Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2 Linux

Artariel

Öne çıkan mesajlar

ayrı başlık açmakta sıkıntı görmedim çünkü şu anki linux sürümünde doğal olarak ilk release olduğu için hatalar var. ancak bunların bir kısmı türlü dependencyle falan çözülebiliyor.

benim şu an aldığım hata videolarda pembe bir ekranın gelmesi, fontların kare kare olması, bazı modellerin gözükmemesi.

fpsyi büyük oranda st3c (lib dxtn gibi bir ismi var) denen bir texture compression şeysini yükleyerek hallettim resmen işe yaradığını gördüm. ancak fontlar hala okunamayacak şekilde kare ve texture hataları var.

fedora 18, intel hd4000 grafik kartında oynuyorum. böyle deneyip hata alıp çözebilmişler varsa çok faydalı olabilir

ayrıca github issue sayfası :
https://github.com/ValveSoftware/Dota-2/issues/

edit : bu arada oyun yarı oynanabilir halde. fps 25-35 civarlarında geziniyor. windowsta 55-60 civarı oluyor hd4000 ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu çıktı şimdilik pek bi anlam ifade etmedi.Kütüphane versiyon uyumsuzluğu gibi spesifik hatalar bekledim açıkçası.Ubuntunun kütüphane versiyonlamasıyla fedoranın ki anyayla konya gibi.

O değilde adamlar dosya isimlerinde boşluk kullanmışlar.Linux bu boşluk olaylarını hiç sevmez.O boşluklu klasörü çağırırken bi "/" eksik koysa keyifler kaçar.Vardır bi bildikleri mutlaka.

Diye düşündüm.

Şu boşluklu klasör olayı için bi tree çıktısı rica etsem.

"tree -d /home/deniz/.local/share/Steam/SteamApps/common/dota* > out" desen oluydu galiba.Sayfalarca basar şimdi.c/p yaparsan out'a basacak mevzuyu.

edt: çok genel bastırıyomuş diğer türlüde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...