Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Android Uygulamaları #2

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

şimdi bi sorunum var.dün telefonu rootladım.superuser uygulaması geldi doğal olarak ama çince.bunu silip normal su fln nasıl yükleyebilirim?
bide setcpu ayarları ne yapabilirim varmı aranızda kullanan.
bide freedom diye bişey yükledim bilen bilir bunun bi zararı olurmu?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar selam,

Bugun ilk androidli telefonumu (s4) almis bulunuyorum. Fakat ilk cikan iphone'dan beri sadece iphone kullandigim icin androidin arayuzune ve kullanimina cok uzagim. Simdi illa ki her android telefonda abi bu app mutlaka her telefonda olmali dediginiz appler vardir diye tahmin ediyorum. Bu topicde de 10-15 sayfa okudum fakat tam aradigim seyleri bulamadim. Android noobuna tavsiye edebileceginiz, bak sunlar sunlar olursa telefondan daha cok keyif alirsin diyebileceginiz appler var midir?
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi, kişiselleştirme adına themer deneyebilirsin. ancak ağır gelebilir.

zooper widget da oldukça hoşuna gidecektir. nova launcher daha bir stabil launcher deneyimi sunabilir. icon packler de hoşuna gidecektir muhtemelen.

music player olarak bana sorarsan en iyi program rocket player şu an.

tasker oldukça iyidir. pilini daha iyi kullanmana da yardımcı olur hem.

google keep reminderlar konusunda oldukça iyi GPS desteği de var hem.

floating apps ek pencere açma konusunda baya iyi....

müzik konusunda itunes kullanıyorsan isyncr ve retune olmazsa olmaz iki program.

wallpaper ve ringtone için Zedge iyidir.

yahoo weather da hava konusunda saatlik değişimleri verebiliyor benim baya işime yarıyor açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Supersin levie, aradigim da tam boyle birseydi gercekten. Pekii simdi bir noob sorusu daha. Bu widgetlar tam olarak nedir? Her swipe yaptigimda karsima cikan backgrounda calisan appler mi? Bunlardan cok kurmak telefonun ram'ini cok zorlar mi?
Muzik icin de, iphone'da boyle bir olay yoktu haliyle. Direk ipod'a girip dinliyorduk. Burda default olarak gelen program yetersiz mi kaliyor ki bi muzik app'i yukluyoruz?
Ek pencere acma konusu nedir, onu tam anlayamadim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bathory said:

Supersin levie, aradigim da tam boyle birseydi gercekten. Pekii simdi bir noob sorusu daha. Bu widgetlar tam olarak nedir? Her swipe yaptigimda karsima cikan backgrounda calisan appler mi? Bunlardan cok kurmak telefonun ram'ini cok zorlar mi?
Muzik icin de, iphone'da boyle bir olay yoktu haliyle. Direk ipod'a girip dinliyorduk. Burda default olarak gelen program yetersiz mi kaliyor ki bi muzik app'i yukluyoruz?
Ek pencere acma konusu nedir, onu tam anlayamadim :)

widgetlar windowsdaki rainmeter gibi düşün. elinin altında bulunsun hızlı göreyim dediğin, işte saattir, havadurumudur, mesajlardır homescreeninde iconlarının yanında direk gözüken zamazingolar. haliyle sayıları arttıkça yüklenir cpuya ama çok abartı sayıda koyman gerekir kasması için.

müzik için default gelen samsungun kendi uygulaması vardır muhtemelen. ki stock (ROMla beraber gelen) uygulamalar pek çekici değil bana sorarsan. farklı dizaynda, kullanışlılıkta farklı müzik uygulamaları var (zplayer, nplayer falan filan) keyfine göre beğenir kullanırsın.

ek pencere, windowsdaki gibi aynen, kullandığın appi kapatmadan üzerine yeni pencere açmana sebep olur. özellikle twitter linkelrine falan tıklarken iyi oluyor...
Sosyal ağlarda paylaş

elzem diye bana sorsan,

airdroid
evernote
steam
bunların üstüne de poweramp ve aldiko koyarım heralde, onlar da en sık kullandıklarım.

nova ve themer falan da kullandım launcher olarak, 4.3 güncellemeden sonra stock launchera döndüm. Widget olarak da ana ekranda beautiful widgetsın havadurumu saat vs. var.
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

Promenader said:

gifleri arkaplan yapmak için hangi programı tavsiye edersin MrLevie ?

valla hiç öyle bir arayışım olmadı, ama bunu yapan programların çok da bir farkı olacağını sanmıyorum. lightweight olan bir tanesini direk kullanabilirsin bence.

ya bana öyle çok hardkor bişey lazım değil. hani basit fonksiyonları olsun yeter. ondan spesifik bi ad sordum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...