Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oyun Programciligi Hakkinda

Xoo

Öne çıkan mesajlar

Facebook uzerinden oynanmasi amaclanan ayni zamanda apple app storeda uygulamasi olacak bir oyun yaptirmak istiyorum. Oyunda grafiksek olarak sadece arkaplanlar olacak, geri kalan kismi text based olucak muhtemelen yapmasi derin bir yazilim bilgisi gerektirecek bir oyun olucak. Yazilim konusunda bilgim yok, bilgisi olan bir paticik uyesi var ise, ben sadece butun sistemleri anlatarak yazilmasini saglayacak insanlari nasil bulabilirim, bu is icin kac kisi gcalistirmak gerekir veya bu isi bana yapabilecek turkiyede bir sirket var midir, ne kadar bir sermaye gerekir ortalama olarak bahsedebilecek bilgi verebilecek var midir?
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Selam,

Biraz detaylandirirsan yardimci olabilirim bi ihtimal.

oncelikle bilgi almak istiyorum bahsettiklerimle ilgili, proje hakkinda soyle dusunuyorum bir kisi grafik isleri bir kiside kodlama isleri ile ilgilenecek ve bu sayi duruma gore arttirilacak ama kodlama hangi dilde olacak ne kadar zaman alacak uzun vadede guncellemeleri duzeltmeleri yapilacak yani genel olarak bu isler nasil olacak nekadar para tutacak once bunlari anlamaya calisiyorum, eger bilgilendirebilecek biri var ise simdiden tesekkur ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

O istediklerin proje planin/detayli anlatimin olmadan zor iste.

Bir sekilde mumkun mertebe detay sunman lazim ki sana ne gerekecegi, ne seviyede calisanin gerekecegi ve istenen surede cikarilabilmesi icin projede kac kisinin calismasi gerektigi belirlenebilsin.

Fiyat olayi bu kisimdan sonra gelir zira gelistirmeyi yapacak sirket icin maliyet az cok bellidir artik. Calistiracagi elemanlarin maaslari + gunluk ofis masraflari.

Bunun ustune sana yansiyacak miktar asagi yukari bunun 3 katidir. Tecrubeyle sabit olarak soyleyebilirim ki cogu kucuk ve orta isletme patronu bu hesabi ayni sekilde yapar. Bana maliyeti 10 liraysa, musteriye verilecek fiyat 30 lira der. Bunun 10 lirasi masraf, 10 lirasi verecegi vergi vesaire, 10 lirasi da sirketin kasasina kalacak paradir en kaba hesapla.
Sosyal ağlarda paylaş

Yuzde 35 de annual support koy Di o fiyatin ustune :)

@OP

Proje planlamani ne kadar iyi yaparsan, anlasma yapacagin fiyat o kadar esneme payini kayip eder (kotu gibi gorunsede senin acindan iyi birsey, firma tarafinda finans olarak kotu ama isi yapacak muhendis icin iyi birsey).

Mevcut fikrin kabaca su hale gelirse goruselim;

1- Temel oyun mekanikleri taslagi (Ozetle; Amac, Arac ve Sonuclar)
2- Is modeli (Oyundan nasil para kazanmayi planliyorsun)
3- Isletme modeli (Isletme kismini sen mi yapacaksin yoksa firma mi yapacak)
4- Teknik destek beklentin (Kapsamadan ziyade ne kadar sure anlaminda)
5- Beklenen bitis zaman araligi

Bunlarin karsiliginda Firma dan beklentin "ozetle", kac etap da, kac kisiyle ve ne kadar surede bu isi "bitireceklerinin" taahutunu ve sure anlaminda ne kadar sapma olabilieceginin "sozunu" alabilirsin.

P.S: Bu maddeleri ilk defa turkce yaziyorum, anlamsiz kisimlar olmus ise affola. Ayrica ilk madde nin kapsami cok genis, butun maddelerden daha da onemli, uzerine en cok dusunmen gereken kisim o, en azindan benim fikrim.
Sosyal ağlarda paylaş

Gladmir said:

Yuzde 35 de annual support koy Di o fiyatin ustune :)

@OP

Proje planlamani ne kadar iyi yaparsan, anlasma yapacagin fiyat o kadar esneme payini kayip eder (kotu gibi gorunsede senin acindan iyi birsey, firma tarafinda finans olarak kotu ama isi yapacak muhendis icin iyi birsey).

Mevcut fikrin kabaca su hale gelirse goruselim;

1- Temel oyun mekanikleri taslagi (Ozetle; Amac, Arac ve Sonuclar)
2- Is modeli (Oyundan nasil para kazanmayi planliyorsun)
3- Isletme modeli (Isletme kismini sen mi yapacaksin yoksa firma mi yapacak)
4- Teknik destek beklentin (Kapsamadan ziyade ne kadar sure anlaminda)
5- Beklenen bitis zaman araligi

Bunlarin karsiliginda Firma dan beklentin "ozetle", kac etap da, kac kisiyle ve ne kadar surede bu isi "bitireceklerinin" taahutunu ve sure anlaminda ne kadar sapma olabilieceginin "sozunu" alabilirsin.

P.S: Bu maddeleri ilk defa turkce yaziyorum, anlamsiz kisimlar olmus ise affola. Ayrica ilk madde nin kapsami cok genis, butun maddelerden daha da onemli, uzerine en cok dusunmen gereken kisim o, en azindan benim fikrim.

Özel mesaj olarak ulaşıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...