Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oynayan Var mı?

boztu

Öne çıkan mesajlar

windows updatelerden gelen bir dosya eksik olduğu için oluyor gibime geldi.. başka bir açıklaması yok. forumlarda ne kadar araştırma yaptıysam hep "windows geniune" olmasına bağlanmış. sorunu yaşayanlar crackli versiyon kullanıyor, update edersem bir şey olur mu tarzı sorular var hep. c++ veya visual'a baktın mı?
Sosyal ağlarda paylaş

tek EU tek NA sunucusu var. instance sistemi hiçbir noktada yok*. consistent world direk. şu an en büyük non-instanced mmo dünyasına sahip.

fakat betaya girecekler için :

oyun şu an debug modunda çalışıyor beta olduğu için. oyuna girerken load ekranı 3-5 dk sürüyor (literally).

ayrıca oyun içinde yeni bir bölgeye girerken mili saniyelik frame atlamaları oluyor "map-load" diyorlar buna, bölgeye girdikten sonra geçiyor. instance'd olmasa da DF1'de map üzerinde görülen "çizgiler" vardı yani map parsellenmiş bir şekilde dizayn edilmiş. artık bu parseller görünmüyor fakat hala mevcut. sen her parsele girerken ufak bir yükleme yapıyorsun bu da debug modda mini spikelara neden oluyor.

debug modun myth olduğunu söyleyenler var, o konuda yorum yapacak kadar araştırmadım.
Sosyal ağlarda paylaş

skill sistemi tamamen değişmiş.. prowess diye bir sistem entegre etmişler ve herkesin kullandığı skilleri "common skill" altında toplayıp, diğer skilleri classlara göre bölmüşler.

- harvesting skills (prowess point ile artıyor)
- craft skills (sadece craft ile artıyor)
- craft mastery : sadece craft
- common skill : herkesin pvp'de kullanması gereken skiller/speller, eskiden oynayanlar hatırlar pvp yapmak için oturup günlerce magery kasman gerekiyordu health to mana, mana to stamina, stamina to health gibi büyüleri cast etmen için. bu tarz bütün spelleri* ve skilleri "common" skills altında toplamışlar.

prowess point ile artıyor ve artık bunları cast etmek için eline staff alman gerekmiyor. heal self, mana to stamina vs. herşeyi elindeki silahla cast edebiliyorsun.

- weapon skills : herkese açık, silah türleri (prowess point ile artıyor)

- weapon masteries : herkese açık, vendordan prowess point ile unlock ediyorsun fakat skill gain use ile oluyor.

- class specific : her class'da 2 school var. birini primary, diğerini secondary yapıyorsun. secondary'dan ultimate skill alamıyorsun. bu skilleri de prowess point ile geliştiriyorsun.

warrior'da charge, aoe pull, magic immunity gibi skiller var atıyorum.

skirmisher'da dash, roll gibi bir şeyler var.

elementalist'de hem nuke, hem defansif skiller var.

primalist'de buff/debuffer/healer direk. ayrıca 1-2 tane nuke'u var.

o eski angarya skillerin hepsi kaldırılmış. riding, swimming, running, sprinting falan. yok artık bunlar.

Prowess point'te yaptığın herşey ile kazanılıyor. gather'dan craft'a, silah kullanmaktan, cast'e kadar. oyunu oynarken karakter gelişiyor yani, şehirden çıkıp pvp'e başlamak için 15 gün macro yapman gerekmiyor.

kombat daha role based bir hale gelmiş. skirmisher range'den harrasliyor, warrior yaklaşanları üstünde tutup dövüyor veya charge'a lead ediyor, mage glass cannon'du son peç baya survival verilmiş deniliyor, primalist öküz gibi tanklıyor survival tavan, aynı zamanda heal/buff/debuff/nuke'den geri kalmıyor.

DF oynayanlar bilir, herşeyi aim alarak kullandığın için ve full FF olduğu için kombat diğer oyunlardan baya farklı. yani sen primalist olarak warrior arkadaşını heal etmeye çalışırken sürekli hareket ettikleri için düşmanı heal edebiliyorsun veya nukeliycam derken kendi adamını öldürebiliyorsun. bu noktada baya tactical niteliği var.

bu role sistemiyle küçük gruplar daha essential hale gelmiş. kordine, ne yaptığını bilen ve role'ları benimsemiş 5-10 kişilik gruplar 50-60 kişilik zerglerden daha etkin push veya defend yapabiliyor. malum zerg'e sardı mı FF'i kontrol etmek çok zorlaşıyor ayrıca kordinasyon çok büyük oranda azalıyor.

çok biliyormuş gibi yazıyorum da dışarıdan gördüklerim, izlediklerim bunlar. betaya girdim ama 5-10 saatten fazla deneyimim yok. şu an betadakilere 50k prowess veriyor ilk questi yapınca, herşeyi denemen için. craft'ı falan kurcaladım, set yaptım, silah yaptım ama pvp'e aktif olarak girmedim. PVE hala aynı seviyede, çok kolaylaştırılmış ama AI hala retarded seviyede, salak saçma hareket ediyorlar, spawn hızları dengesiz falan filan.

ha bir de feat sistemi gelmiş onu söylemeyi unuttum. featler quest veya achievement gibi düşünülebilir. bu featleri complete ettiğinde zorluk seviyesine göre prowess geliyor ki massive olarak geldiği kaynak bu. atıyorum gather 0.5 prowess veriyor ama düzgün bir feat 5000 prowess veriyor. featlerde her kategoriye göre ayrılmış. craft, harvest, pvp, pve, explore hepsinin featleri mevcut. git şundan 10 adet boncuk skinleye kadar detaylı featler.

