Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Persona 5 (Best RPG of 2017)

Anelor

Öne çıkan mesajlar

ben direkt 5 ile basladim.. su an oynuyorum iste..

o kadar sevdim ki oyunu %100 eski oyunlara girisecem bitince..

ama hemen degil.. baya zamanini aliyor cunku.. 43 saat playtime var daha oyunun 4'te 1'i bitmemis gibi geliyor bana..

arya ve sam.. benden kesinlikle ilerdesiniz.. bi spoya baksaniza (cok spoluk bir sey degil aslinda da)..

madarame palace'ini deadline'a 5 gun kala falan bitirdim..
deadline'in da bitmesine 1 gun var..

ve su an 43 saat olmus.. ben mi yavas oynuyorum acaba merak ettim.. cunku dun ayni boss fightindaki bir streamera baktim.. 23. saatteydi :S..
Sosyal ağlarda paylaş

yoo yavas oynamiyorsun, her yigidin farkli persona oynayisi var :P

kimisi guide dan gun gun gidiyor, kimisi WRPG modunda kimse ile ugrasmadan palas pandiras giriyor vs vs

benimde 3. palace yeni basladim 60 saatte filan oyun, grindliyorum boyle hicbirseyi kacirmamaya calisiyorum, sindire sindire her diyalogu okuyup her karakteri dinliyerek gidiyorum

normal yani persona oyununa

cok net soyliyim p3 ve p4 degmez yani o aciyi cektigini, p4 anime olarak hikaye cok daha guzel ve garanti ediyorum bu oyunun akiciligindan sonra bayicak :P

p3 u dusun simdi ps2 versiyonu oynicaksan partini kontrol edemiyorsun (MARIN FAKIN KARIN), psp yi oyniycaksan bu defa bu oyundaki gibi gezemiyorsun

gameplayi sindire sindire oyna ehuehu

soyle ozetliyim gene

P3 bunun daha "tame" versiyonu, konu bastan biraz occult vs ama cok daha hafif buna kiyasla, bunun kadar junga selam cakma yok en azindan %90 inda filan, hani "I am a shapeshifter, at poes masqurade" diye daha sarki sozunden dayamiyor felsefeyi. burn my dread iste :P konu cok saglammi? saglam hele ikinci yari ve dat ending ama grind cildirirsin yani.

fast travel yok, 10 kat cikiyorsun dungeonda (ilerde 15) ve 14. katta mahama veya mahmudo yiyip dualshock 2 kiriyorsun iste, en iyi mecitoo spamliolar :D

bittigi zaman tam bir tearjerker ama, kimi no kioku calarken gozyaslari bosaliyor heleki sozlerin anlamini gorunce :(

persona 4 ise cidden su serinin mass effect 2 si olabilir, tamam karakterler eglenceli, devolopment sahane vs ama ana konu gelmis gecmis en tirt persona konusu olabilir (hos gene en saglam yapimlara tas cikartir ama serinin genel kalitesine gore cok vasat)

persona 5 cidden 11/10 filan :P hani surasida kotu diye nitpickliyemiyecegim nadir oyunlardan

anca "neden vitada yok" ile "2017 de multiplayer niye koymamislar" tier sikayet geliyor zaten
Sosyal ağlarda paylaş

ben de senin gibi oynuyorum.. mumkun oldugunca okulda, sehir merkezinde, mahallede falan tum diyaloglari dinliyorum, vs vs..

normal o zaman..

eski oyunlara da bu bitince bakacagim.. dedigin gibi zaten en buyuk korkum o.. cunku jrpg combati normalde cok zevk aldigim bi sey degildi ama bu oyunda hic baymadan oynuyorum dungeonlari.. ama simdi eskilerinin hantalligi baydirabilir.. bakalim en kotu go go anime o zaman :)..

kardesim de en cok p2 tavsiye ediyor hikaye olarak.. onu en fazla etkileyen oymus.. hadi p3 film, p4 anime dedik.. p2'i nasil halledecez bakalim.. gerci onda social link olayi olmadigi icin bu oyunlar kadar uzun surmez heralde..
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

cok net soyliyim p3 ve p4 degmez yani o aciyi cektigini, p4 anime olarak hikaye cok daha guzel ve garanti ediyorum bu oyunun akiciligindan sonra bayicak :P
Persona 4 the animation mı yoksa the golden animation mı? bir de trinity soul var o 3. oyunun animesi mi? Hangi sıra ile izlemek lazım?

