Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

5 aylık dişi kediyle iligi bir soru

Walrus

Öne çıkan mesajlar

Bundan üç gün önce bir kedi sahiplendim, ilk 2 gün sürekli saklandı yemek falan yemiyor hiç, şimdi yerinde durmuyo ve miyavlıyo sürekli en ufak harekette kaçıyor, kumuna alıştırırken dahi korkup kaçmak istiyor. Daha önceki kedilerimle hiç böyle bir sorunum olmamıştı, ne yapmalıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

Lectre said:

korkması gayet normal aslında, tut zorla sev, ama böyle bi yarım saat falan bırakma, sonra 1 gün ver dolaşsın vs, sonra yemek götür önüne, senden korkmaması gerektiğini göstermen gerekiyor yani, sevmek için aldığında korkar flm yarım saat seversen alışır biraz.

tam tersi. rahat bırakın kediyi biraz. bide bir veterinere sorabilirsin belki idrar yollarında problem vardır çok çok çok sık rastlanılan bir durum çünkü

yavru bile olsa çok dikkat etmek lazım. idrar kesesinde taş rupture'a sebebiyet verebiliyor. bu olaya şu dünyadaki en sevdiğim şeyi kaybettim ben
Sosyal ağlarda paylaş

Pisicigi zorla kuma goturme, eger disariya yaparsa, peceteyle al kumun ustune koy. Kokusundan tuvalet oldugunu anliyor. Size yaklasmasi icin zaman vermen lazim, uzerine yurumek korkutur kediyi. Bir sure yanliz birak bir odada, giyilmis, senin kokun olan bir kiyafeti yakinina koy, kokuna alissin.

Tecrubeyle sabittir. Iki uc gun yemek tuvalet ilgilenmemisti benim ufakliklardan biri.

Daha uzun surerse vet e goturmeni tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün biraz daha sakin gibi, kucağıma alıp sevdiğimde guruldamaya başladı biraz yaş mama yedi. Veterinere götürdüm bugün sağlığı oldukça yerinde dedi tek sorun tuvalet, dışarıya yapsa ona bile razıyım ama hiç yapmıyor, yumuşak kum alıp deneyecem bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

kabiz olsa veteriner farkederdi sanirim. bir kacgundur yemediyse merak etme. bizimkiler icin ben ton baligina, biraz z.yagi ekleyip veriyorum, ise yariyor. sanirim su icmesine de dikkat etmen lazim. taze su seviyor bu veletler, kisa araliklarla yenile istersen.

ayrica simdi bes aylikken nasil mincirilir bu. cok kirilgan degil, cok kodaman da degil. missss
Sosyal ağlarda paylaş

Mery said:

kabiz olsa veteriner farkederdi sanirim. bir kacgundur yemediyse merak etme. bizimkiler icin ben ton baligina, biraz z.yagi ekleyip veriyorum, ise yariyor. sanirim su icmesine de dikkat etmen lazim. taze su seviyor bu veletler, kisa araliklarla yenile istersen.

ayrica simdi bes aylikken nasil mincirilir bu. cok kirilgan degil, cok kodaman da degil. missss

Bu gece baya sakin ve sokulgan, korkusu geçti oyun oynamaya falan başladı yavaş yavaş. Hala kumdan delicesine korkuyor ama çözemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...