Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Persona 5 (Best RPG of 2017)

Anelor

Öne çıkan mesajlar

sattilardi :p 80lerdeki Mr T den daha les overmerchandising kastilar asfd

http://www.siliconera.com/wordpress/wp-content/uploads/2012/09/image_thumb51.png

hani sundan beter

http://www.plaidstallions.com/galoob/t4.jpg

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51VESVZATYL.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/b3/ff/ef/b3ffef362f0a82138bae9ecdc6abb988.jpg

http://www.blazenfluff.com/wp-content/uploads/2015/05/Mr-T-complete-jewelry-set-vintage.jpg

p5 icin simdilik cospa nin okul uniformalari ve ryujinin kolyesi disinda bisi yok cok sukur :P

http://www.rightstufanime.com/images/productImages/4934054784721_figure-protagonist-persona-5-primary.jpg

suna atladim direk, kac para ne para alicam eylule kadar ayda 50tl atsam kenara cikiyor zaten :p

dolar abarmasa ve heryerde order stop olmasa sunada basardim preorderi

http://i.imgur.com/4Vq02F7.jpg

motorlu makato yaparlarsa cuzdanim mafolucak ama, sunu alamadigima hayiflaniyorum halen

http://images.goodsmile.info/cgm/images/product/20111221/3426/16693/large/ea2617b2243bf25476a9ab0755c46ae5.jpg

motorlari mainstreame tekrar soktugun icin thanks urobutcher <3
Sosyal ağlarda paylaş

serinin en eye candy dizayni:

yazik ettiler dandrik psp oyununa mahkum etmekle :(

ann de sadece popo ve meme var baska bisi yok :p catgirl meets harley quinn, sifir karakter gelisimi. futabayi bile bin onyargi ile yaklastigim halde deli sevdim :p

ann icin cizim vs kasmis, gorsel sahane ama ici bombos. oysa ne malzeme cikardi amerikan/japon aile, ses nana mizuki filan. ben olsam tsundere yapardim direk cunki tek tsundere morgana olunca ve onunda butun isi ryuji ile didismek olunca olmiyor :p

soejima yapmis katsura yetememis bariz

Sosyal ağlarda paylaş

karakter yarıştırmayın gene pls, evangeliondan tiksiniyorum ama rei nasıl kişilik olarak tam bir sıfır olduğu halde görsel olarak klasik bir dizaynsa bu da öyle yani. ben dizayn olarak dedim zaten. p3 femc çok başarılı, hatta japonyada çok popüler bildiğim, tonla fanartı filan yapıldı ama bence sade yani klasik olmak için. erkek olarak da bence p4 mc hala en iyi. catherine gene klasik oldu mesela persona ile alakasız ama dizayn taşıdı götürdü puzzle oyunu olduğu halde, tanındı.

futaba da gamergate vivian yani indirgeyeceksek. indirgemeyelim bence, özellikle karakterler bu kadar iyiyken. :p
Sosyal ağlarda paylaş

soejima ile roportaj yapmislar gecen, sunu demis zaten :D

said:
Which of the covers that you've done is your favorite?
Soejima: The cover artwork for the Persona series has a lot of characters in it because we want to illustrate the fact that it's a story with lots of characters. But, when you put so many characters on the cover, they all start to look the same and it's hard to distinguish them, so if I were to choose, I'd say the cover art for Catherine.

aegis fetishi oldugunu biliyordukta hani catherine in en sevdigi kapak olmasina sasirdim :P cidden kitaplara gecicek basarida bir kapak o

rei yi sev veya sevme, bende tiksiniyorum karakterden ama eva nin "gobeginde" direk, asukayi cikar hikaye degismiyor, misatoyu cikar gene degismiyor ama evangelion un gercek evasi rei :P direk hikayedeki onemi shinjiden bile tepede kizin. ann ise cidden etkisiz elaman. ryujinin bile bir islevi var hikayede aptalligi ile ama ann in birtane bile akilda kalan aksiyonunu hatirliyamiyorum sanat icin soyunurum geyigi disinda :D, mishima bile bir ise yariyor ya :P

karakter yaristirma degil hani, harcanmis potansiyel elestrisi bu tamamen. rei nin olayi ruhsuz bebek olmasi idi, ann in hani hicbir mazereti yok :P
Sosyal ağlarda paylaş

ya rei örneği gidip anime'le alakalı bir sitede rastgele bir char gösterilecekse 20+ yıl sonra hala rei çıkabilmesi, bu görselliğinden ötürü yoksa evangelion içindeki önemiyle bağlantılı değil.

