Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DAOC ilk haftam[extra large frustration, süper hikayaler]

Narsil

Öne çıkan mesajlar

Malum tatil zamanı, oturup evde pineklesen dert, dışarı çıkıp 'alem' kovalasan başka dert ne yapsam ne yapsam da bu tatili değişik geçirsem diye kasarken şans eseri boş bir Dark Age of Camelot hesabı buldum, koşarcasına açtım karakteri. Çılgın Mage Narsil [oyundaki adım gizli ehe]. Aslında başta biraz tedirgindim sonuçta bu D&D ortamı değil çiğ çiğ yerler adamı diye. Öyle de oldu zaten, ilk levellar kolay gül eğlen small it, large köpek, faerie eşşek derken olduk mu sana level 5. Ondan sonrası uzmanlaşma zamanı. Dediler ki İce wizard ortamları kraldan farksız acil ice ol. Olduk bakalım, oh ne güzel hold da var, alana vuran da var fakat bir şeyler yanlış gitmeye başlıyor galiba. Öncelikle ayılar, ecinniler tarafından yerden yere vurulmaya başladığımd abu işin yanlız başına olmayacağını anlıyorum. Hani güya deneyim abidesi, oyunculuk abidesiyiz ya hemen çakal gibi arıyoruz grupları, buluyoruz da. Malum server İngiliz herkes yalak gibi 'hello mate, how are you mate' mate aşağı mate yukarı[bir de m8 diye yazıyorlar direk katil olur insan] neyse Amerikalı başarısız bebelere tercih ederim. Fakat bir bakıyorum ki herkes odun herkes meşe...

Adama diyorum 'hayvan herif çekme şunların üçünü birden KAZMA!' [İnglizce: dont pull them you pick!] diyorum ama çok geç düşmanlar gavura vurur gibi saydırıyor. Lan Cleric olacak eşşek iyileştirsene ne işe yarasın sen ann bir baktım herif toz duman, eh zaten tavşan hp sine sahibiz neye kaçıyorn kime giriyon direk öl. Kaybettiğim xp'ye yanıyorum o ayrı ama o res sickness için yolda geçirdiğim saatler yok mu delirtir adamı. Lan healer olacak Npc isyan etti, 'ne bu kardeşim hayatın yalan senin bas git burdan' diye dile geldi mahlukat.

Baktık olmuyor tek başımıza kasalım heyecanları içindeyiz gidiyoruz çavuş bilmekime 'hoca ver güzelinden quest şöyle yanar dönerli bol xp2li bol ödüllü olsun' diye. Adamın gözler parlıyor 'oo hemşerim iyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş' Yukarı Hayvanlar köyünde rekor madik var, git şu sıpaların kelleleri topla acil' diyor. Oki kralsın diyoruz da Yukarı Eşşekler köyü harbiden de taa eşşeğin şeyinde, oyunda at mat hak getire koşuyoruz hızla. Neyse geldik varsayıyorum Yukarı Eşşeklere şimdi de adamları arıyoruz fakat maşallah YE'de Konya Ovası gibi yer ara ki bulasın. Evet buluyoruz adamları, hatta ne şans adam bizden düşük level oh kebap...da nedense yanındaki adamlar yemin etmişler illaki biz de giricez sana diye koşturuyorlar. Eh hızla tüyüyoruz ama o sırada arkamızdaki kendi halinde gezen ayı, dana, haydut gibi çeşitli izbeler de 'lan biz niye katılmıyoruz' diye eh ölüyoruz tabi 1 parça xp için 2 mislinden oluyoruz sonra hoop yine healer'a. Böyle diye diye 12. level olabildim 36 saat gameplay de, millet dalga geçiyor ben de sıkıldım valla ödemicem gelecek ayın parasını nefret ettim valla. Böyleyken böyle gençlik aman diim sinirler sağlam değilse bulaşamyın alem çakal olmuş alam sansar olmuş.[hline]
'Rüzgarıma kapılma sebebim olursun'.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bide tank dene istersen[hline]Rolling, and throwing, consoling
Everything that goes this far
Joking and hoping, revolting
All that shit that's who you are
Hoping, and scolding, revolving
Peel it back, reveal the scar
Loathing, exploding, controlling
This is what you really are
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yahu eğleniyorum aslında, sonuçta bir karakteri oynarken sadece artıları değil eksilerini de düşünmeli, yalnız 20 olunca[eğer delirmeden olabilirsem tabi] Fire'a geçebilirim her kafadan bir ses çıkıyor Fire ezer, İce sux, Earth yok eder kafama ağrılar girdi bakacağız işte sonuçta o kadar para bayıldık :)[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

