Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Order of the Stick #2

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

Şu mesajla son bölümü ard arda okuyunca aklıma bir şey geldi.

Coldwind said:

887

887

ve böylelikle Oracle'ın kehaneti olan Elan'ın mutlu sonu ve Belkar'ın ölümü paralel evrende gerçekleşir.

Paralel evren değil de Elan rüyasında mutluyken ölürse(yani şu anda yediği ilüzyon büyüsünden çıkamamışken ölürse) yine happy ending sayılabilir. Oracle ın neredeyse bütün kehanetleri dolaylı yoldan gerçekleşti...

-Durkon öldükten sonra undead oldu (dolaylı olarak ölümden sonra vatanına dönebilecek yani).
-Belkar Roy'un, Miko'nun ve Miko'nun atının ölümlerine dolaylı yollardan sebep oldu. Oracle ı kendi öldürdü, soruda adı geçip te ölmeyen bir tek V kaldı.
-Roy Oracle kehaneti kıvıramasın diye çok direkt sordu ve ilk saldırılan yer Azure city oldu. Ama Kraagor ve Girard ın gate leri arasında seçim yapılması gerektiğinden Girard dedi(yani Xykon gerçekten gelicek büyük ihtimalle). Bunda çok dolaylı bir şey yok gerçi, 2. saldıracağı gate i söylemiş oldu.
-V ultimate arcane power a "dolaylı yoldan" sahip oldu. Kendisi edinemedi ama soul splice lar sayesinde kullandı.

Elan ilüzyon altında mutlu mutlu ölürse de tam buna paralel bir happy ending olur. Öyle bir şey olacaksa da tam zamanı:p

Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Şu mesajla son bölümü ard arda okuyunca aklıma bir şey geldi.

Paralel evren değil de Elan rüyasında mutluyken ölürse(yani şu anda yediği ilüzyon büyüsünden çıkamamışken ölürse) yine happy ending sayılabilir. Oracle ın neredeyse bütün kehanetleri dolaylı yoldan gerçekleşti...

-Durkon öldükten sonra undead oldu (dolaylı olarak ölümden sonra vatanına dönebilecek yani).
-Belkar Roy'un, Miko'nun ve Miko'nun atının ölümlerine dolaylı yollardan sebep oldu. Oracle ı kendi öldürdü, soruda adı geçip te ölmeyen bir tek V kaldı.
-Roy Oracle kehaneti kıvıramasın diye çok direkt sordu ve ilk saldırılan yer Azure city oldu. Ama Kraagor ve Girard ın gate leri arasında seçim yapılması gerektiğinden Girard dedi(yani Xykon gerçekten gelicek büyük ihtimalle). Bunda çok dolaylı bir şey yok gerçi, 2. saldıracağı gate i söylemiş oldu.
-V ultimate arcane power a "dolaylı yoldan" sahip oldu. Kendisi edinemedi ama soul splice lar sayesinde kullandı.

Elan ilüzyon altında mutlu mutlu ölürse de tam buna paralel bir happy ending olur. Öyle bir şey olacaksa da tam zamanı:p

Bana da öyle geliyor açıkçası. Yalnız gerçekleşirse.. haters gonna hate diyeyim. Ben Belkar için de aynı konunun dolaylı olduğunu düşünüyorum.

Bu arada, 886'daki olayı official forumdan birisi açıklamış.

886 feat

Feat: Mage Slayer

Büyükbaba Horace Greenhilt öğretiyor Roy'a bu hareketi. Üzerine Roy da feat alıyor. Güzel feat'miş bu arada :)

Sosyal ağlarda paylaş

Coldwind said:

886

defensive casting yapamadı, concentration check attı, hepsinde de failledi, rüyada tabii :)

tamam ama caster'in bu durumun farkinda olmasi lazim diyor. roy bile bilmiyor ne yaptigini, xyron hic bilmiyor. yani pek oyle degil gibi geldi :)

889

evet ben de elan'in ilk cikmasina sasirmadim bard olmasindan sebep. yalniz sonunda aciklamasi iyi oldu ya. beynim eriyecekti hikayenin gidisi yuzunden. simdi nereye kadar geri donduler acaba. v'nin herkesi oldurdugunu farkettigi yer de illuzyon muydu? vs.

Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen sadece koridordur. Şurada patlamadığı için muhtemelen işe yaramıyodur dedikleri rune lar parlıyo son karede, onlar da sanırım sadece koridorda vardı. Koridordan öncesinde duvarlarda bir şey yok ama girdikleri koridora giden kapıda var. Yani en fazla kapıyı yeni geçmiş filan olabilirler işte.
http://www.giantitp.com/comics/oots0886.html
http://www.giantitp.com/comics/oots0881.html

V de ilüzyon altında değil tabi, o koridora hiç girmedi.

Benim en çok merak ettiğim şey Belkar a ne olduğu şu anda.
Ayrı ayrı rüya görüyolar sanmıştım, Belkar sadece Roy un rüyasında ölmüştür diye düşünüyordum ama gördükleri rüyalar bağlantılıymış. Belkar ın da mutluluğunu sağlaması gereken bir rüyada niye Belkar ölsün ki?
Durkon un ölümünden kendini sorumlu tuttuğu için kendisi de ölmeyi mi düşünüyordu yoksa?

Sosyal ağlarda paylaş

890

890

Belkar'ın alignment'ı CN olmuş mudur acaba?

edit: official açıklama

Rich Burlew Belkar'ın rüyası hakkında açıklama yapmış:

It's not the afterlife. It's Shojo's quarters, as previously seen in one of the bonus strips in War and XPs.

Belkar's dream was entirely separate from that of the rest of the Order, and he never died in his. Instead, he saw whatever improbable string of events would be required to justify Shojo's resurrection so that Mr. Scruffy could get tummy rubs, because that's what Mr. Scruffy wanted.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...