Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Battlefront

lord_gorthaur

Öne çıkan mesajlar

şimdi de kendini başından beri bu sistemle savaşan protagonist mi ilan ettin? özür dilerim komutanım davayı sattık EA'nin bir oyununa para verdik dememi mi bekliyorsun? çünkü daha önce bu sistem hiç yoktu, hiç kimse içinde microtransaction olan oyun oynamadı değil mi? bütün oyun firmaları bir cd projekt çünkü. bu mantıkla BF 2'ye laf edip de mobil oyun dünyasında x oyunu oynayan hemen herkes de potansiyel suçlu sayılsın o zaman. hepimiz birbirimizin library'sine girelim, vay ibne bu oyunda mt vardı lan sattın davayı diyelim.

olayları kişisel boyuta getirip, thread dışına taşıyan sensin. ettiğin laflar da rte quotes kıvamına ulaştı, farkında değilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Deno hem haksızsın hem de yağ gibi üste çıkmaya çalışıyorsun.
Microtransactionların kozmetik itemlar için olduğu oyunlarla uğraşmayı biz de bıraktık, he diyip geçiyoruz da şu para verdiğin oyunda kredi kartını geçirip son level ekipman aldıktan sonra %20 vuran aoe ability %100 vurmaya başlıyor ve aynı grind'i oynayarak yapmak için günlerini harcaman gerekiyor. Hani flag capturelayıp puan kasmak gibi kriteri olan bir grind de diil, kuru kuru playtime kasman gerekiyor, afk bota bıraksan da olur(ki afk bot da yazılacak bu tarz oyunlara, 4000 saatlik progress'i 2000$'a satın almak yerine millet 20$'a aldığı afk botla yapacak aynı şeyi). Şimdi sen gidip bu oyuna para vererek "eyw" çekiyorsun adamlara ve aynı yüzsüzlükle gelip burada yaptığın hareketi savunabiliyorsun...

Ayrıca hayatında bir tek mobil platformda oyun oynamış insanlar değil burdaki topluluk, 20 küsür senedir her türlü platformda her türlü oyun oynamış, bu oyunlarla büyümüş insanlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bir kere üslubuna dikkat et, yüzsüz falan hayırdır ya? seni ilgilendiren bir şey yok ortada, neyin enrage'ini yapıyorsun ki? öyle ya da böyle oyunun mevcut halinde herhangi bir mictrotransaction yok, gelmiş bana kredi kartı aoe ability hede hödö çekiyorsun.

ve hala, hala gelip bana bu sistemi savunduğumu söylüyorsunuz oyunu aldığım için. tabi, çünkü pre order ederken kristal olayı mevcuttu, iyi bari biraz daha para verip efsunlu armor çekerim üzerime dedim. kaldı ki, oyun p2w olarak çıksaydı da bu benim microtransaction'cı yapmazdı. ayıplaman gereken adam bu sistemi kullanandır. ha, diyebileceğiniz tek bir nokta var şu konu ile ilgili; abi microtransaction kullanmıyorsun, p2w ile işin yok ama gene de bu sistemin olma ihtimali vardı bu oyunda hatta ilerde de olabilir, verdin ea'ye para? deseniz anlarım. ona hak veririm, diyebileceğim de en fazla eski SW oyunlarını fazlası ile tükettim, kimisinin hala emulatörünü arada açıp oynuyorum ama artık bir yere kadar sarıyor, bu tüm EA corruption'ına rağmen SW atmosferi taşıyan bir oyun, verdik mecbur derdim. hakkınızı da verirdim. bugün mokoko ile olan tartışmamızda da döndüm adamdan özür diledim önceki sayfada ikimizin de haklı olduğu noktalar olsa da.

20 yıldır oyunla büyüdük biz dramı yapmaya da gerek yok, ben de 20 yıldır oyunla büyüdüm. ne kısmetmiş ki aynı ortamda büyüdük dediğimiz adamlara BF 2 üzerinden kendimi savunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen oyunun gayet eglenceli olma potansiyeli var. Ama EA progress i tamamen yoketmis su an. Grind bile denmez şu anki sisteme. Şu an almayın zaten. Hiç umudum yok ama EA, dice cikip biz bir bok yedik progression i duzeltiyoruz lootbox falan da yok derse o zaman gayet alınır bence.

Ama ac gozlu EA lootbox ı kaldırsa subscription modeli getirir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi üzerime gelmeyin demiyorum ki. ben kendimde kızılması gereken argümanı sundum yukarıda. ama kalkıp da p2w'cisin, micro'cusun yakıştırmaları gerçekten ayıp noktasına geldi. kim nerde neyimi görmüş de ranked bile olmayan oyunda bu tarz yakıştırmalarda bulunuluyor? fanboy'sun denmesine de lafım yok, öyleyim diyorum yahu. daha ne kadar açık konuşayım. fanboy'ı olduğum için aldım zaten.

