Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kayıp ve Belirsiz

mexinth

Öne çıkan mesajlar

Yağmur yağıyordu, bardaktan boşanırcasına. Yağmur damlaları bir güllenin surları dövmesi gibi yaprakları dövüyordu.
Yapraklar ve yağmurun evliliğinden ortaya çıkan yeşillik kokusu bu fırtınada yolculara gizemli bir huzur veriyordu.

Bu karanlık yolda, karanlık bir geçmişten karanlık bir geleceğe doğru bir karaltı at sürmekteydi. Hayatta hiçbirşey istendiği gibi gitmez. Bunu öğrendiğinde daha bir çocuktu. Ve Tanrı şahitti ki bundan sonra birşey istediğinde elde etmek için elinden geleni yapacaktı.

Yağmur...
Pelerinini hızla dövüyor, pelerinin başlığından suratına, yanaklarından aşağı doğru akıyordu.

"Kahretsin, bu benim kaderim , bu benim lanetim." diyordu içinden. Eski cübbesi çoktan sırılsıklam olmuştu. Kara atı koşum takımlarının altında sırılsıklamdı, yorgundu. Son günleri binicisi ve kendisi için bir kabustan farksızdı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kabus , evet kabus diye düşündü binicisi atıyla aynı anda. Aralarında garip bir bağ vardı ve bunun nedenini hiçbir zaman anlayamamıştı. Bazen düşünceleri kesişirdi. Hatta birbirlerinin düşüncelerini sezerlerdi.
Kabus, dedi ve titreyerek kısaca gülümsedi.
Ormanı çevreleyen ulu çınar ve çam ağaçları fırtınanın hızını kesse de, yolda oldukları gibi ıslanıyorlardı.

Cübbesine sarındı ve çokta uzakta olmadığına inanmak istediği bir barın içinde olmayı diledi.
Bar, sıcak, şömine ateşi. Kutsal üçlü. Hayatının son günlerinde belki ona en çok huzur verecek şey.
Sonun böyle olacağını bilse belki hiç başlamayacaktı.
"Brr, ulaşmalıyım, ulaşmalıyım." Bildiklerini, gördüklerini, yaşadıklarını ulaştırmalıydı bir bilgeye.

"Oh yüce tanrım, hayat çok kısa bunu biliyorum, ama bir yerleşim yerine ulaşmama yetecek kadar ömür ver bana." diye mırıldandı.
Karayele, eskiden tanıdık simaların atını çağırdığı isim.
Hıh komik, ne kadar da uzun zaman geçmiş gibi geliyor üstünden...

Bir şimşek daha çaktı, bir yıldırım daha düştü.
Bu sefer ki çok yakındaydı. Biliyordu, onun hayatta kaldığını biliyordu ve buna varlığı kadar emindi ki bu laneti yaşaması ve hergün her gece tekrar ölmesi için hayatta kalmasına izin verilmişti.

Ormana baktı...
Zifiri karanlık. İç çekti: Serseriler için harika bir yer, soy, öldür ve kaç...

Oysa onun şu halini görecek serseri değil dev olsa yanına yaklaşmazdı. Yanağından aşağıya damlayan damlaların rengi kızıla boyanıyordu.
Kılıcı, çok değer verdiği aile kılıcı.. Artık kırık bir metal parçasını tutan bir kabzadan ibaretti.
Savaşmak ha..
Hemde onlara karşı. Yo bayım bu savaş değil katliamdı. İnsanların biçildiği bir katliam.

Çok değil birkaç gün önce birçok yoldaşı vardı. Sayılarını sayamayacağı kadar çok.

Ama şimdi, Karayele ve kırık kılıcı tek sahip olduğu yoldaşlardı...
Sosyal ağlarda paylaş

Nefesini ensesinde gözlerini sırtında hissediyordu. Tüyleri gene ürperdi, yaralı omzu irkilirken sancıdı.
Bir laneti yaşıyorum, cezam bu olmalı. Bu laneti yaşamak...
Ölüm değildi korktuğu, hatta ölüm bile şu an ruhunun çektiği acıdan kat ve kat daha iyiydi.

Karayele, sadık yoldaşım. Bir şey mi hissetin?
At duraklamıştı. İleride birşey vardı ve sizi temin ederim ki bayım bu şey şeytani bir şeydi.

Bu sefer belki de kurtulurum diye iç çekti cübbenin içindeki adam. Şeytani şey ortaya çıktığı gibi gitmişti bunu hissediyordu.
İlerde ki ağacın dalında birşey asılıydı.

Şaşkınlıktan gözleri açılabilirdi bu durum karşısında birkaç gün öncesine kadar, oysa şimdi biliyordu. Onun bildiğini de biliyordu, biliyorlardı.
Anlatmalıydı, insanları uyarmalıydı.
Biliyordu... Anlatsa ona inanmayacaklarını biliyordu...
Kaderine bir kez daha lanet okumak üzereydi ki kendini tuttu.
Zaten yeteri kadar lanetlenmişti. Bir lanet fazlasına hiç gerek yoktu hemde hiç.

Bugünler için hazırlanmışlardı, önleme umuduyla hazırlanmışlardı.
Ama umutlarının son parçası onun yaşamıydı, lanetli yaşamı.
Haber vermeliydi, ulaşmalıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

O ve yoldaşları, dağların tepesınde, dünyadan soyutlanmış bir şekilde eğitim görmüşlerdi, aşağıda ki dünyaya göre hepsi destanlar yaratabilecek kadar iyi savaşçı ve inanandı.
Ruhlarını ve bedenlerini 3 yaşından itibaren eğitmeye başlamış ve mutlak saflığa odaklanmışlardı.