guts mesela gene tiksindiğim bir char ama gene klasik bir dizayn, hikaye içinde girifüsününrolü büyük diye girifüsünün görüntüsü daha meşhur değil. neyse daha örnek çoğaltılabilir yani, var böyle kişiliği hakkında zerre fikri olmayan insanların bile tanıyabileceği karakterler. ann öyle oldu bir bakıma bu oyunla bağlantılı olarak. neyse zaman gösterir zaten, yıllar geçmeden test edilebilecek birşey değil.

hatta ann de demeyeyim, panther diyeyim çünkü onun dizaynına yönelik söylemiştim. confidant hikayesiyle ve günlük hayattaki karakterden bağımsız.

mesela makoto'nun queen olarak tasarımını da çok beğeniyorum ama aynı visual impact'a sahip değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ann in tasarim yeni diilki :P generic latex iste, sin in latex fetish kralicesi bianca ile cektigi kapaktan sonra girdi mainstreame bu bok zaten kac sene once :p

NSFW - ORIGINAL CHARACTER DO NOT STEAL - NSFW

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/db/6d/96/db6d96197f3a830854154556bf703149.jpg

anliyorum ama saka bi yana, posterchild mantikli olabilir belki onun disinda meeeh yani, karakter olarak iyide iste deidigim gibi sonuk kalmis baya

araliga geldim bu arada

son palace basi

shit is personal now :( uzun zamandir bu kadar hakli nedenlerle bu kadar nefretimi kazanmis baska bir villian olmadi gercekten, RL de malum karaktere karsi biriktirdigim kinimi ve nefretimi monitore dalarak cikarirsam sasirmiycam. cidden shit is personal bitch durumu tam, hem avatarim hem kendim icin agzini burnunu kiricam sacsiz adamin. bu kadar ayni olur ya, donald filan yalan ya :D

UZUUUUUUN zamandir hatta golden age den beri bu kadar basarili, midemi bu kadar bulandiran villian cikmamisti helal olsun. dunyanin belasini cok ama cok net ozetlemisler. gercegin kurgudan daha basdondurucu yasandigi bir donemde cidden on bin kat helal olsun, 200tl diil 20000tl harcasam ayni tadi alabilicegim birsey yok su an dunyada. BASED ATLUS

Sosyal ağlarda paylaş

Ya birşeyin önceden üretilmiş ve kullanılmış olması yeni bir tasarımda başarılı şekilde kullanılmasına maniyse söyleyelim persona kapatsın dükkanı zaten. :) motorcu makoto, splinter cell futaba, gene motorcu ryuji, neo mc, dartanyan haru filan zaten bunların hepsinin olayı hazırda olan bir konseptin algılarında başgöstermesi değil mi? Tamamen kafadan uydurma bir kostüm başarı için lazımdıysa neden diğer jrpgler yerine gelip bunu övdük bu kadar? Ben şahsen serinin en iyisi açık ara dedim yani zaten, o konseptleri alıp burada 11/10 başarıyla charlara uyguladığı için.

Neyse ann sevmediniz anladım da evet poster child olarak selveria gibi, onu da mı assntiddies diye geçiştirmek lazım yoksa sıfır kişiliğe rağmen görsel tasarımına mı yormak gerek? Dediğim buydu yani.

Neyse oyuna da bakamadım birkaç gündür koptum gene bir işler çıkınca, ekimde kaldım son da ekibe bu kadar geç yeni üye katılıp 5 stat istemesi ilk link için üzdü. Resmen haruyu kullanmayın combatta demişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen bende de, kolay da artan stat değil yani. Bir yerde gerekeceğini biliyordum da grup üyesine bu kadar sonlara doğru istemesi ağır darbe oldu, haru grubun son ayında son dungeona filan ancak maxlanacak herhalde. Endgamede büyük eksiklik recovery, dodge weakness vs olmadan combat. :/
Sosyal ağlarda paylaş

harunun oyunun %70 lik kisminda partye katiliyor olmasi felaket kotu bir tercih. ayni naoto gibi...

