Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[DoD] Neden ?

Dely

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar size bir soru sorucam sizler day of defeat i seviyorsunuz değilmi peki tmm çok güzel (herkezin evet dediğini düşünüyorum) eee ne yapıyorsunuz ? bir birinizle yok ilk day of defeat clanı bizim clandı,yok ilk server o değil buydu,yok sen şöyle yaptın yok böyle yaptın Yılın en iyi modu secildi,ama bizde online olarak oynayan sadece 200 kişi belki var belki yok yani artık şuna bi son verin eskiyi unutun (tmm unutulmaz ama ) paticik de bize böyle bir imkan sağlamış biraz daha oyuncu toplayalım diye bunu değerlendirelim,şuanda aldıgım haberlere görede bütün oyun serverları won-auth durumuna gececek 1 tane serverımız var ve belkide oda olmayacak... (tmm ne güzel eskiden yaptıgımız gibi herkez değişik değişik yabancı serverlarda 200 ping le oynar...)neyse artık dayofdefeat.gen.tr sitesini aktif hale getirecektim,belki ilerde hepimiz birden arkadaş olarak oynarsak şu oyunu yaparız ...[hline]don`t worry,be happy...
Sosyal ağlarda paylaş

benim açtıgım konunun bununla ne ilgisi var anlamış değilim ama neyse ... hayırlı olsun şimdiden

said:
Sly-One, 13 May 2003 18:19 tarihinde demiş ki:
sadnwaves de dod olayını bitiricez bu yaz hayırlısıyla :p[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
[hline]don`t worry,be happy...

[Bu mesaj Dely tarafından 13 May 2003 19:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1-eğer öyle olsaydı şuan ben bu threadı açmaz idim....
2-neyse herkez alsın won-auth lu cd keyini oynasın abicim yabancı serverlarda,kimsecikler de stress olmaz...

said:
Silthanas, 13 May 2003 18:03 tarihinde demiş ki:
peki hersey iyi, guzel
Sosyal ağlarda paylaş

Demekki yanlış biliyorsun,sen kolayoyun ile ne zaman tanıştın ?
dod serverını boş tutarak nasıl bir prestij sağlayacagımızı düşünüyorsun ¿ boş server ile prestijmi sağlanır -kullanıcı düşünür aaaa buranın yöneticisi kim be baksana bomboş duruyor insan biraz reklam yapar oyunu tanıtır sevdirir -kullanıcının kafasına karpuz düşer aha way be kolayoyun ne kadar prestij li bişi yapıyor cs serverı lazım ama hala dod serverını bomboş tutuyor,vay be gerçek ten harbici adamlarmış,böyle bi mantığı kimse kusura bakmasın sadece bizler kullanırız.Bir online gaming de Prestij hele hele Kolayoyun`da kullanıcıya saygılı,hoşgörülü,kullanıcıya elinden geldiğince yardıma koşan,adminliğin ne anlama geldiği bilen,deneyimli yöneticiler ile prestij kazanır bu bizde var yani prestijliyiz...
serverı kapatmaya niyetimiz yok,sadece kolayoyuna gelmeyin diyorum...(stress yapacaksanız)
said:
Silthanas, 13 May 2003 20:05 tarihinde demiş ki:kolay oyun un da prestij kazanmaya calistigini biliyoruz..

[Bu mesaj Dely tarafından 13 May 2003 20:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu kimin yaptığını iyice araştırmak lazım,asla böyle bir cabamız olmadı olmayacak,biz zaten baltalanmış bu dünyayı yeniden yeşillendirmeye çalışan kişileriz...biz tarlayı sürdük ve bu yaz mevsiminde az da olsa meyve almayı düşünüyoruz yani projelerimiz var ve bu olay kolayoyun altında yani prestij kazanmak için yapılmıyor...

said:
Silthanas, 13 May 2003 20:05 tarihinde demiş ki:
unutmayin ki TR de dod dunyasini(olmayan dunyayi) baltalamis olacaksiniz...[hline]The Eshreff...
Sosyal ağlarda paylaş

benim mesajım silth eydi senin topice cewap deil.
bu arada benim sandwaves de baya tanıdıım war şu an yok ise dod server açarlar yani boş durucaklarını zannetmiorum.. boş dururlarsa dürterim açtırmaya çalışırım silth.
yani başkasına deil bu mesaj silth e o yüzden bold.[hline][i]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Sosyal ağlarda paylaş

