Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pasif isk edinme rehberi

behran

Öne çıkan mesajlar

Yukarida yazdiklarim hala cok iyi paralar getiriyor, arada sadece zevkine arastiriyorum ve ayda 2 pos ile net 2 bil. getirecek kombinasyonlar buluyorum.
olay sadece ne kadar iyi arastirmacisin, ne kadar sabirlisin ve matematik bilmekten geciyor.
eve malisef oyuncularina tembel olmayi ogretti, genlerimizden gelen tembellikte cabasi. calisana, arastirana her zaman para kazanmak daha kolay olmustur ve olacaktir :)

Bilmeyenler icin soyle bir site linki vereyim, bir arastirin bakalim neler bulabileceksiniz :)

Low sec'de yasayabilmeniz icin ise ihtiyaciniz olan seyler; bir scout noob char ve industrial gemi binen bir char! Geri kalan MWD+Cloak+decloak+instawarp!

sevgiler
capt.logar
Sosyal ağlarda paylaş

Ben asıl şunu sormak istiyorum.

Size na kadar bir para lazım ve kazandığınız parayı ne yapacaksınız?

1- Sadece gtc paramı çıkarayım, bir de pvp yaparken kaybettiğim 3-5 gemiyi karşılasın bana yeter diyorsanız;

Girin 0.0'da bir alyansa, hem plex yapın hem pvp. Günde bir tane 6-10 veya 8-10 (ki bunlar tek başına rahatlıkla yapılabiliyor) yapın ve hem gtc hem de pvp parasını çıkarın. Üstelik kat be kat çıkarırsınız. Sıradan bir gemiyle de bu söylediğim plexleri çok rahat yaparsınız. 200-300 milyonluk bir gemiyle yani. Ya da anomaly yapın. Günde bir saatinizi ayırsanız, hem plex hem de gemi parası çıkar.

2- Benim gözüm yükseklerde, titan veya sc bineceğim. O yüzden 50-60b para lazım diyorsanız.

Girin bir farmer alyansa (bunları eve forumlarında çok rahat bulursunuz) dilediğiniz kadar anomaly, plex yapın. 1 senede çıkarırsınız en geç o parayı.

Ya da lvl 5 görev yapan bir grup kurun kendinize. carrier ile lvl 5 yapın. Günde 1-2 saatinizi harcayarak yılda 200-300b gibi bir para yaparsınız.

3- Yok ben isk kazanıp onu satacağım, ailemi geçindirmek zorundayım diyorsanız, valla onun yolunu ben bilmiyorum.

Bu söylediklerim, öyle çok yatırım, zeka, zaman ve uğraş gerektirmeyen işler.

Ha bunların hepsi bana zor geliyor. Bunun daha kolayı yok mu diye sorarsanız bence yanlış oyundasınız. Hemen Eve'e uninstall edin ve başka ufuklara yelken açın.
Sosyal ağlarda paylaş

iste eve yi bu yuzden seviyorum, herkesin kendine gore bir para kazanma yontemi var :)

kimisi tembeldir, hic ugrasmadan nasil para kazanirim derdindedir, kimisi sandbox oyunu bulmusken pohunu cikartip en olmadik seylerden para kazanmaya calisir, kimisi de o kadar tembeldir ki baskalarinin nasil para kazandigini taklit edip oyle para kazanir.

Yani eger para kazanamiyorsaniz ve/veya nasil kazanacaginizi bilmiyorsaniz birseyler hatali demek :)

ps: WTS Hel - full combat fitli, sadece turk arkadaslara 25 bil!
Sosyal ağlarda paylaş

"Captain Logar" said:

ilk not: size balik vermeyecegim, tutmasini ögretecegim :D

evet yukarida dedigimiz gibi reaction pos atacagiz. tabi ki bunun icin sermayeye ihtiyaciniz olacak, her iste oldugu gibi.

sermaye kazanma yollari:
*lvl 4 mission (güvenli)
*incursion (güvenli)
*mining (güvenli)
*low-sec plexing (riskli) *ninja WH (riskli)
*ninja 0.0 plexing (riskli)

reaction pos icin ilk gerekli olan sey, matematik!! Excell de tablolar hazirlayacaksiniz! Jitadaki fiyatlari ezberleyeceksiniz!
Aylik, haftalik materiyallerin dalgalanmasini seyredecek ve ögreneceksiniz! Neye paranizi yatiracaginizi bilmeniz gerekiyor! Hangi reactionu yaparsaniz daha cok kazanirsiniz, en önemli soru bu!

ikinci gerekli olan sey, dogru bir alis veris listesi! Ihtiyacinizi iyi belirleyin ona gore listenizi hazirlayip defalarca gözden geciriniz!

Üçüncü gerekli olan sey posu atacaginiz mekani secmek!
0.3 ve daha dusuk bir sistem olmasi gerekmektedir. Dotlan sitesinden yararlanabilirsiniz. Market hub lara yakinda olmasi, hi-sec e dogrudan baglantisi, istasyonlu ve en önemlisi trafigi az bir sistem ideal olacaktir. Sabirli olup biraz gözlem yapmanizi tavsiye ediyorum.

Evet, sermayemiz hazir, hangi reaction bize en iyi parayı kazandirir biliyoruz, alis veris listemiz hazir ve sistemimizi sectik! Simdi POS umuzu nasil kuracagiz ve baglantilar nasil olacak!
Bu adimda da size bir resim ile yardimda bulunayim :D Bu resim sadece örnektir, kendi reaction'unuza göre uygulayabilirsiniz!