confidant ilerletmek icinde ayrica bir takim eventlerin gecmesini bekletiyor, ustune max rank ....... istiyor lol.

karakter de boujee prenses resmen. foreheadiyle unlu ahaha saka maka sanki kafasinda hep sapka ile tasarlamislar:D
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Ya birşeyin önceden üretilmiş ve kullanılmış olması yeni bir tasarımda başarılı şekilde kullanılmasına maniyse söyleyelim persona kapatsın dükkanı zaten. :) motorcu makoto, splinter cell futaba, gene motorcu ryuji, neo mc, dartanyan haru filan zaten bunların hepsinin olayı hazırda olan bir konseptin algılarında başgöstermesi değil mi? Tamamen kafadan uydurma bir kostüm başarı için lazımdıysa neden diğer jrpgler yerine gelip bunu övdük bu kadar? Ben şahsen serinin en iyisi açık ara dedim yani zaten, o konseptleri alıp burada 11/10 başarıyla charlara uyguladığı için.

Neyse ann sevmediniz anladım da evet poster child olarak selveria gibi, onu da mı assntiddies diye geçiştirmek lazım yoksa sıfır kişiliğe rağmen görsel tasarımına mı yormak gerek? Dediğim buydu yani.

sam anlamadin sen beni :P sorun 12/10 luk bir oyunda her sey bu kadar ic ice gecmis ve mukemmel iken posterchild olarak reklamlarda vs en agir kullanilan kizin tek olayinin "shiho-chan ve DESSERTS, DESSERTS AND MOAR DESSERTS" olmasi, hayal kirikligi yasadim sadece :( selveria ya gelirsek hani central baya hikayeye, trajik bir karakter ki zaten takim uyesi filan diil kotulerin yaninda, redemptioni vs gayet guzel islenmis. dedigim gibi nefret degilde leaves much to be desired olayi, butun main castte en az karakter gelisimi olan karakter ki ryujinin oldugu castten bahsediyoruz, mishima bile ann den daha cok development gordu :( nasil boyle bos canvas olarak birakmislar anlam veremiyorum cidden

ha ann'in hikayeye olan etkisi konusundaki lafimi geri aliyorum bu arada simdi yazarken aklima geldi, ann olmasa bariz ana hikaye olmiyormus onu farkettim :P

agir iki kelimelik spo, november sonunu gormeyen bakmasin

FUCKING PANCAKES

harunin tasarimi kotu degil aslinda ama soejima nin cizimlerin forehead patlatma gibi bir sorunu var bilindik :p kahkulsuz karakterlerin bu kadar nadir olmasininda sebebi bu zaten adamin cizdigi herseyde ahahah hani minimum fringe filan kasiyor alin daraltmak icin, haru baya baya deneme olmus.

confidanti sona birakmalarida berbat secim, sebze yetistirme fikri sahane ama geldigi zaman zaten oyun bitmis oluyor. bu oyundaki acik ara en basarisiz mekanikler 1-lockdown 2-harunun oyunun sonunda acilan sebzeleri
Sosyal ağlarda paylaş

ya neyse anlaşamadık görsellikle kişiliği ayrı değerlendirme konusunda. :)

selveria "muh maximillian-sama" bles de maalesef oyunun en sığ karakteriydi, senin ann hayalkırıklığını ben orada yaşamıştım. pancake değil maximillian platonisi vardı orada ama ann gibi kendini aşamıyordu sonunda. :p

haru evet naoto gibi maalesef, gerçi naoto için vakit yetmişti p4gde ama burada resmen son streçte yani.

keşke you gotta sleepleri kaldırsalarmış adfinity readingle beraber. o kadar mekan var ama kimseyi götüremiyorum zaman boşa geçmesin diye. halbuki morgana gece yatırmasa o vakitlerde gezerdik milletle.
Sosyal ağlarda paylaş

Carpilirsin, alin bunu burdan!

said:
Ain't it a shame
I'm not a figment of your ailing old mind
I'm just as real as
I'm just as dangerous
As you, so know you'll find

A taste of your own meds
Fire in every breath
Fire inside your head, your heart

And as your crippled brain