Jump to content
souldarkorn

Kedi Mamaları Hakkında Araştırma

Öne çıkan mesajlar

§ 23 Şub 2015, 15:34
benden baska benefit kullanan yok sanirim. yerli bir mama, sokak kedilerine veriyorum. (evdeki kedim proplan steril yiyor su anda). veterinere sordum, onerdi. kullanmaya basladim. o pansiyon verdigi hayvanlarda bunu kullaniyor.

ama kotu bir sey mi yapiyorum iyi bir sey mi yapiyorum bilmiyorum.

http://www.petburada.com/?B=Arama&Arama=benefit&Kid=139

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2015, 15:41
wtf 1 tl ye 2 kg mama mı olur lan. Bunun içindeki mamayı geçtim paketi o para zaten.

brit care 1 tl wtf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2015, 16:47
Kediler için yazılmış ama bazı markaların (orijen, acana, brit care gibi) üretim fabrikalarına bakın. TR de her hangi bir gıda üretimi yapan hiç bir firmanın böyle tesisleri yok.

Bazılarına biraz gelişi güzel sallanmış. O listeye bakıldığında güvenilir marka yok denecek kadar az. Var olanlarıda tr piyasasında bulman çok zor. Çok güvenilir değil denilen mamasın fiyatı bile 300tl civarı.

Köpek için bonacibo kullanıyorum. Ara sıra param oldukça acana alıyorum. 2 ay düzenli kullanıldığında tüylerinde fark oluyor. Bonacibo ile arasındaki kalite farkını buradan anlıyorum.

şu site güzel review çekiyor.

http://www.petfoodratings.org/cat-food-listings-reviews/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2015, 17:01
Anlamadım ya sitede bir yanlışlık var heralde şuan. 1tl ye 2 kg mama olmamalı. Düzgün bir markaysa abanın bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2015, 17:40
Veterinerle konuştum o da onay verdi ve Orijen almaya karar verdik. Diğer alternatiflere göre pahalı ama tonlarca mama deneyip onca parayı abidik gubidik mamalara harcadık zaten bir de bunu deneyelim.

Bakalım sonuç ne olacak buraya güncelleme yaparım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2015, 18:07
Argoel said:

Anlamadım ya sitede bir yanlışlık var heralde şuan. 1tl ye 2 kg mama olmamalı. Düzgün bir markaysa abanın bence.

Robocop'taki köpek maması usulü üretiyorlardır o mamaları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2015, 18:22
orijen acana ile aynı ama daha pahalı.

ben gg den 127 liraya 7 kiloluk acana wild praire alıyorum.

yutuyo piçler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 23 Şub 2015, 19:46
Aynı yerde üretilmiyor mu bunlar ? Tam olarak aralarındaki fark ne ? Bir de yurt dışı fiyatlarına baktım da TR fiyatlarının yarısının da altında. Bir sonraki seyahatte çantaya atarım ben bunlardan bi tane :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 03 Mar 2015, 11:33
n&d kısırlaştırılmış kullanıyorum 6 aydır. gayet memnunuz. severek yiyoruz, neşeliyiz, ışıltılıyız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Mar 2015, 12:40
souldarkorn said:

KEDİ MAMALARI

Bonacibo: Türkiyede üretilen ucuz ve kalitesiz mamalar. Kristal oranı fazla olduğundan kanlı idrar, kusma, sonunda da damar tıkanması ve bağırsakların yırtılmasına sebep oluyor.

Kaç aydır bunu kullanıyordum. Hatta etrafımda senelerdir kullanıp gayet mutlu olan kedi sahipleri de var.

Bu liste biraz abartılı geldi bana. Hani bizim yemekler için de söylenir ya "organik beslenin!" diye ama hiçbirimiz tası tarağı toplayıp köye gidip kendimiz yetiştiremeyeceğimizden yapamayız, biraz da onun gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eki 2015, 18:54
liste bildiğin boşa sıkış ya. hangi mamanın pr çalışmasını yapmaya çalışmışlar merak ettim açıkçası.

bu listeye göre kediye hiçbir şey verilemiyor. çünkü hepsinde problem var.

micho, alice, bonacibo, whiskas, royal canin ve bonnie ıslak mama kullanıyorum, kullandım. hiçbir problem yaşamadım. üçüncü nesil kedim büyüyor evde. ananesiyle anası da var yani öyle diyeyim. hep bunları yediler ama ne bağırsak ne de başka bir problem yaşamadılar.

kilosuna 300 lira verilir mi lan mamanın. iki kedim 1kg mamayı maksimum 6 günde yiyor benim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 04 Eki 2015, 19:48
iyi ki kedim yok ya (daha doğrusu var da yedirme içirme işlerine annemler bakıyor) yoksa hergün review okuyup günde 3 defa veterineri arıyordum "abi bak böyle böyle diyorlar şu mama için. alalım mı iki kamyon?" diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Eki 2015, 13:20
Acana ile Orijen aynı firmanın ama Orijen daha premium. Daha premium dediğim yağ kaynağı daha değişik ve proteini daha fazla sanırım, bu nedenle bazı kedilerde bünyeye göre daha ters etki yapabiliyor.

Bizimkinin bağırsakları biraz hassas. Orijen'e düzenli geçişte bile daha cıvık ve kokulu kaka yapan, ara sıra kusan kedimiz Acana Wild Praire ve Grasslands'e bayılıyor, kakası da hem kokusuz hem beton gibi. Topaklanma önleyici ödül mamasını da verince kusmuyor da hemen hemen hiç. Sonunda bulduk dengesini. Günde 40-50 gram yazan şeyi de kontrolsüz verirsen 90'a kadar yiyor ayıcık, kontrollü veriyoruz artık mecbur :p

TLDR; Orijen fazla saflıktan ağır gelebiliyor, Acana ve N&D ideal gibi duruyor tahılsızlarda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 05 Eki 2015, 13:33
Nd yüzünden bizim minnoş ağlayıp duruyo ya. Ölçüye göre verirsek ağlamaktan harap bitap düşüyo (beynimizi mikiyo), fazla versek de iki katına kadar yiyebiliyo. Ağladığı da yalandan ya itin dölünün, hemen yanındaki mama kabında acana var leyla'nın, ona elini bile sürmüyo. Napıcaz bilmiyorum. Nd kısırlaştırılmış harici düşük yağlı tahılsız mama önerisi olan var mı? Acana'da böyle ağlamalar yaşamadığından günde diyet ölçüsünde vererek zayıf tutmak çok daha kolay olacak gibi duruyo çünkü. Eğer evdeki tek mamanın acana olduğunu bilirse onun tadını sevmediğinden ağlamaz gibi geliyo bana. Diyet ölçüsünde veririm öyle bi durumda. Erkek kedi diye de tırsıyorum ama gerçi :/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 01 May 2019, 08:49

royal canin mamalarını şiddetle tavsiye ediyorum kedilerim için kullandım ve diğer birçok mamadan daha fazla iştahla yediler. https://royalcanin.xyz/ bu sayfada tüm mamaları incelemişler. Benim yetişkin kedilerim vardı ve bu mamayı kullandım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 12 May 2019, 06:52

fit32'yi benimki de iştahla yiyor da bazen iştahla yemeleri o kadar da iyi olmayabiliyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...