Bu sekilde yatiracaginiz sermayeye bagli olarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Sadece haftada bir doldur-bosalt yaparak.

sorulariniz icin cekinmeyin

saygilar
capt.logar

ikinci not: bana hangi reactionu yapayim diye sormayin, soylemem. Herkes kendi yolunu kendi bulsun.

Bilgiler şahane. teşekkür. ufak bir detay daha =) pos atabilmek için corp'da pos manager role u vermek gerekiyor sanırsam =)
sevgiler
Dj
Sosyal ağlarda paylaş

kucuk bir tavsiye daha;
bu isi yapmak icin kendi corpunuzu kurun, sonucta sadece ihtiyaciniz olan industri gemi binen ve anchoring skilli olan bir char. eger biri ile ortak is yapmayacaksaniz kimseye sisteminizi soylemeyin ve yardim almadan yapin.
inanin sonradan bana cok tesekkur edersiniz :)

eger yok onemli degil diyorsaniz, evet starbase ile baslayan butun rollere ihtiyaciniz olacak bulunduguz sirketten!

edit: eger baska tam anlasilmayan, acmami istediginiz bir madde var ise sormaktan cekinmeyiniz!
Sosyal ağlarda paylaş

t3 reaction yapmak istediydim,
excel chartlar şunlar bunlar hazırlamıştım, ama wh yi uygun görmüştüm ben.

çünkü lowsecten biraz tırsıyorum, ben afk iken 1 hafta gelip patlatırlar diye.

nerelerde takılmak lazım?
providence tarafı uygun mudur ? ( ordaki rpcilerle takılıp? )

her tarafta korsan var çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark sana para toplayıp verelim 10bil ama sen oyunu bırak :)
O kadar bilgi verdiler daha soru soruyosun arkadaş :) Yapman gereken açık 3-4 günde çoğu low sec gezip bakabilirsin. Az trafik olsun dersen de Eve map var biliyorsun ki trafiği vs gayet güncel veriyor :)

Aslında oyun içinde herşey var ama mühim olanı ulaşmak istemek.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kopamıorm ki

ya para kaznaırım bişi yaparımda o zaman çok vakit öldürmüş oluyorum berbat bi ikileme giriyorum.

dışardan izlemek daha zevkli hehe.

halbuki 500mil falan param var, plexleri cepten alsam
500mil bana eve ömrüm boyunca yetebilir nasolsa t1 pvp yapıcam
Sosyal ağlarda paylaş

Sahsen benim birincil amacim para kazanmak degil. Oyuna yilalr once basladigim zamandan beri olan uretim merakimi tatmin etmek. Uretim isini oldukca eglenceli buluyorum sahsen. Surekli kendini gelistirmen gerek, surekli yeni seyler kesfetmek, arastirma yapmak, guncel kalmak zorundasin.
Nullda rat yapmaktan bu sebeple vazgectim, minin bile rattan daha eglenceli geliyodu artik.

Pos isini uzun vadede dusunuyorum ama reaction mu olur baska bisey mi daha karar vermedim.

Pos atip bpo dan copy yapmak icin kiraya bile verebilirsin. Imkan cok, ilgi gosterdigin oranda da getirisi cok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yeni başladım, maden kazıyorum, hoşuma gittiği için.. Arkadaşım beni jita getirttirdi, bende maden için bir kaç yan solara geçtim, astreoid bölgesi çok olan...
Ben bunları hemen satayım mı yoksa refine skilini kasıp refine ettikten sonra mı satayım ? Arada çok fark oluyor mu ? Bir de nerede satayım ? Jita damı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Zamanında benim de kafamı çok meşgul eden bir konu olmuştu isk kazanma mevzusu.
Eve online isk üzerine bir oyun değil bence. Yani aksiyon kısmı daha zevkli, membership fee yi karşılayacak kadar isk kazanıyorsanız fazlasına gerek kalmıyor.
Altınıza bi inderdictor çekip pvp ye dalın derim.
isk geçici bişey.
Kb history ise kalıcı.
Sosyal ağlarda paylaş

loop said:

Ben yeni başladım, maden kazıyorum, hoşuma gittiği için.. Arkadaşım beni jita getirttirdi, bende maden için bir kaç yan solara geçtim, astreoid bölgesi çok olan...
Ben bunları hemen satayım mı yoksa refine skilini kasıp refine ettikten sonra mı satayım ? Arada çok fark oluyor mu ? Bir de nerede satayım ? Jita damı ?

eritmede yardımcı oluruz dediğin yerde jitaya 1j uzak maurasi var hemide 0.9 25-30 belti var veldspar ve pyroxeresi 5 lvl en iyi veriml hayrına eritebilirim ama
1 j ötede itamo jitaya 2j var orada rapid assembly istasyonuna toplarsan orada standingim 8 civarı + %5 daha da verimli eritebilirim.hem o sistemde itamoda ortalama her hafta 2-3 milyar tritanyum alan ve eve de en iyi fiyata alanların ilk 3üne girecek daimi bir müşterim var alfii rumuzlu kazdıgım sistemde eritip sadece satıyordum
eritme skilin iyi olunca en son 2 ay öncesine gore konuşursak ham maden bir depo procurer 12000m3- 4m500k isk eritince
5m -5m 100k yapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bir heves oynuyoruz işte. Corp a gel dediler, mining corp . Bu corp konuları nasıl oluyor öğrenelim, şimdilik güzel gibi..
Corp bizim yerimiz ohmailen dedi göçtük mecbur yoksa bende jita ya yine 3-4 jumplık bir yerde takılıyordu 0.9... Ama dediğin sisteme takılırım çünkü şu an bulunduğum yerde akşama kadar bitiyor belt ler..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...