Hayır böyle olmamalıydı. Kehanet gerçekleşecekti, önlem
almışlardı, kehanete göre bir şansları olmalıydı. Tapınakta uluların onlara öğrettiği gibi olmalıydı.
Kehanet gerçekleşiyordu hemde en kötü şekilde...

Dayanmalıyım...
Gözlerim hayır, bedenim dayanmalı. İlerleyebilmeliyim.
Karayele, sana güveniyorum sevgili dostum. Çıkar bizi bu cehennemden...
Sosyal ağlarda paylaş

O ve yoldaşları, dağların tepesınde, dünyadan soyutlanmış bir şekilde eğitim görmüşlerdi, aşağıda ki dünyaya göre hepsi destanlar yaratabilecek kadar iyi savaşçı ve inanandı.
Ruhlarını ve bedenlerini 3 yaşından itibaren eğitmeye başlamış ve mutlak saflığa odaklanmışlardı.

Hayır böyle olmamalıydı. Kehanet gerçekleşecekti, önlem
almışlardı, kehanete göre bir şansları olmalıydı. Tapınakta uluların onlara öğrettiği gibi olmalıydı.
Kehanet gerçekleşiyordu hemde en kötü şekilde...

Dayanmalıyım...
Gözlerim hayır, bedenim dayanmalı. İlerleyebilmeliyim.
Karayele, sana güveniyorum sevgili dostum. Çıkar bizi bu cehennemden...

Kararıyor, ilerde birşey görüdm sanki...
Yokluk, hiçlik...

Tekrar ordaydı evet, arkadaşları, yoldaşları canlılardı.
Kamp yerindeydiler evet, sonun başlangıcından hemen önce.
Ayak sesleri, ama aslında yoktu o sesler, duymamıştı. Ama ordaydılar biliyordu...
Birşeyler olacaktı o akşam evet, arkadaşlarını uyarmalıydı.

Hayırr... Herşey biranda olmuştu, gene oluyordu. Rüyaydı bu biliyordu, hayır bayım böyle bir rüya olamaz, kabusların kabusuydu bu... Gene tüm yoldaşları ölüyor, toprak kanla yıkanıyordu. Tam o gece olduğu gibi. Tüm o eğitmleri, ruhlarının saflığı.
Yüce Tanrım, eğer ordaysan varlığıa dair bir işaret yolla. Bu dünya senin yarattığın dünya olamaz hayır.
İşte biri...
Üstüne doğrı geliyor, o gözler donuk ama aslında ordayoklar ama hissediyor.
Bunlar , bunlar anlatıldıklarından daha vahşi, ölümcül, lanetli...
Hayır....

Atı durdu.. Karayele neden durdun?..
Sosyal ağlarda paylaş

O lanetli ruhlar, varlıklar. Herneyse o allahın belası şeyler.
Dostlarının hayatını emmişti.
Hala ilerlemiyoruz.

Karayele?!.

Gözlerimi açmalıyım. Gücümü toplamalıyım evet...

Yazarın notu: Ruh halini ve olayları yansıtmaya ve yazmaya devam edeceğim. Bu arada wert quh iom da ilerleme kaydedeceğim var olan bölümlerin birkaç katı bölüm yazacağım.
Ruhlarınız temiz, zihniniz açık olsun.
Onlar... Her an gelebilir...
Değişiklik: Yazarın notu...

[Bu mesaj mexinth tarafından 01 June 2003 05:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla guzel yazmissin, Ayrica buraya koymakta ayri bir cesaret,
Bende yaziyorum Lakin okadar gozumde tutyorki nete koyamiyorum, Cunki biliyorum biri o yazdigim hikayeyi calacak,. veya ben paranoyagim,

Lakin hikaye yazmak cok guzel birsey,Bilmem ayni dusunceyi paylasiyormuyuz ama,Ben yaziyosam Baskalarina deil kendime yaziyorum, Benim 6 yil boyunca ustunde calistigim bir kitap var.(daha kitap deil tabi)
simdilik 100 sayfa (arkali onlu 200 oluyo) . Lakin simdi ben yeniden bir kalem alip islesem ayni hikayeyi o hikaye en az bir 10.000 sayfa olur, Cunki Her yeni bir sayfa yazisinizda akliniza yeni yeni fikirler geliyor (ki bu ekledikleriniz bazen gecmisiide etkiliye biliyor)

Cok A$iri zevklidir hikaye yazmak, Hele hele , onlari bir yil sonra yeniden bulup okumak . Ne kadara iyi yazmis oldugunzu gormek paha bicilmez,
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bu hikayeyi roman gibi de yapabilirim sağlam bir fikir geldi ama kısa keseceğim. Çalanın yararlanamaması için. Kitap iyi bir kitapsa 2,3 ayda bitirilebilmeli kanımca.
Vaktim olacak ilerleyen günlerde o zaman yazmaya devam edeceğim. Nete koymayacağım o ayrı. Çünkü burda olmasa başka bir yerde çalan olabilir.

İlerde yazdıklarını inceleyince beğenebilmek ayrı onların o kadar iyi olmadığını düşünmeye başlamak ayrıdır. Aralarında ki fark yazarın gelişimini gösterir..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...