Oyunu oynamadım ama izlerken acayip sardı. Galiba dayanamayıp sonunda ben de alıcam bitirmeyecegimi bilsem bile. En azından animeleri izleyeyim de biraz istegim basstırılsın(ya da iyice artsın bilemedim)
Sosyal ağlarda paylaş

ya şöyle diyim p2 combat p3 ve p4ten çok daha hantal, bununla arasında hele inanılmaz fark var. daha 3 ay önce filan oynuyordum ve koptum bir yerde, çok zor olacak geri dönmek. sonraki oyunlar kadar sarmıyor social link olmadığından ve gene çok zaman alıyor çünkü her combatta dropdown menülerde gezip komut ayarlıyorsun filan. ve böyle normal oynayıp keşfetme hayli daha zor, benim gamefaqs açıp bakmam gerekti bazı yerlerde çünkü partinin bir üyesi iki kişiden biri oluyor mesela gittiğin yere göre ama farkında bile olmazsın yani normalde oynarken böyle bir seçim olduğunun.

burada bende de 60 saat oldu neredeyse ve üçüncü palace başındayım henüz, 20 saatte oraya gelen etrafta gezip dinlemiyordur her npcnin ne dediğini haftada bir çok net. oyunu öyle bitirmesine oynayacak olsam bunu almam giderim cod bitiririm 6 saatte. olması gereken biziz yani, salla streamerları. seyirci dıkşın dıkşın istiyor çünkü, npc dinlemek istemiyor.

benim en büyük eğlencelerimden birisi mesela watamote stalkerın hikayesi lisedeki. illa gidip bakıyorum her hafta ne diyecek diye.
Sosyal ağlarda paylaş

P2 bu kadar uzun degilde bekliyorum ben psp icin cikan remake in ingilizce tercume bitsin diye. Eternal punishment hala en iyi ama simdiye kadar p5 den aldigim izlenim eternal punismenta bile nal toplaticak gibi :p

Diyorumya wrpg yapimcilari toplayip bi avuc eleman ve sinirli butce ile nasil gecmisi asan ve fanlari dinleyen bir devam oyunu yapilir ogretmek lazim, hem gameplay hem hikaye hemde settingden taviz vermeden olabiliyormus demekki.

Tercume ciksin baslik acarim psp oyununicin, innocent sin de oynanabilir tabi trollface hitler icin ama EP olmadan degmez yani yarim kalir :p

Bide emin ol canin hiiiic istemiycek sifirdan baslayip kahve icerek academics grindlamayi birkac ay icinde :p
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Laurelin said:

Persona 4 the animation mı yoksa the golden animation mı? bir de trinity soul var o 3. oyunun animesi mi? Hangi sıra ile izlemek lazım?

Oyunu oynamadım ama izlerken acayip sardı. Galiba dayanamayıp sonunda ben de alıcam bitirmeyecegimi bilsem bile. En azından animeleri izleyeyim de biraz istegim basstırılsın(ya da iyice artsın bilemedim)

trinity soul p3 sonrası geçiyor bildiğim ama alakası yok oyunlarla. herşey bitip de hala istemiyorsanız da tavsiye etmem, beni çok sarmamıştı.

p4 the animation önce, sonra golden animation. goldenda newgame+ şeklinde işleniyor ve oyunun vita sürümündeki yeni social link ve eventler var. ayrıca alternatif endingler filan da işleniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

Laurelin said:

The animation animenin kendisi, golden remake olan oyundaki ek sahneleri ekliyor addon gibi dusun sacma gelicek belki ama boyle biside yaptilar para tatli gelince :p the animation izlemeden golden anlamsiz

Trinity soul persona 3 un basarisindan kaymak yemek icin yapilmis pet proje gibi bisi, degmez o. P3 deki karakterlerin cameo su var sadece oda cok limitli.

