan (thx kaede asd) kontrolsüzce para harcamaya ve obsidianın değeri arttığı halde genel kurulda sermaye arttırımını engellemeye tonla saçmalık yapmış. CEO + CFO olduğu için (bunu biliyorduk zaten) şirketin mali tablolarını diğer ortaklarla paylaşmamış (hahahaha OHA), cash flowu kontrol etmeyi beceremeyip elimizdeki 3 kuruşu çarçur ediyordu diye geçirmiş bide Avellone. Akabinde pillars cash flow gelmeden 5 para vermeden atmışlar işte bizimkini, üstüne ABD normlarına uymayıp sağlık sigortasını falan instant iptal edip zor durumda bırakmışlar falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Allahın cezası steam'e kredi kartı ekleyemiyorum. Yıllardır kullandığım kart bir anda silinmiş, şimdi ekliyorum alışveriş yaparken reddedildi diyor. Adresi İng mi yazmak lazım Türkçe mi yazmak lazım nereden hata veriyor anlamıyorum ki gerçekten eskiden onaylatıyordu ufak bir meblağ çekip kod girip şimdi o da yok. Delireceğim, yakın zamanda halleden var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

2 lira çekmişler işte adamlara da diyorum ki "bakın eskiden böyle sisteminiz vardı" ama yok dinlemiyorlar bankayla konuş diyorlar kod falan yok.

Bankayı arayıp "evet 2 lira onlar çekti lütfen o siteyi güvenli listeye alın" demem lazımmış sanırım. Oysa bankadan gelen mesajda "bu alışveriş size ait değilse arayın" yazıyor. Kafayı yersin gerçekten.

Gerizekalı insanlar çocuklarını yetiştiremiyor, çocuk anasının babasının kartını çalıyor diye 28 yaşında adamın kredi kartını ekletmek için kırk takla atması gerekmemeli abi çıldırıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Boneslark said:

https://store.steampowered.com/app/847880/Asset_Flip_Simulator/

lol

said:
From the esteemed asset flippers and shovelware pumpers that brought you gems such as ISIS & Suicide Simulator, comes another zero effort cash grab aimed at the fat wallets of edgelords and memesters. Do you enjoy wasting your time and money on the Internet? Look no further!
Sosyal ağlarda paylaş

Boneslark said:

https://store.steampowered.com/app/847880/Asset_Flip_Simulator/

lol

said:
Product Features:
- Made in 5 minutes
- First-person camera
- VERY long loading times
- The definition of "WYSIWYG"
- Low FPS and lots of stuttering
- Empty map with pretty much nothing in it
- Broken mess that crashes and freezes a lot
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Bak yeaa ŞERRRREFFSİZLERE bak. Deadfire daha almamıştım, isabet olmuş böyle devam edeyim ben. Siz de iptal edin deadfire preorderları patlasın bu lavuklar. Fergüs açıkça yalanlayıp avellone un sanrı gördüğünü ispatlamadıkça zırnık koklatmam bunlara artık

Piyasada baska goreceli daha yuksek butceli rpg yapan kimse kalmadi. yuksek butceli izometrik yapan ise hic yok. Beamdog mu bir sonraki black isle ya da bir sonraki 90 larin bioware i olacak?

Simdiki Bioware in durumu belli. Indie izometrikler de bir yere kadar.

Obsidian skandal ustune skandal patlatsa gene almak durumundayim, sizin de cok baska sansiniz oldugunu sanmiyorum. Olmekte olan bu sektorun her zaman bir lokomotif firmaya ihtiyaci var.

Rezalet ustune rezalet ciksa bile microtransaction camuruna saplanmamis bir obsidian hala benim icin tek cikar yol. muhtemelen sizler icin de.

Torment ten bu yana avellone u severim. Dedikleri de kesin gercektir. Pillars in da Baldurs Gate derinligi yerine forumda mekanigini konustugumuz bir Icewind Dale kirmasi tadinda cikmis olmasindan da cok rahatsizim.

ama var mi baska cikis yolumuz?
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Benim için önemli olan yaptıkları oyunları beğenip beğenmediğim. Şirket içi -ve tek taraftan anlatılan- olaylardan bana ne?

wannabelerin özel hayatı gibi bişi işte bu da. Öyle düşün.
Yoksa kime ne kardashian'lardan.

