Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Albion Online

gknzkn

Öne çıkan mesajlar

ya kesinlikle mutlu mesut bir süre oynayıp böle iyi anılarla kapatacağımız bir oyun olacaktır o konuda şüphem yok.

tek böle oyuna ciddi bakamamanın sebebi işte oyunun bu tabletler için de yapılmış olması. Her şeyin o yüzden dumbed down olmuş olması vs. (interface, haritalar) oyunu çok ciddi almamama neden oluyor. yine de güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

bi de ui cok les ya. achievement'ları dogru durust gorunmuyor. yeni gorev icin ayrıntı yok, malzeme ismini gormek icin mouse hover yetmiyor. bazı acıklamalar yarım kalmıs, yer yetmemis. yani arayuz konusunda bastan asagı calısmaları lazım.

haritadaki zone olayının pek degisecegini sanmıyorum. keske uo gibi bastan sona ozgurce gezebilsek, labirent gibi olmasa, agaclar gorusu kapamasa vs. ama onu degistirmeleri imkansız bence.

sehrin ortasındaki vendor'ları falan da hareketlendirsinler, uzerlerinde ne vendor'ı oldugu, ismi vs. yazsın. ortalık biraz canlansın cok guzel oyun olur valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ya kesinlikle mutlu mesut bir süre oynayıp böle iyi anılarla kapatacağımız bir oyun olacaktır o konuda şüphem yok.

tek böle oyuna ciddi bakamamanın sebebi işte oyunun bu tabletler için de yapılmış olması. Her şeyin o yüzden dumbed down olmuş olması vs. (interface, haritalar) oyunu çok ciddi almamama neden oluyor. yine de güzel.

Gökhanı tam anlamıyla TATMİN edebilen bir sandbox çıktığı gün içime huzur dolucak yemin ediyorum... Bana dert oldu!
Sosyal ağlarda paylaş

Hypnotize said:

Gökhanı tam anlamıyla TATMİN edebilen bir sandbox çıktığı gün içime huzur dolucak yemin ediyorum... Bana dert oldu!

abi çok bir şey istemiyorum. Bol bol sandbox denedik. hepsinin bazı yanları güzel oluyor başka yanları eksik oluyor. Bir hepsini aynı anda düzgün yapan oyun yok.

Darkfall desen. Open World, olması, political map muhabbeti, siegleri, pvpsi çok iyi. Fakat sınıfları ve gearı rol sistemi ile kısıtlaması, skill cap olmaması herkesin kendi içerisinde herşeyi craft etmesi, ekonomi olmaması, oyunu sırf massive counter-strike a bağlıyor. Bunun dışında Taming yok, PVE zayıf. Yukarıda da dedim, bana göre sandbox bu değil. skill point grindlayıp, pvp yapiosun.

Mortal Online ise gerçekten sandbox nedir anlamış. Housinginden, open worlde, pvp-full lootundan, tamingine, craftinginden, farklı tür madenlerin farklı yerlerden çıkması vs. ve üstüne skill cap de var . Sistem olarak gerçekten ideal bir sandbox iken. adamlar işi o kadar komplexleştirmişler ki, en basic fundamentallar sürekli hatalı buglı ve güzel değil. Executionı hep zayıf. En dandik metali eritmek için yok o metalin loreunu oku onun kitabını bul, kullanacağın forgeun kitabını bul onu oku derken kitap kurdu olup çıkıyorsun. Ulan pvpyi düzelt, ability çalışmıyor onu düzelt, bugları düzelt derken, adamlar yok şu nehirden çıkan şu balık sana random şu statları verirken şu balık şunları veriyor gibi aptal işlerle uğraşıyorlar. Öncelliklendirmede kötüler. Ve her yeni sistem eklediklerinde bişeyler çalışmıo, bozuluyor derken adamlar oyunu toparlayamadı. Şimdi f2p olmuş galiba.

Bu Albion online'da da dediğim gibi, crafting iyi ve basit, pvp iyi, gear sistemi değişik, izometrik olması güzel ama gel gör ki, sırf resource toplama ve tier atlama oyunu olmuş bi de üsütne harita tasarımı inanılmaz kötü, open world hissiyatı yok. Ne PVE var, ne taming var, ne exploration, Bir de üstüne ipad için yapılıdğını bilince de ciddiye alamıyor. Candy crush mı oynuorum acaba dedirtio insana.

hepsinin iyi yanlarını birleştirince de Ultima Online oluyor zaten. adam 1997'de yapmış UO'u. 17 sene oldu, biri üzerine yapamadı şöyle birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...