Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bisiklet

Killer

Öne çıkan mesajlar

Mal said:

al bi amatör yorumu daha. eğer spor kondisyon amaçlı kullanmıyosan ön vites en küçük dişlide arka 3, 2 yada 1 de yokuş çıkmanın hiç bir mantığı yok. elime alır çıkarım aynı hızla gider daha az yorulurum daha iyi.

bende 2 tane var önde ondan yorum yapamıcam
Sosyal ağlarda paylaş

ben genelde ayaga kalkmadan cikiyorum cok dik yerler disinda o yuzde genelde dusuk viteslerde degistirmeden cikiyorum. zaten profesyonel degilim o yuzden pek dusunmedim hangisini daha verimli oldugu uzerine tek amacim en asagi noktadan en yukari noktaya bir sekilde bisiklet ustunde cikmak idi. simdi londradayim her yer dumduz baya sikici allahtan highgate var orasi fena degil.

bi de cok bakim yapmadigimdan mi yoksa bisikletim ortalama kalite oldugundan mi bilmiyorum ama yokuslarda vites degistirirken gecislerde zorlaniyor bisiklet o yuzden degistirmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

XLegolas said:

Mal said:

al bi amatör yorumu daha. eğer spor kondisyon amaçlı kullanmıyosan ön vites en küçük dişlide arka 3, 2 yada 1 de yokuş çıkmanın hiç bir mantığı yok. elime alır çıkarım aynı hızla gider daha az yorulurum daha iyi.

yuruyerek yokus cikmak, hele bi de yaninda bisikletle cikmak dunyanin en sikici isi bence. amacin hiz ise niye bisiklet kullaniyon arkadas? git motosiklet araba falan al hehe. Dik yokus cikmaktaki amac zaten kalbin patlayacak gibi atmasi dik bir yokusu cikinca adeta pirupak oluyor insanin ruh hali. ustune bir de basarmislik duygusu eklenince baya iyi oluyor.

yürümeyle aynı hıza denk geliyor ama çok çok daha fazla yoruluyosun ciğerin patlıyor. amacın kondisyon değilse niye eziyet edesin kendine diyorum.

yani senin amacın kondisyon o zevki almak anladığım kadarıyla söylediğim seni kapsamıyor sen eline alma bas.
Sosyal ağlarda paylaş

yuruyerek yokus cikarken hic cigerim falan patlamiyor benim sadece sikiliyorum (noktasiz :p). bisikletle baya patliyor ama belki decathlondan 100 euroya aldigim bir bisikletle ciktigim icindir o zamanlar. simdi daha iyi bir bisikletim var ama pek yokus yok etrafta.

yanlis anlamisim pardon. amacim kendime eziyet evet baya dik yokuslari 100 euroluk bisikletle cikiyordum keza.
Sosyal ağlarda paylaş

oh sağol abi yanlış anladığını farkettin kabus mu bu felan diye düşünmeye başlamıştım.

onun zevki başka zaten. birde zorladıkça tahmin edilenden çok daha hızlı gelişme sağlanıyor. yani 3-4 gün zorlayınca 5. gün ıkındığın yerleri gezinti modunda geçebiliyorsun. ara verince düşüyor tabi performans.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
pazar günü decathlon a gittim btwinlere bakmaya.
bir kaynak müh. olarak özellikle alüminyum kaynağında çalışan biri olarak kaynaklarına bayıldım. tig kaynağı ile çok güzel yapmışlar ki tig ustası bulmak zordur. 6061-t6 kullanmışlar ki şukela bir durum.

kafamda bana ve nişanlıma triban 520 almak geçiyor ön maşa karbon bir de baya da hafif geldi bisiklet

yalnız ist yollarını düşünce amortisörsüz nası olur bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

istanbulda her gün min 30 km bisiklet sürüyorum, kağıthanenin, beşiktaşın, dolapderenin falan yokuşlarını inip çıkıyorum. 3 arabanın aynasını kırdım, 2 yayaya çarptım, 2 arabanın altında kalmaktan da kıl payı kurtuldum şu ana kadar.

ölüm gibi bişey oluyo ama sürülüyo bi şekil

Eski mesajı hortlatmış gibi olucam ama ben de istanbul trafiğinde yeni bir bisikletli olarak şuna çok fena kahkaha attım hasjlgf
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...