Bol şirket içi draması gören beyaz yakayı tatmin etcek drama zor bulunur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

axedice said:

Bak yeaa ŞERRRREFFSİZLERE bak. Deadfire daha almamıştım, isabet olmuş böyle devam edeyim ben. Siz de iptal edin deadfire preorderları patlasın bu lavuklar. Fergüs açıkça yalanlayıp avellone un sanrı gördüğünü ispatlamadıkça zırnık koklatmam bunlara artık

Piyasada baska goreceli daha yuksek butceli rpg yapan kimse kalmadi. yuksek butceli izometrik yapan ise hic yok. Beamdog mu bir sonraki black isle ya da bir sonraki 90 larin bioware i olacak?

Simdiki Bioware in durumu belli. Indie izometrikler de bir yere kadar.

Obsidian skandal ustune skandal patlatsa gene almak durumundayim, sizin de cok baska sansiniz oldugunu sanmiyorum. Olmekte olan bu sektorun her zaman bir lokomotif firmaya ihtiyaci var.

Rezalet ustune rezalet ciksa bile microtransaction camuruna saplanmamis bir obsidian hala benim icin tek cikar yol. muhtemelen sizler icin de.

Torment ten bu yana avellone u severim. Dedikleri de kesin gercektir. Pillars in da Baldurs Gate derinligi yerine forumda mekanigini konustugumuz bir Icewind Dale kirmasi tadinda cikmis olmasindan da cok rahatsizim.

ama var mi baska cikis yolumuz?

var ama bu kafadan dolayi olmiyor bi halt iste :D "obsidian gitse yerine kim gelcek beamdogmu? bikere adamlarda izometrik vasfi yokh"

ha bunu ben demiyorum, obsidiani izometrik oyun yapmaya zar zor yeniden ikna eden, valla yapalim kickstarter izometrik yaparakta para kazaniriz diye dil doken adam Josh Sawyer diyor

https://i.imgur.com/lFCmqoG.png

said:
I’m also contributing to the problem,” he added. “Pillars of Eternity 1 and 2 are very traditional role playing games. But the genre can go in a number of different directions it’s just a matter of framing the project size and things that meet up in the same place.

So many games use RPG elements, stat progression and characteristics that are defined by those in RPGs. I start to question about whether that is the heart and soul of what a role-playing game is about

The way that I work on role-playing games, they tend to be more about playing a character that has a range of personalities and a way of going through a story that changes that story in a very significant way. The amount to which things like statistics or combat systems interact with that, really can be much more fluid

The traditionalists probably get angry about this stuff, but Bethesda’s RPGs are very different from isometric RPGs

They’re much more action orientated, much more focused on the immersive experience. That shows there’s more room for RPGs to grow than just to be what they were 20 years ago. It’s really a matter of finding an audience that matches up with that
Sosyal ağlarda paylaş

bunlarin soylemlerini takip edersen gorursun ki dinleri imanlari para. yanip tutusuyorlar 50+ milyor dolarlik, rpg olmayan rpg yapsinlar obur firmalar gibi. tim cain'in konusmasini buralara bir yere de koymustu axedice, 10 dakikasi lootbox falan.

sen yine gel ama mass effect daha iyi rpg falan diye konusmuslar gibi. komik oluyor. resimli falan ozenmissin bir de posta.

gunun sonununda iyi rpg var kotu rpg var hatta bir de pek rpg olmayan rpgler var. traditional takilmanin da fazlasi zarar tabii ki ama onun sevdalilari bu islerden net daha iyi anliyor.

edit: bence olan biten protesto olarak satin almamak icin legit bir neden. o ayri mevzu.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Komutan said:

Benim için önemli olan yaptıkları oyunları beğenip beğenmediğim. Şirket içi -ve tek taraftan anlatılan- olaylardan bana ne?

wannabelerin özel hayatı gibi bişi işte bu da. Öyle düşün.
Yoksa kime ne kardashian'lardan.

Bol şirket içi draması gören beyaz yakayı tatmin etcek drama zor bulunur zaten.

