Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İmana mı geldim?

Soris

Öne çıkan mesajlar

Evet biliyorum paticikte kimse dinle alakalı değil bende alakalı değilim. Hayatımda 1 kere camiye gittim ilkokuldayken onda da saçma geldi ve bir daha da gitmedim.
Her hangi bir dine inanmıyorum. Bütün dinlere saygım var. Aptallığa tahammülüm yok o ayrı konu. Bunlara rağmen maneviyatla ilgiliyim. Tao Te Ching beni inanılmaz etkiledi fakat pratik olarak Taoizm ile ilgili değilim. 1 senedir yoga yapıyorum. Ondan önce de çigong filan yaptım 1 sene.

Neyse bunları yazdım ki olası trolleri engellemek için.

Neyse konu şu yaklaşık 1,5 ay önce bir ezan duydum. Normal ezan gibi değildi. Herhalde dedim okuyan kişiden dolayı bir farklılık var. Adamın sesi o kadar büyüleyici geldi ki bana acayip merak ettim. Baya bu şekilde ezan okunmadı. Arada bir okunuyordu bir gün denk getirdim ve telefonuma kayıt ettim ve bir çok kez dinledim. Biraz araştırdıktan sonra bu okunanın ezan değil sala denilen bir şey olduğunu anladım. Şimdi telefonumdan atamıyorum kayıt ettiğim şeyi ama youtube da benim kayıt ettiğim şeye en yakın bunu bulabildim:

http://www.youtube.com/watch?v=oZtTkrPnIt4

Bir de tamam paticik olarak büyük çoğunluk tanrıya dine inanmıyor. Bende bu noktadayım. Ama şu attığım şeyi dinlerken böyle bir dalıp gidiyorum anlamadım açıkcası. Size de aynı şey olacak mı ?
İşin garibi çok yakın çevremden sevdiğim birisi yakında ölecekmiş gibi hissediyorum hep. Acaba yoga yaptığımdan dolayı farkındalığım mı arttı hislerim mi güçlendi? veya İmana mı geldim?
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın Nolax. Namaz kılmayı bile bilmiyorum. Ama mesela günde 4 kere Surya Namaskar yapıyorum tıpkı Namaz gibi 5-10 dk sürüyor. Aynı sistematik.

Cipet bilmiyorum bunu youtube da buldum. O aldığım kayıta yakın diye bunu attım. Yani bu ayarda bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

çok sağa sola danışmadan yaşar nuri öztürk'ün kur'an mealini oku. kendin için karar ver. yalnız yavaş yavaş oku, anlamaya çalışarak. zaten kur'an'da da, yavaş ve anlayarak oku, diye yazıyor.

kimsenin sana söylediklerine kulak asma. din yanlısı veya ateist farkmaz. sana söylenenler başka insanların fikirleri. yanılıyor da olabilirler.

hadis okuma.

din güzel bir şey. ben seviyorum.

namaz kılmaktan bahsetmişsin. bana başlarda zor geliyordu. ama sonra namaz kılmayı kendi kendime bir iki hafta gibi bir sürede öğrendim. zor gelmiyor artık. tüm sureleri türkçe okuyabiliyorum. ne dediğini anlayarak namaz kılmak daha da güzel oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Haklısın Nolax. Namaz kılmayı bile bilmiyorum. Ama mesela günde 4 kere Surya Namaskar yapıyorum tıpkı Namaz gibi 5-10 dk sürüyor. Aynı sistematik.
Cipet bilmiyorum bunu youtube da buldum. O aldığım kayıta yakın diye bunu attım. Yani bu ayarda bir şey.

Fatihayı, Kelimei şahadeti falan öğrenin bari, yarın birgün Iraka Libyaya Afgana çalışmaya gitseniz kaçırırlar falan yabancı müyendiz bulduk diye, müslim olunca dokunmuyolar pek. Hepsini geçtim buradada gidişat karışık, bilmekten zarar gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Mc_Lovin said:

çok sağa sola danışmadan yaşar nuri öztürk'ün kur'an mealini oku. kendin için karar ver. yalnız yavaş yavaş oku, anlamaya çalışarak. zaten kur'an'da da, yavaş ve anlayarak oku, diye yazıyor.

kimsenin sana söylediklerine kulak asma. din yanlısı veya ateist farkmaz. sana söylenenler başka insanların fikirleri. yanılıyor da olabilirler.

hadis okuma.

din güzel bir şey. ben seviyorum.

namaz kılmaktan bahsetmişsin. bana başlarda zor geliyordu. ama sonra namaz kılmayı kendi kendime bir iki hafta gibi bir sürede öğrendim. zor gelmiyor artık. tüm sureleri türkçe okuyabiliyorum. ne dediğini anlayarak namaz kılmak daha da güzel oluyor.

Hemen hemen aynı şeyleri söylecektim.Müslüman yobaz olduğu gibi seküler yobaz da çok var ne yazık ki o yüzden seni hor görmeye çalışan insanlara pek aldırma.Oku, araştır hocam kaybedeceğin hiçbir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...