hangi server da oynadigini ve nick ini yazardan yardimci olabilecek birilerinin cikacagina eminim..
eger excalibur/albion daysan bana msg at /tell lalunya bla bla bla diye. hemen kosar gelirim yanina onemli bir isim yoksa.[hline]İ' olin er man no' i' celeb pilin' amin e' i' elee.... Lalunya ShiningEyes..... Albion Scout /Excalibur

Sosyal ağlarda paylaş

ice iyidir :) harbiden cok iyidir :)
earth in mas root u ve ground target alina bilen energy buyuleri vardir. ice in pbaoe denen bir buyusu vardir
resist decrease leri falan... bir pull da tank lar aggrolari paylastiktan ve taunt la vurduktan sonra gecersin aralarina durmadan basarsin pbaoe yi bak nasil yariyorsun :)[hline]İ' olin er man no' i' celeb pilin' amin e' i' elee.... Lalunya ShiningEyes..... Albion Scout /Excalibur

Sosyal ağlarda paylaş

Ya pirvidenmidir pürvidenmidir adından da tiksindim server'ın Nisstyre adım yardım lazım değil de mümkünse grup yapacak bir kaç akıllı adam olursa sevincimden geberirim ama yeni başladım herkes almıştır başını, zaten az önceki gruptakilerle bana level atlatıcaz diye Salisbury giantlar tarafından kesildik ama level2ı aldım, dört level ve sadeve ne geliyor dandik bir shield upgrade i ve iki tane skandal magical item, allah bilir 20-30 sonrası başıma neler gelir. Pff 14 saattir uyumuyorum yatıp zıbarayım acil.[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda bazı class lar yada specler yeni başlayanlar için tasarlanmamış benimde bir ice wizardım var ve insanlara pbaoe grubunu 10 dk da zor anlatıyorum birde o charla solo yapamazsın imkağansız grupta harikalar yaratır(açık alanda aman dungeonda pbaoe atiim deme)rvrde de iyidir fire wizard soloda iyidir ama rvrde o kadar efektif değil ana silahi bolttur fakat boltlar savaşa girmiş biri ve ya kalkanı olan biri tarafından blocklanabilir yada miss edebilirsin o yüzden rvrde pek etkili deil bana göre earth se fuzuli geliyor bana pek ısınamadım
aslında oyuna yeni başladıysan bir tank denesen daha kolay olurdu ama zor yolu seçmişsin kolay gelsin.[hline]karga
theurgist of The Forsaken

Sosyal ağlarda paylaş

Ehe tabi fire wizard olmanın daha lvl 35 ken boltunla sana sarı adama 800 damage koyup zevkten 4 köşe olmak gibi halleri de var.
Ayrıca fire wizard'ın dd'leri de iyi yani 600 koyduğumu hatırlıyorum.AoE'si de var ice wizard kadar güçlü olmasada ama bence bayaa zevkli fire wizard yani tam oyunda "Blaster" oluyorsun.Tabi doğru orantılı power yiyor o başka tabi ama :) . (power-burner eheh )

Bir de ayrı bir soru.
Itemlardan ancak +8 bonus mu alabiliyoruz bir skill'e (fire magic mesela . Bende toplamda +10 veren item var ama +8 aliyorum.Gerçi bunlardan 1'i bana gri 2'si kırmızı ama daha lvl 39 um . Bu + bonus lvl la birlikte artıyor mu? Yoksa +8 max sınır mı? Ya da bana gri olan item +2 bonus veriyor.Oteki itemlar yüzünden oyun direkt onu etkisiz mi kılıyor?
Bence önemli bir soru bu.Cevabı bilen biri söylerse iyi olur.(tahmin önemli değil.Çünkü ben de tahmin edebilirim . :) )[hline]What we do in life,echoes in eternity.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...