Clan [WKII] DoD un türkiyede yok olmaması icin elinden gelelini yaptı kimseler bu oyunu oynamaz iken kendi aramızda 4 kişi bile olsak servera girer oyun oynardık server kapandı paralı serverları rica ile ücretsiz yaptırdık...şuan Clanımızdaki bir cok insan gerçekten cok yogun ben de dahil olmaz üzere (üni bitiyo ayın 27 sinde işlerim bitecek gerci:)) ginede her hafta sonu cuma c tesi aksamları gece 22 den sonra hep serverda olduk sırf bu oyunu yasatabilmek tanıtabilmek amacıyla...eğer sizde biras olsun bu işe katkıda bulunalım diyorsanız hafta sonra ları servera bekleriz ..kalın saglıcakla

[WKII]Col.Kiith-Sa[OwP]
Sosyal ağlarda paylaş

sagol bab...

said:
kiith-sa, 14 May 2003 20:26 tarihinde demiş ki:
Clan [WKII] DoD un türkiyede yok olmaması icin elinden gelelini yaptı kimseler bu oyunu oynamaz iken kendi aramızda 4 kişi bile olsak servera girer oyun oynardık server kapandı paralı serverları rica ile ücretsiz yaptırdık...şuan Clanımızdaki bir cok insan gerçekten cok yogun ben de dahil olmaz üzere (üni bitiyo ayın 27 sinde işlerim bitecek gerci:)) ginede her hafta sonu cuma c tesi aksamları gece 22 den sonra hep serverda olduk sırf bu oyunu yasatabilmek tanıtabilmek amacıyla...eğer sizde biras olsun bu işe katkıda bulunalım diyorsanız hafta sonra ları servera bekleriz ..kalın saglıcakla

[WKII]Col.Kiith-Sa[OwP]
[hline]WKII Clan Page - Kolayoyun - Turkmap Oyun Editing Siteniz
don`t worry,be happy...
Sosyal ağlarda paylaş

son sınavlar bitsin tekrar dod'a girişicez :) o zaman görüşürüz. yanlız kaç zamandır dod oynayamıyoruz ve şu an hangi sürüm, hangi server ve bilimum bilgileri bilmiyoruz. biriniz sölerse burdan yaada özelden seviniritm.[hline] DAoC: Seyid Battal @ Exc|Alb (inactive)
UO: Ivan Valiant @ OSI|Atl (inactive)
CS,TF,HLDM: =LeadeR=
Sosyal ağlarda paylaş

dod 3.1 suan dod.kolayoyun.com

said:
LeadeR, 14 May 2003 21:00 tarihinde demiş ki:
son sınavlar bitsin tekrar dod'a girişicez :) o zaman görüşürüz. yanlız kaç zamandır dod oynayamıyoruz ve şu an hangi sürüm, hangi server ve bilimum bilgileri bilmiyoruz. biriniz sölerse burdan yaada özelden seviniritm.[hline] DAoC: Seyid Battal @ Exc|Alb (inactive)
UO: Ivan Valiant @ OSI|Atl (inactive)
CS,TF,HLDM: =LeadeR=
don`t worry,be happy...
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda fazla bir sey yazmayacagim. Herkesin soylediklerinde dogruluk payi goruyorum. Zaten su anda burada bulunan camia icinde bu atmosferi zehirleyecek kimse yok. Herkes fikirlerini belirtmis. Bana gelince soyleyecegim sudur; gercek bir oyun etigine sahip, serverda bulunan diger insanlara saygili ve toplum icinde nasil davranmasi gerektigini bilen 10 oyuncuyu, buglari istismar eden, spawncamp yapan, diger kimselere hakaret eden yahut satasan 100 oyuncuya tercih ederim. Admin olarak calistigim surec boyunca da sorumlu oldugum serverlarda hep bu ilkeyi gozettim. Sonuc gercekten harikaydi.

