Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bisiklet

Killer

Öne çıkan mesajlar

beyler dün decathlondan kıytırık bi tane kronometre aldım 27 lira gayet güzel gibi b-twinin. bu sensörü taktığım yerin ölçüsü vs. yok mu ya ben bunu yıllardır öyle zannediyordum taktığımız yerin merkeze uzaklığına göre doğru değer gösteriyor sanıyordum, dünden beri araştırıyorum kimse sensörü taktığımız yerin öneminden bahsetmemiş sadece jantın çevresinin kaç cm olduğunu ölçüp girmek gerekiyor manuelinde yazana göre yeterli mi bu yahu :S sensörü daha merkeze taksam daha hızlı gittiğimi anlamayacak mı bu alet, ben mi yanlış düşünüyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış düşünüyorsun. Nereye taktığının hiçbir önemi yok. Çünkü sensör KAÇ TUR yaptığını sayıyor. Merkezde kaç tur dönerse dışarda da ayni sayıda döner tekerlek.

Tekerleğin çevresi/çapı değişmediği sürece nereye taktığının bir önemi yok.
Sayıyor,

1 tur
2 tur
3 tur
...

sonra çarpıyor tekerlek çevresiyle, mesafeyi buluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu izlemeye çalışıyorum. Bu TRT neden sürekli AKPli belediye ve sayın cumhurbaşkanı reklamı yapıyor? Sprint'i kaçırdık mesela. Şimdi de epey gitti cb neredeyse 1 km gitti bisikletle muhabbetiyle yarışı izletmiyorlar. Al şimdi iniş başladı, yüksek süratler deparlar halen sayın c.b. Sohpeti kaç dakikadır. Ayıp ama yaaa....

Üfffff
Sosyal ağlarda paylaş

şu bisiklet çok temiz ve sağlıklı göründü gözüme

http://www.merkezbisiklet.com/urun_imgs/ur_118_551.jpg
http://image5.sahibinden.com/photos/92/70/72/186927072apa.jpg

ama tekerler ihtiyacıma göre çok ince. 700x28c yazıyor tekerde. bozuk yolda çok konforsuz olur gibime geldi. fitness bisikleti olarak geçiyor. bunun tekeri 32c yapmak mümkün müdür? tur bisikleti teker eni 32c den başlıyor galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

bu bisikletin çok hafif olduğu söyleniyor yorumlarda. çift dipçikli aliminyum kadro. birisi demiş diğer bisikletim 16 kilo onunla kıyasladığımda arada bariz bir fark var 11 kg felan olması lazım diyor. yani 11-13 arası bişeydir tahminim. kadro geometriside çok uygun görünüyor. merida alcam ama üst borusu düz değil inceliyor bir yerde sevmedim görünüşünü. bu gayet düz temiz standart hafif kadro. üstündeki donanımlar düşük ama fiyatıda ona göre düşük 450 tl. ön maşa çelik mesela, onu aliminyum yapsan dahada hafifler. tekerlerde 35c takılıyorsa süper hybrid bisiklet olur bundan. elcik felan değişir kolay onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hatirladigim kadariyla 28c hybrid bisiklet teker eni. 32 en yuksek hybrid icin sairsam. Sonrasi dag bisikletine giriyor. Yaris biskleri 23c ve hatta daha alti da var sanirim.
Asfaltta bineceksen okuz gibi dag bisikleti tekerleri eziyet gibi gorunuyor bana. G.tunu kaldiramiyorsun resmen. Hafif city bike iyidir.
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

Hatirladigim kadariyla 28c hybrid bisiklet teker eni. 32 en yuksek hybrid icin sairsam. Sonrasi dag bisikletine giriyor. Yaris biskleri 23c ve hatta daha alti da var sanirim.
Asfaltta bineceksen okuz gibi dag bisikleti tekerleri eziyet gibi gorunuyor bana. G.tunu kaldiramiyorsun resmen. Hafif city bike iyidir.

yollar çukur dolu fotodan gördüğüm kadarıyla bu kalınklıkta tekerle şu an gittiğim yerlere gidersem beton kırma makinası kullanıyomuş gibi olurum. hybrid değilde tur bisikleti diyelim 32c 35c uygun olur.

meridanın şehir tur bisikleti 40c kullanıyor mesela crossway serisi. 1000 tl, tam istediğim düzeyde bütçede ve donanım var üzerinde ama kadro şeklini sevmedim çok spor görünüyor.

bana böyle düz flat dizayn lazım. geometriside standart bunun. üzerinede minimum vites sistemini koymuşlar tourney. al bunu ucuzdan, sonra istediğin değişikliği yap. ama 32c 35c teker destekliyormu öğrenmem lazım.

ön maşa çelik bu arada. geri kalan kadro, jantlar, gidon, hazne, sele borusu hep aliminyum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...