Abi olayi anlatan adam bu islerin gurusu zaten. Bu adam ve bunun gibi birkac kisiyi projede gorunce zaten kickstartera parayi basiyorsun veya oyunu aliyorsun. Tabiki adama nasil davranildigi adamin yarattigi seylerin oyuna alinip alinmadigi onemli. Ve tabiki neden alinip neden alinmadigi daha da onemli. En nihayetinde bir de uzerine kondurmuslar zaten adami sacma sapan bir sekilde isten atarak.
Sosyal ağlarda paylaş

öf wot yazmışım. TLDR:

arcane said:

tim cain'in konusmasini buralara bir yere de koymustu axedice, 10 dakikasi lootbox falan.

Tim Cain olduğuna emin misin hacıt, hiç lootbox muhabbeti yapmadı o? En son 7 mistakes to avoid vidyosu vardı, orda da lootbox gibi ciddi günahlara girmedi biraz streamliningin öneminden bahsedip minor günahlar işledi diye hatırlıyorum.

Obsidian gitse yerine kim gelecek diyorsunuz da, adamlar tarafından yıllarca "kandırıldık" biz. Kickstarterda Mask of the Betrayer gibi KotOR2 gibi oyun yapacağız diyip niye yapamadıklarını daha yeni öğreniyoruz işte Avellone un yazdıklarından, üstüne bide haksız yere underdog u oynamış fergüs yıllarca. Doğa gibi piyasa da boşluk kaldırmıyor buldu mu dolduruyor hemen, o yüzden obsidian gitse o niş en fazla 2-3 yıl boş kalır. Mesele zaten obsidianı batırmak değil bi nevi akıllarını başlarına almalarını sağlamak, cüzdanla tepki vermediğin sürece tepkinin bi anlamı yok.

Traditional vs. Revolutional muhabbetine de gireceksek Kingdom Come ve Elex var son dönemde çıkan ve hiç traditional olmayan, tamam bunlar rpg değil arpg daha çok ama iyi satarak (gerçi Elex KC kadar yüksek profil değil) devam oyunlarını garantilediler. Bethestard oyunları kadar 6 yaş seviyesine hitap etmesin yeter, biz alternatif oyunlara da görüldüğü gibi destek verip severek oynayabiliyoruz. Fallout4 gibi fallout adını kirletmeye devam eden dışkı yuvaları türün tek örneği değil yani.

Ha "indieler bi yere kadar" argümanına hiç katılmıyorum o da ayrı, Age of Decadence ve Underrail dan daha iyi denebilecek bi rpg çıkmadı son bi kaç yılda. En fazla AoD vs. UR karşılaştırması yaparken işte bunda şu var bunda şu eksik diyebilirsin, gayet janrayı omuzlarına taşıyan iki oyun var şu anda. Beeelki cainarsky aka project indiana da sağlam çıkar, avellone un yazdıklarından anladığım gerek Cain gerekse Boyarskynin taşakları baskülle değil kantarla tartıldığından klasik obsidian sorunlarından biraz izole bi yapım süreci var gibi. Sonuç olarak bi yere kadar denilen indielerden iyi oyun yok ortada.

RPGleri kurtaracak şey körü körüne bağlılık gösterip yerlerinde saymalarına neden olmak değil tersine entropiyi destekleyip gelişime ön ayak olmak. Ha tabi entropi derken Bethesda gibi EA bioware gibi kanserli karadeliklerden bahsetmiyorum, gerek buralarda yer alan mahlukatlar gerekse bunlara para kazandıran mahlukatlar insanlığı ve RPGleri aşağı çekmekten başka bi işe yaramıyor.

Sawyer being sawyer quotelarının ciddiye alınacak bi tarafı yok

https://media.giphy.com/media/u12avETj1rjgY/giphy.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

var ama bu kafadan dolayi olmiyor bi halt iste :D "obsidian gitse yerine kim gelcek beamdogmu? bikere adamlarda izometrik vasfi yokh"

Ben izometrige takili degilim. New vegas ta 100 lerce saate ya da benzeri kalitede quest ve hikaye derinligi olan, stati sistemi anlamli yeni rpg lere de raziyim. Gecmisin bioware i black isle i demek illa izometrik demek degil.yoksa icewind dale i hic ozlemiyorum ornegin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...