oyunu oynarken ister istemez, farkında bile olmadan sürekli feat tamamlıyorsun çünkü çok fazla var, hemen herşey için feat konmuş. yani macroyu ortadan kaldırıyoruz fikrini buna dayanarak ortaya attıklarını düşünüyorum. oyunu oynadıkça sürekli feat tamamlıyorsun, featler tamamlandıkça prowess geliyor, geldikçe istediğin şeylere yatırıyorsun.

ayrıca prowess ile massive stat artışı da var. role içinde role gibi düşünün. stat artışı da buna dayanmış, indiviual olarak stat artmıyor artık. STR : health / dmg veriyor, DEX : stam / raned dmg veriyor falan. bunlara invest edip, tier tier açabiliyorsun ama sadece 1 tanesi aktif olabiliyor.

bunlar burada dursun başlık açarken buradan çekerim artık.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

windows updatelerden gelen bir dosya eksik olduğu için oluyor gibime geldi.. başka bir açıklaması yok. forumlarda ne kadar araştırma yaptıysam hep "windows geniune" olmasına bağlanmış. sorunu yaşayanlar crackli versiyon kullanıyor, update edersem bir şey olur mu tarzı sorular var hep. c++ veya visual'a baktın mı?

Evdeki pc full update li ama onda da açılmıyor. Beklemekten başka bişey yok şuan elimden gelen.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bingildak benim hoşuma gitmeye nşu abi

"sandbox" olan oyun 4 classa mı indirgendi ya ? :/

ben ya warrior ya elementalist ya skirmisher ya da primalist mi olacam?

kalmadı mı artık böle yok fire spelleri water spelleri air spelleri yok işte bir sürü değişik spell türleri falan filan

bu class lar ne işe yario başta mı seçiyoruz bunları?

yoksa ben hala primalistten bir kaç skill atiorum mace silahları + archery alabilio muyum? nedir bunun sınırı

yani eskiden 100lerce skill vardı alioduk istediğimizi skillcapsiz şu an nasıl?
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

ya bingildak benim hoşuma gitmeye nşu abi

"sandbox" olan oyun 4 classa mı indirgendi ya ? :/

ben ya warrior ya elementalist ya skirmisher ya da primalist mi olacam?

kalmadı mı artık böle yok fire spelleri water spelleri air spelleri yok işte bir sürü değişik spell türleri falan filan

bu class lar ne işe yario başta mı seçiyoruz bunları?

yoksa ben hala primalistten bir kaç skill atiorum mace silahları + archery alabilio muyum? nedir bunun sınırı

yani eskiden 100lerce skill vardı alioduk istediğimizi skillcapsiz şu an nasıl?

call to arms'da açıkladım abi baya, biraz kısıtlıyor tabii ki de oynayış türü seçiyorsun ama warrior seçmem bow kullanmanı veya spell cast etmeni engellemiyor fakat elementalist büyüleri sanırım sadece elementalist'de var bende pek emin değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

okudum abi saolasın

tek işte concernum o skill cap muhabbeti onunla iligli de bi bir bilgin yok galiba şu an çünkü biliosun

crafting i herkes kasıp 100leyebiliodu yani kimseyi tutan bişey yoktu, e öle olunca da herkes kendine yetiodu gidip kendi armorını craftliodu kendi okunu yapiodu vs.

hala böle mi durum onu merak ediom

yani atiorum bilmemne classını seçen adam belki craftta sona kadar gidemiodur vs yani sırf crafting odaklı oynayan adamın avantajı en var dier savaşçılardan onu merak ediom aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

valla senin dediğin bir tarz kısıtlama veya skill cap yok anladığım kadarıyla. fakat şöyle bir şey var, diğer bütün skillerin aksine craft skilleri prowess pointler ile artmıyor. ciddi anlamda vakit yatırman gerek yani skilleri yükseltmek için. 100'lediğinde bunun mastery'si başlıyor, onun skill gainleri daha da düşük. aktif pvp yapan adam 24 saat oynamadığı sürece craftsmen olarak ticaret yapamaz diye düşünüyorum. bir de olayı sadece skill olarak düşünme. sen ticaret üzerinden para kazanmak istiyorsan sürekli alışveriş yapman gerek eğer ki herşeyi kendin farmlamıycaksan ki o baya imkansız. skinning ile düşen materyallara ihtiyacın var, essential materyallere ihtiyacın var. bunları sürekli takip edip, seyahet edip, toplaman gerek. yani craft'a gönül vermeyen adamların uğraşacağı şeyler değil bunlar. sen PK olup, clan şehrine girdikten sonra dünyanın diğer ucuna gidip şehirlerden materyal toplamazsın.

bir de pvp yapacak adamların prowess pointleri pvp skillerine yatırmak gibi bir zorunluluğu var. harvest skillerine veya temel craft skillerine yatırırlarsa pvp'den progress olarak geri kalırlar (smelting, woodcutting fln). hem harvest, hem temel üretime prowess harcamaları gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sadman said:

Argoel said:

Yok ya heryeri araştırdım bi dünya adam var buglardan muzdarip.
Bende create character deyince sıra alıyor ve bir pencere açılıyor, orada play e basınca ekran kararıyor, mouse cursor ı yanıp sönüyor ve crash oluyor.
Yapacağınız oyuna tüküreyim.

Bendeki durum da aynı "hala", sen girebildin mi?

Sadman bir yolunu bulursan bana da haber ver, ben de deneyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

@ argoel :

I just logged into the website and checked my subscription. It says:

You have successfully purchased Darkfall Unholy Wars.
You don't have an active subscription to Darkfall Unholy Wars.

It should say, you have an active subscription on a non recurring basis, or words to that effect.

Seems something has happened in the last day to cancel my subscription :/

Im guessing this is what has happened to other people in this thread

şunu kontrol etsene kuzen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...