Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü'nde polis saldırısı

calimero

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Atatürk sizin gibi sığ düşünmüyordu ama. Atatürk devrimcilik oynamadı, bir şeyleri değiştirecek gücü vardı ve yaptı. Bu güce ulaşmadan da mal gibi atlayıp DEVRİM diye bağırarak vandallık yapmadı. Atatürk gücü elde etmek için çalıştı, ve elde edince de gereken aksiyonları aldı. Sizin öyle bir gücünüz yok, okulunuzda okumak yerine cam çerçeve indirerek de bu güce sahip olamazsınız. Eğer kafanız çalışsaydı adam gibi okuyup, adam gibi çalışıp hayatta bir yerlere geldikten ve belli bir ağırlığınız olduktan sonra, gerçekten bir şeylere etki edebileceğiniz zaman bu işlerle uğraşırdınız. Sizin yaptığınız lisede nazi partisi kuran bebelerden bir farkı yok, serserilik yapıp harcanıp giden binlerce gençten biri olursunuz ancak bu kafayla, başarılar.

çok güzel yazmışsın
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

irandaki seçim dönemindeki gençlik kalkışmasında bile üniversiteye polis giremiyodu, gençlerin sığınak yeriydi üniversiteler demişti iranlı arkadaşım.

Bir önceki seçim sonrasında çıkan olaylarda gösteri yapılan üniversiteler toptan kapatıldı bir süre, sen ne diyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

cumadan beri bilgisayarım yok o yüzden foruma bakamıyorum gıyabımda neler dönmüş neler.

19 sayfayı da okudum ve hepiniz haksızsınız. size laflar hazırladım:

quote yaparken hiç dikkat edilmemiş. okunabilirliğin annesini üzmüşsünüz.

kolektifinsan ve calimero'ya mobbing yapılmış bariz. mümkün olduğu kadar forumu her görüşün de temsil edilebildiği bir yer halinde tutmaya çalışıyoruz. herhangi bir tartışmada olduğu gibi birbirlerinizin görüşlerini kabul etmek zorunda değilsiniz fakat dile getilrilmesine de engel teşkil edemezsiniz.

insan gibi tartışın.

Ha ayrıca siyasal protesto'da şiddet gibi akademik manada dahi çözülememiş konuları iki dakikada çözmüşsünüz tebrik ederim.

Tamam abi, ülkenin bir kısmını Lectonya ilan edip, bağımsızım deyip harita vs koyabiliyor muyum kurallar dahilinde? Ve bunun gayet haklı bir hareket olduğunu çünkü insanları öldürmekten, bölücülük yapmaktan keyif aldığımı falanda söyleyebiliyorum sanırım banlanmadan?
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmalamakta sınır tanımıyorsun calimero.. Cam çerçeve inmiş, zarar verilmiş, dedektörler bile parçalanmış deniyor sen yahu alt tarafı cam çerçeve inmiş diyorsun. Sağa sola terör yanlısı mesajlar yazılmış. Sen arada çıkmış 2-3 tane öyle diyorsun. Koca koca kaldırım taşlarıyla polise saldırıyorlar sen gaz bombası atıyorlar diyorsun. Bu eylemlerin şiddeti ilerde artınca insan canına kıyılınca yahu 2-3 kişi ölmüş arada olur öyle mi diyeceksin.. Sizin gibi mağara adamlarından bizi korudukları için Türk Polisine teşekkürü borç biliyorum. Göte göt bile denilemiyor artık şu memlekette..
Sosyal ağlarda paylaş

siz burada konuşurken bizim kampüste savaş çıkmış.

https://pbs.twimg.com/media/BFzRy57CQAALQIJ.jpg şunu asmışlar. özel güvenlik müdahale edince kavga büyümüş, polis girmiş, tüm kampüsü gaza bulamış. öğrenciler sınıflarında mahsur kalmış. arka kapılardan camlardan falan kaçmışlar.

anasını sattığımın memleketinde ne gösteri yapan gösteri yapmayı biliyor, ne polis müdahale etmeyi biliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

siz burada konuşurken bizim kampüste savaş çıkmış.

https://pbs.twimg.com/media/BFzRy57CQAALQIJ.jpg şunu asmışlar. özel güvenlik müdahale edince kavga büyümüş, polis girmiş, tüm kampüsü gaza bulamış. öğrenciler sınıflarında mahsur kalmış. arka kapılardan camlardan falan kaçmışlar.

anasını sattığımın memleketinde ne gösteri yapan gösteri yapmayı biliyor, ne polis müdahale etmeyi biliyor.

bir kişide çıkıp şunu yırtıp indirmeye çalışmamış değil mi?

yazık.

bu arada hacettepe perşembe cuma tatil edildi, nevruzdan dolayı olay çıkmasın diye sanırım tekrar.

öm atmışım yanlışlıkla kusura bakma ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Yazık günah vallahi, sınavım yok diye kampüse gitmemiştim. Büyük geçmiş olsun orada mahsur kalanlara.

edit2: Mahsur kalanlardan kastım, okuldan çıkmalarına izin verilmeyen, gerçekten oraya okumaya, çalışmaya giden insanlar... Diğerlerini Allah bildiği gibi yapsın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...