Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Allahsızlığı yayma kürsüsü çalışıyor...

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

kthxbye said:

onu yaptığın davranışlara hitaben söyledim sen yeniden oku bence.

kthxbye said:
Çocuk gibisiniz, dini kendi saçma mantığınıza göre medeni bulmayıp medeniyetten uzak haraket ediyorsunuz. Hiç birşeye saygınız yok en başta da kendinize. bence bu kıskançlık insanların %90-95 i bir dine (sadece 4 kitabın dini değil) inanırken siz dümeni olmayan bir yelkenli gibi sağa sola savruluyorsunuz sonra da hırçın bebe rp si yapıyorsunuz.

kthnxbye
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

kthxbye said:

o koymuş olamaz mı bunu.

bunu koyabiliyorsa dalga geçenleri de istese engellemez miydi? bi destur demezmiydi bu sapkınlara? yıldırım atmazmıydı üstlerine? :p

neden böyle birşey yapsın ? ona inanmaya veya ibadet edilmesine ihtiyacı yok ki. Kendinden çok daha aciz varlıklar yaratıp ve onlara kendi iradelerini akıllarını verip, korkuyla veya etkilenmeyle değil kendi hisleriyle mantığıyla zekasınla varlığını hissetmelerini istiyor.

He şimdi biri diycek ibadete ihtiyacı yoksa o zaman neden namaz kılıyorsunuz, neden oruç tutuyorsunuz neden hacca gidiyorsunuz. 15 sayfa açıklama yapamam şimdiden söliyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

ne alaka ? geninde olması bu inanma güdüsünün allah olmadığını mı kanıtlıyor ? yaratan,tanrı,allah artık sizin zihninizde neyse, o koymuş olamaz mı bunu. Argümanlarınıza bitiyorum.

Her din farklı şeyler söylüyor, her mezhep bile farklı farklı şeyler söylüyor. Özünde hepsi bir yalanı ise TAMAMEN tutarsız.

Şimdi bir an için tum bu dinlerden BİRİNİN doğru olduğunu düşünelim. Bu da en iyi ihtimalle insanlığın %80'inin yanlış/yalan inanışlara yöneldiğini ve yalana taptığını gösteriyor. Bu durumda o gerçeğe denk gelmiş dine gelmiş olmayı ummak yerine alayını reddetmek en rasyonel yaklaşım olmaz mı?

(Sanırım ölünce bulutların üzerinde manitu ile ata binilecek olan din doğru söylüyor, benden söylemesi. Eğer tek inanışa paramı basacak olsam bunu seçerdim)
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

Esnaf said:

yooo ben din çok reçreöre demedim gayet ciddi sordum ve evet yapamıyorum?

yani inanmak dinin gerekliliklerini getirmek anlamına gelmiyor mu? madem getirmeyecen niye inanıyorsun sadece korktuğundan mı?

yo neden kortuğundan olsun, içinde ve mantığında zamanla kurguluyorsun bir yaratan olmalı diye. Çoğu insanın genlerinde vardır bu inanma ve yaradana sığınma güdüsü. Nasıl ki 1 haftalık ördek yüzmeyi biliyorsa, ya da yavruları olan anne kedi onların plesantalarını yiyip göbek bağlarını dişlerinle kesiyorsa.

Bu inanma güdüsünü zamanla bastırabilirsin ama eninde sonun da ağır basıcaktır. Kendinizi kandırıyorsunuz yani çoğunlukta. (sana demiyorum esnaf)

bu gifi beğenmedim başka koyacam

Sosyal ağlarda paylaş

Din dışında bir sürü konuda ve düzende bile size mantıklı gelmeyen olaylar var. İşte adaletin saçmalığı ne biliyim sigara içen adamın içmeyenden fazla yaşıyabilme olasılığı, senin çok yiyip kilo almaman başkasının alması vs gibi.

Bir sürüde fantazi kitapları alternatif evrenlerle ilgili kurgular okuyorsunuz. Neden gelipte madem tanrı var o zaman onunla dalga geçenleri kırbaçlamıyor diye sormanız mantıklı mı ? Onun tercihleri böyle yarattığı dünya ve düzen böyle. O insan gibi aciz bir varlık değilki ihtiyaçları olsun. Sen kendi mantığınla diyorsun ki lisede benle biri dalga geçse ağzını burnunu kırardım :D
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

Din dışında bir sürü konuda ve düzende bile size mantıklı gelmeyen olaylar var. İşte adaletin saçmalığı ne biliyim sigara içen adamın içmeyenden fazla yaşıyabilme olasılığı, senin çok yiyip kilo almaman başkasının alması vs gibi.

bunların nesi mantıksız lan ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

kthxbye said:

ne alaka ? geninde olması bu inanma güdüsünün allah olmadığını mı kanıtlıyor ? yaratan,tanrı,allah artık sizin zihninizde neyse, o koymuş olamaz mı bunu. Argümanlarınıza bitiyorum.

Her din farklı şeyler söylüyor, her mezhep bile farklı farklı şeyler söylüyor. Özünde hepsi bir yalanı ise TAMAMEN tutarsız.

Şimdi bir an için tum bu dinlerden BİRİNİN doğru olduğunu düşünelim. Bu da en iyi ihtimalle insanlığın %80'inin yanlış/yalan inanışlara yöneldiğini ve yalana taptığını gösteriyor. Bu durumda o gerçeğe denk gelmiş dine gelmiş olmayı ummak yerine alayını reddetmek en rasyonel yaklaşım olmaz mı?

(Sanırım ölünce bulutların üzerinde manitu ile ata binilecek olan din doğru söylüyor, benden söylemesi. Eğer tek inanışa paramı basacak olsam bunu seçerdim)

4 kitaplı dine inanların sayısı % kaç bilmiyorumda büyük ihtimalle baya büyüktür. Mesala islam inancında her dini kabul ediyorsun 4 üde doğru ama zamanla insanların müdahaleleri(değiştirmeleri) ve sapkınları yüzünden yenileri yollanmış. Ancak bazıları yeni dini kabul etmemiş. Yani bu yahudilikten hıristiyanlığa geçmeyenlerde de olan birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

kthxbye said:

neden böyle birşey yapsın ? ona inanmaya veya ibadet edilmesine ihtiyacı yok ki. Kendinden çok daha aciz varlıklar yaratıp ve onlara kendi iradelerini akıllarını verip, korkuyla veya etkilenmeyle değil kendi hisleriyle mantığıyla zekasınla varlığını hissetmelerini istiyor.

He şimdi biri diycek ibadete ihtiyacı yoksa o zaman neden namaz kılıyorsunuz, neden oruç tutuyorsunuz neden hacca gidiyorsunuz. 15 sayfa açıklama yapamam şimdiden söliyim :)

o zaman sen niye kendini allah yerine koyup onun bile yapmadığı şeyi yapıyorsun? isteyen istediği ile dalga geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

kthxbye said:

o zaman sen niye kendini allah yerine koyup onun bile yapmadığı şeyi yapıyorsun? isteyen istediği ile dalga geçer.

ne alaka kendimi allah yerine koymakla anlıyamadım ? İsteyen istediğinle dalga da geçemez. He sen oturduğun yerde duvarlara konuşarak dalga geçebilirsin ama İNSAN olarak görüyorsan kendini bir farklı düşünce ve fikirleri barındıran bir toplulukta kafana göre herşeyle dalga geçemezsin kısa ve net.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...