Asil en iyisi persona 3 un filmleri, cidden izledigim en iyi oyun uyarlamalarindan biri olmus, ruhundan goturmemis aksine baya bisey eklemis. 4 film iyi goturmusler cidden
Sosyal ağlarda paylaş

evet oynayacaksanız p3p ve p4g definitive versionlar, hem hikaye hem gameplay olarak.

ha bir de p4 arena ultimax var, orada da hikaye devam ediyordu p4ten, p3 karakterlerinin yetişkin halleri de dahil oluyordu ama dövüş oyunu ehu.

ha bir not da düşeyim, p3 movielerde social linklerin büyük kısmı yok ama p4 uyarlamasında neredeyse hepsini koymuşlardı kısaltarak da olsa. oyun içinde her linki sonuna kadar bitiremedim iki oyunda da ama oyun içinde daha detaylı yaşıyorsunuz. mesela p3te sun arcana linki çok iyiydi, moviede yok onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

knox said:

seriye yeni baslayanlara.
p4g i oynamaya bakin dicemde vita exclusive peh:D

cunku normal p4 ile arasinda daglar falan var nerdeyse.

belki atlus ps4 portunu cikarir belli mi olur neyse.

ahh vita chan seni bu hale duseren pleb SCEA utansin...

Sony utansin scea nin gunahi ne :P memory kart fiyaskosu bile neden battiginin ozeti o aletin, biz cihazi yapalim kalitesi satsin derken korsani engellicez diye icine etmisler, amerikan psnimde sahip oldugum oyunlari bile 40 takla atmadan oyniyamiyorum ya yok bole bi leslik :D

Neyseki vitadan alinan dersler ps4 e yansimis, gaben den feyz almislar. Diyorum ilerde isletme kitaplarina kazinicak "piracy is a service problem" lafi. Neden 3ds te hackin shitini cikarirken vita icin sifirdan kutuphane kuruyorumun cevabi iste :D

64gb lik mem kartim patlarsa beddua seanslarina baslarim ama :(
Sosyal ağlarda paylaş

herşeyi didik didik etmem yüzünden 110 saatteyim şuan oyunun sonlarına geldim gibi hissediyorum. normalde oynadığımdan daha lvl 61 oldum rank 10 yapınca açılan personaları fuse edemeyeceğim galiba,

fazla parayı ne yapacağız var mı fikri olan ? Ambush+first turn kill perk yüzünden 1.5m oldu şuan param, persona birleştireceğim diye de 500k civarıda harcamışımdır summon ederek,
Sosyal ağlarda paylaş

forumda herkesden ileridesin herhalde ama 62 lvlda oyunun biteceğini sanmam, önceki oyunlarda 80-90 filan olmuştum diye hatırlıyorum. tarih olarak bir yıl bitmek üzereyse o zaman başka tabii.

persona 5 daybreakersı da izleyin, oyundaki requestlerden birini işleyen tek bir bölüm ama güzel yapmışlar, bombaydı combat.
Sosyal ağlarda paylaş

valla hem tonla zaman gömüyorum, hem bitmesin istiyorum çünkü bir daha 10 yıl sonraya bu hızla persona 6. persona 10 ancak görürüz bu hayatta. :( ha bu tabii personayı f2p mobile filan taşıma hatası yapmadıkları sürece.

vare va nanji..

bu arada makoto a best gibi cidden, tahmin etmiştim gerçi. serinin besti gene chie sanırım ama hala.

ama bütün kadro süper aslında, bir tek yusukeye alışamadım hala gintoki sesine rağmen. neyse kalanları da göreyim ama gene sağlam kadro.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

o zaman daha 3 ayın var, valentines olacak zaten illa ki. ama herşeyin 10 yapıldığı persona oyunu olmadı tek runda, newgame+ lazım onun için.

golden oynadigin icin belki perspektifin kayik ama 4'de mesela valentines falan yok. direkt aralikta bitiyor, 3'de ocak sonuydu sanirim, yani 5'de oyun yili sonuna dogru bir skip atarsa sasirmam, o yuzden ilgilendigim social linkleri hemen aradan cikarmaya bakiyorum ben (P3'un attigi Shinjiro kazigi ders oldu ne guzel yaziyordum herife... sonra zink)

her sey 10 olur herhalde de guide falan lazimdir, ilk seferde ne oldugunu bilmeden onu ayarlamak zor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...