Ayrica paticik/dod`u yakinda aciyoruz. Boylece diger arkadaslarin da belirttigi gibi oyunu tanitma imkanimiz artacak. Sadece bu sitenin uyelerinin 4/1 bile ilgi gosterse TR DoD icin bu bir devrim olacaktir. Nitekim ben bunun boyle olacagini dusunuyorum.

Tr`de WON serveri konusuna gelince. Bu konuda sahsen kararsizim. WON Global Admin olarak calisirken Turkiye`deki serverlari rapor etmem gerektigi halde bu bilgiyi onlara vermeyip saklamamin sebebi sadece Turkiye`de yeni yeni filizlenen DoD camiasini yoketmis olma ihtimaliydi. Zira ulkemizin ekonomik durumu malum herkesin orijinal cd alacak durumu yok. Bu bir yerde emege karsi bir suc olsa da Turkiye`deki camiayi bu yuzden suclamak mumkun gorunmuyor bana. Eger ki Turkiye WON sistemine gecerse bunun getirecegi artilar sunlar olacaktir.

1) Bir oyuncu serverda uygunsuz davranislarda bulunmadan once 2 kere dusunecektir, zira WON id`den permanent ban yerse yeni half life almasi gerekir (ban kaldirilmadikca) Boylece serverlarda daha rahat bir kontrol mekanizmasi kurulmus olur.

2) Turk oyuncular da orijinal cd key`e sahip olduklarindan Avrupa`daki oyun camialariyla daha kolay irtibat olanagi bulacaklardir. Kaldi ki bu Turkiye icin cok guzel bir gelisim olurdu. Cunku hem ovunerek hem de uzulerek soylemeliyim ki gerek avrupa, gerek amerikan oyun camialarinda ilk boy gosteren turk oyuncu ben olmustum. Simdiye dek Turk online oyun camiasinin etigini ve yetenegini guzel bir bicimde temsil ettigime inaniyorum. Fakat benimle tanisan tum bu oyuncularin soyledikleri tek sey vardi : Neden turkler bizimle oynamiyorlar?
Onlara sebebi soyledigimde cogunun cevabi "cok yazik halbuki Tr gibi buyuk bir ulkeden cok buyuk bir oyuncu kitlesi bize katilabilirdi" oldu. (Abartmiyorum)

Durumun bu acidan da ele alinmasi gerektigini dusunuyorum.

Bu arada ekleyeyim :) Yaz tatili baslayinca pingim yuksek olsa da turk serverina gelecem oynamaya. Su anda gozlemledigim kadariyla kolayoyun serverinin administrasyonu gayet iyi ve duzeyli bir atmosfer var. Nitekim oyuncular da gayet iyi oynuyor. Benim icin bir slot bos birakin yani :)[hline]"that's a fact. yes it is. without napalm death, you'd have no fear factory, machine head or cradle of filth and the luvvy-dovey ravey-davey dance would have remained untainted by the screaming 900mph politico-punk of berlin's totally mental digital hardcore bands. napalm death is to blame. curse them!"
Sosyal ağlarda paylaş

herzaman yerin hazır sen iste yeter ;) bu arada hocam seninle bi contact kuralım ICQ kullanıyormusun ?

said:
Wolfshade, 15 May 2003 22:19 tarihinde demiş ki:Bu arada ekleyeyim :) Yaz tatili baslayinca pingim yuksek olsa da turk serverina gelecem oynamaya. Su anda gozlemledigim kadariyla kolayoyun serverinin administrasyonu gayet iyi ve duzeyli bir atmosfer var. Nitekim oyuncular da gayet iyi oynuyor. Benim icin bir slot bos birakin yani :)
don`t worry,be happy...
Sosyal ağlarda paylaş

Dely numarayi forum mailden yolladim ozeline bir bak :)
Bu arada yarin gece serverda olursaniz tr saatiyle 12`de fln ben de gelebilirim. Gerci bende 1.0 yuklu ama bi caresini buluruz hehe ;)[hline]"that's a fact. yes it is. without napalm death, you'd have no fear factory, machine head or cradle of filth and the luvvy-dovey ravey-davey dance would have remained untainted by the screaming 900mph politico-punk of berlin's totally mental digital hardcore bands. napalm death is to blame. curse them!"
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...