Nekro said:

Aynen oyunun gayet eglenceli olma potansiyeli var. Ama EA progress i tamamen yoketmis su an. Grind bile denmez şu anki sisteme. Şu an almayın zaten. Hiç umudum yok ama EA, dice cikip biz bir bok yedik progression i duzeltiyoruz lootbox falan da yok derse o zaman gayet alınır bence.

Ama ac gozlu EA lootbox ı kaldırsa subscription modeli getirir.

lootbox sisteminin tamamen kalkacağını hiç zannetmiyorum bu oyunda. şu ana kadar ki tek improvement bütün bu haklı karşı çıkma sonrası Disney'in de direktifiyle p2w'nin kaldırılması. illa ki bir şeyleri grind ettirecekler. bunda da ne kadar çok oynarsan o kadar çok credit kazanıp bir şeyleri upgrade etme şansı elde ediyorsun işte. mevcut passive ability'lerin efektifliğini arttırma ya da yeni bir şey ile replace etme gibi. ama uğraşamam dersen de karşındaki adamlar seni epic card craft'lamış olsa da ultra zorlayan tipler değil. bir tek starfighter assault modunda ve gökyüzünde affetmiyorlar. belki bir de heroes vs. villains'da kötü takım varsa zorlanırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

abi grind zaten olsun, bf serisinin oynatmasının sebebi grind competitive olmadığı için, bf1de grind olmadığı için sıkılıp bıraktım ben mesela. kaç saat bf4 oynadım hala açamadığım şeyler var.

ama böyle grind olmasın, 1k saat harcamam gerekmesin achievement tabanlı olsun bf4'teki gibi bazı şeyler ve KUTU NE ABİ KUTU 2k17 lel.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kimse grinda karşı değil, ama grind yapıcaksak herkes yapıcak. parayı basan grindtan kurtulmayacak AAA parası ödediğin AAA bir oyunda. f2p olur, ya da pay2play'dir, ucuzdur, persistent official serverdır, olur server masrafları çıksın diye vs. ama bunda yok abi öyle bişey. dedicated server, üstelik provider'lar EA 'ye eşşşşek yüküyle server kira parası ödüyor, persistent bi oyun değil. sen hayırdır hem 60 70 euro para emişleyip hem progress satıyon sen kim köpek...

yüz verince astarını istemek bu işte. f2p'deki sistemi götüm götüm pay2play'e getiriyorlar biz de ekieki diye izliyoruz mal mal. Şu Shadow of Mordor olayı da facia mesela. kozmetik dışı in-game purchase, f2p oyunun income'ıdır abi siz hayırdır. sinirlendim baya.
Sosyal ağlarda paylaş

ya işte götlerinde patladı biraz şimdilik. Disney falan da araya girince ipe ipe kaldırdılar lootboxları. Devlet adamlarına kadar yankı yaptı olay.

Lootbox ı geri getircez tekrar düzeltip dediler. Ben sanmıyorum tekrardan hadi ver parayı bul karayı oynatacaklarını. p2w olmayacak birseyler getirirler yine. Ama sorun su haliyle de grind cekilir cile degilmis abi yapılır diyorsun da. Hesaplamislar casual adam 60 yaşına kadar falan oynaması lazım heroları upgradeleri falan yapabilmesi icin. Matchmaking yok rank yok oyunda zaten ne kadar oynacak millet. Mmo kafasında grind mekanigi olmaz bence bu oyunda.

Ki zaten adamlar f2p monetization modeli yapmis AAA oyunda ki millet üstüne para bayılıp lootboxlara abansın diye. Grind i biraz daha basitleştirmeleri lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

abi kimse grinda karşı değil, ama grind yapıcaksak herkes yapıcak. parayı basan grindtan kurtulmayacak AAA parası ödediğin AAA bir oyunda. f2p olur, ya da pay2play'dir, ucuzdur, persistent official serverdır, olur server masrafları çıksın diye vs. ama bunda yok abi öyle bişey. dedicated server, üstelik provider'lar EA 'ye eşşşşek yüküyle server kira parası ödüyor, persistent bi oyun değil. sen hayırdır hem 60 70 euro para emişleyip hem progress satıyon sen kim köpek...

yüz verince astarını istemek bu işte. f2p'deki sistemi götüm götüm pay2play'e getiriyorlar biz de ekieki diye izliyoruz mal mal. Şu Shadow of Mordor olayı da facia mesela. kozmetik dışı in-game purchase, f2p oyunun income'ıdır abi siz hayırdır. sinirlendim baya.

Hislerime tercüman olmuş yazı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...